Προς το περιεχόμενο

Megadeth - We'll Be Back (Full Cover) | BGkakos (feat. Julian Hall)


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερίζω την ομάδα!
Καιρό έχω να postάρω κάτι... Ήρθε η ώρα λοιπόν και πάλι!
Πρόσφατα κυκλοφόρησαν κομμάτι από τον επερχόμενο δίσκο τους οι Megadeth και, ενώ γενικά δεν πολυακούω, ομολογώ, έπαθα πλάκα. Και...φυσικά, έπρεπε να το περιποιηθώ και εγώ... Εννοείται αυτό!! Στα solιστικά έχω έναν γνωστό εδώ και κάποια χρόνια που είναι άψογος παίχτης και δέχτηκε για ακόμη μια φορά να συμμετάσχει στο βίντεο.

Για τα τεχνικά θέματα και για όποιον ενδιαφέρεται:
--- Ηχογραφημένο, μιξαρισμένο στο Reaper.
--- Masterαρισμένο με T-racks.
--- Τα ντραμς είναι ένας συνδιασμός από EZ Drummer 2, Addictive Drums 2 και Perfect Drums
--- Μπάσο έχω γράψει με ένα μπάσο της Harley Benton, SHB-1 Ignite Amp και καμπίνα από Amplitube 4.
--- Ρυθμική αριστερή κιθάρα είναι ηχογραφημένη με REVV G3---> return ενός modαρισμένου Randall--->καμπίνα Randall με (κάθε φορά ξεχνάω ποια) ηχεία Celestion---> Shure SM57
--- Ρυθμική δεξιά κιθάρα είναι ηχογραφημένη με BOSS Metalzone---> return ενός modαρισμένου Randall--->καμπίνα Randall με (κάθε φορά ξεχνάω ποια) ηχεία Celestion---> Shure SM58
--- Κάρτα ήχου η Focusrite Scarlett 18i20.


Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να σας αρέσει... Περιμένω γνώμες!!! 
Keep it heavy!!!


https://www.youtube.com/watch?v=bYRRIkVOmJk

Επεξεργασμένο από BGkakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πιο "θαμπός" απ' το original γενικά, αλλά όχι δυσάρεστα. Επίσης έχει περισσότερο "ψαχνό" το δικό σου take. Στα τεχνικά δεν έχω να πω πολλά, είναι παιγμένο στον πόντο, ακόμα και τα lead είναι πολύ κοντά στο ύφος των original. Κι αυτό μου φαίνεται άξιο ειδικής αναφοράς γιατί είναι που είναι δύσκολο το να βγει ένα solo έστω κατά προσέγγιση, αν δεν έχει κυκλοφορήσει πριν τριάντα χρόνια για να έχεις το πλεονέκτημα να το έχεις ακούσει x 1000... ε, πρέπει να είσαι μέγας μάστορας.

Μπράβο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου