Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Guitar Rig & Focusrite κάρτα ήχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα το δοκιμασω παιδια και θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα. Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και τον χρονο σας και ελπιζω να βρεθει μια λυση (η εστω να βρω τι φταιει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, fusiongtr said:

Επειδή η κάρτα αυτή είναι usb bus powered, δεν έχει εξωτερική τροφοδοσία δηλαδή αλλά τροφοδοτείται από την usb θύρα του υπολογιστή...

Αυτό πάλι να μην έχουν εξωτερική τροφοδοσία και να τα φορτώνουν όλα στον κόκκορα...εεεε στο usb ήθελα να πω, με ξεπερνάει. Το βασικό μου κριτήριο για να επιλέξω εξωτερική κάρτα ήταν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pavloz είπε

Αυτό πάλι να μην έχουν εξωτερική τροφοδοσία και να τα φορτώνουν όλα στον κόκκορα...εεεε στο usb ήθελα να πω, με ξεπερνάει. Το βασικό μου κριτήριο για να επιλέξω εξωτερική κάρτα ήταν αυτό.

 

Κάποιοι θέλουν φορητότητα, να μπορούν να την χρησιμοποιήσουν παντού με ένα laptop, ακόμα κι εκεί που δεν έχει ρεύμα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, fusiongtr said:

 

Κάποιοι θέλουν φορητότητα, να μπορούν να την χρησιμοποιήσουν παντού με ένα laptop, ακόμα κι εκεί που δεν έχει ρεύμα.

Για τέτοια φάση παίρνεις αυτό:
https://www.behringer.com/product.html?modelCode=P0198

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα αλλο σεναριο για τις usb powered συσκευες ειναι να ζαλιζει @@ το power plan, τσεκαρε και αυτο, ετσι για την αλητεια.😁

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/usb-settings-in-power-plan-options-on-windows-10/38753b89-65d0-49c1-8f91-2bb50f9b19a0

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pavloz είπε

Για τέτοια φάση παίρνεις αυτό:
https://www.behringer.com/product.html?modelCode=P0198

 

Η λογική είναι ίδια.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, fusiongtr said:

Η λογική είναι ίδια.

Μιας και το θυμήθηκα, έχω μια τέτοια ολοκαίνουργια, στο κουτί της με 0 ώρες χρήσης! Ώρα για αγγελία!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω στο τραπέζι μου δυο ζωντανά προβλήματα ελλειπούς έντασης ρεύματος σε usb.

Σε midi keyboard και κάρτα ήχου.

Αν δεν τροφοδοτηθούν από powered usb 9 στις 10 φορές δεν λειτουργούν.

Ο δε controller αν δεν τροφοδοτηθεί σωστά δεν δουλεύει το motorized pot, και το ξεκαθαρίζει αυτό ο κατασκευαστής.

Βέβαια την solo την έχει και η κόρη μου και την δουλεύει άνετα από θυρα, αλλά θύρα από θύρα δεν βγάζει ίδιο ρεύμα. Δες να είναι σίγουρα μπλε ή μαύρες.

Αν είναι από desktop πάρε από τις πίσω θύρες, όχι αυτές στην πρόσοψη

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου