Προς το περιεχόμενο

Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ μουσική συμβουλή που έχει δοθεί ποτέ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε


ΝαΙ αΛλά ο ΠρίΝσ ΉτΑν ΚιΘαΡίΣτΑσσ

 

Νομίζεις  

Γνωρίζεις φαντάζομαι ότι σε όλους τους δίσκους του παίζει όλα τα όργανα ο ίδιος και φυσικά και ντραμς. 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Νομίζεις  

Γνωρίζεις φαντάζομαι ότι σε όλους τους δίσκους του παίζει όλα τα όργανα ο ίδιος και φυσικά και ντραμς.


Ναι φυσικά, είναι πολύ γνωστό.

 

Γενικά στο ιντερνέ αΝ γΡάΦεΙσ έΤσΙ, και καλά δείχνει μια μορφή ειρωνείας ως το προς τι λένε οι άλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 "Βάλε για χορδές συρματόσκοινα από τη γέφυρα Ρίο Αντίρριο, να έχει όγκο η κιθάρα."

 

 "Αντέγραψε το ίδιο τρακ και κάντα hard pan L-R, θα ανοίξει η στερεοφωνία"

 

 "Ας γυρίσουμε καμιά 30ριά λιβάνια γεμιστά πριν το live, τι μπορεί να πάει στραβά άλλωστε"

 

 "Βράσε τις χορδές για να γίνουν καινούργιες, πιες και το ζουμί κάνει καλό στην ποδάγρα"

 

 "Τι δίνεις λεφτά για ηχοδιαμόρφωση κορόιδο, αυγουλιέρες δεν έχεις να βάλεις;"

 

 "Θα γράψουμε τις κάσες με τρίγγερ, που τα έχουμε ρυθμίσει μεθυσμένοι και χαπακωμένοι πριν 40 τέρμινα, μην ανησυχείς θα είναι τζάμι"

 

 "Αυτές οι ταινίες που πήρα για τα ADAT είναι πολύ καλές, τέτοιες να παίρνoουμε, αλλά γιατί φτύνει σερπατίνες  το μηχάνημα, απόκριες έχουμε;"

 

" Εντάξει, σου έβαλα λίγο δύσκολα στο πιανάκι, και μελετάς σα μαλάκας 14 ώρες σερί, αλλά μην ανησυχείς, έτσι θα βελτιωθείς, με την ευκαιρία να και η κάρτα του ορθοπεδικού μου."

 

 "Αυτές οι σπασμένες μαλακίες που τρέχω στο κατά τα άλλα πανάκριβο στούντιο που σε έριξε ο θεός να γράψεις είναι μια χαρά, μην είσαι κορόιδο, έτσι να ξηγιέσαι και εσύ. Το τρακ που έγραψες; Που πήγε; Ε που θες να ξέρω, ο Μπιλ Γκέιτς είμαι;"

 

 "ΜΗ με ζαλίζεις ρε με θεωρίες και αρμονίες, σε πιάσανε κορόιδο. Κόψε τη μελέτη και τις μαλακίες, αυτό μόνο σου λέω. Κοίτα εγώ τι μουσικάρα είμαι, κοίτα εδώ, ΦΑ- ΣΟΛ- ΛΑ, αμ πως."

 

 Θα μπορούσα να συνεχίσω για πολύ ακόμα, true stories όλα τους.

 

  • Χαχα 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, manosx είπε

"Ας γυρίσουμε καμιά 30ριά λιβάνια γεμιστά πριν το live, τι μπορεί να πάει στραβά άλλωστε"

 

Έχω κάνει το λάθος να λιβανίσω στο διάλειμμα πρόβας. Μου έδειχνε μετά κάτι chord charts ο πιανίστας/frontman και μου φαίνονταν ιερογλυφικά.

  • Χαχα 3

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Φίλε το 30 δεν είναι υπερβολή. Είχαμε κλείσει την πόρτα από τα καμαρίνια, πλακώνονται οι μαλάκες τελείως, και όταν ανοίξαμε μα το θεό, έχεις δει τα μηχανήματα που βγάζουν καπνό; Ένα τέτοιο πράγμα έβγαινε από μέσα, και καπάκι σκηνή.

 

 Πρώτη και τελευταία φορά που μου έτυχε αυτό, έβλεπα μέχρι 40 εκατοστά μπροστά μου, ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ τα πλήκτρα, δεν έφτανε η όρασή μου εκεί.

 

 Για αυτό παιδιά μου να μελετάτε πάντα παρτιτούρα, δεν το περίμενα να φανεί τόσο χρήσιμη σε καφρο λάιβ, τυφλό σύστημα το έβγαλα, μου δίναν και συγχαρητήρια, αν δεν υπήρχε και βίντεο για να δω ότι όντως έπαιξα κανονικά δεν θα το πίστευα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, μουσικάρα λέμε, έχω κάνει και Στήβι Γουόντερ. 😆

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manosx είπε

 Φίλε το 30 δεν είναι υπερβολή. Είχαμε κλείσει την πόρτα από τα καμαρίνια, πλακώνονται οι μαλάκες τελείως, και όταν ανοίξαμε μα το θεό, έχεις δει τα μηχανήματα που βγάζουν καπνό; Ένα τέτοιο πράγμα έβγαινε από μέσα, και καπάκι σκηνή.

 

Είναι αφτό που λένε παίζανε "παπάδες".

 

  • Χαχα 8

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου