Προς το περιεχόμενο

Hammett


xilokopos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγο προσοχη ρε παιδια με τον γαυρο...ειναι και μεγαλης ηλικιας...αλλα και γαυρος. Μην τον βγαζετε εξω απο νερα του:lol::lol::lol:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ρε συ μου τα χαλάς εδώ. Ποιος είχε ήσυχο χαραχτήρα; Το μεγαλύτερο κωλοπαίδι του Bay area; Γιαυτό τον διώξανε γιατί όλο έμπλεκαν με αυτόν σε καβγάδες και αστυνομίες. Χώρια που ήταν πρέζας του κερατά!

 

αυτο ειναι τα μουσικα σου κριτηρια???

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο bruce dickinson μπόρεσε να ξεπεράσει τους maiden στην δική του σόλο καριέρα?? η μήπως δεν ήταν η ψυχή τους?? Κι όμως δεν.....(η μήπως δεν είχε ούτε αυτός το πακέτο?)

 

Αν σκεφτείς ότι περισσότερο ακούστηκε αυτός παρά οι maiden όταν έβγαλε τις σολο δουλειές τότε μάλλον...

 

Α και οι megadeth είναι μπάντα που ανήκει στις λεγόμενες love em or hate em. Ή σου αρέσουν ή τους μισείς. Προσωπικά πεθαίνω γιαυτούς, αλλά ξέρω πολλούς που τους την σπάνε και με επιχειρήματα κιόλας. Οπότε κολοκυθόπιτα!

 

 

Foren λες να πάω στον οφθαλμίατρο να δω αν έχω πρεσβιοπία; Αλλά δεν είμαι και τόσο μεγάλος ρε γμτ! Θα φταίει που ξύπνησα πριν καμια μιάμιση ώρα και ακόμα δεν ήπια καφε!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν σκεφτείς ότι περισσότερο ακούστηκε αυτός παρά οι maiden όταν έβγαλε τις σολο δουλειές τότε μάλλον...

 

γιαυτο επαιζε μονο σε festival η σχετικα μικρους συναυλιακους χωρους?

γιαυτο γυρισε πισω ?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Foren λες να πάω στον οφθαλμίατρο να δω αν έχω πρεσβιοπία; Αλλά δεν είμαι και τόσο μεγάλος ρε γμτ! Θα φταίει που ξύπνησα πριν καμια μιάμιση ώρα και ακόμα δεν ήπια καφε!

 

Oχι ρε, απλα διαβασε κανα hammer 8O :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις πια ειναι η διαφορα?Οτι ο Mustaine εφυγε πριν ακομα βγαλουν δισκο οι Metallica,ετσι δεν τον ειχαμε συνδεσει τοσο με αυτους.και εφτιαξε τους Megadeth,oxi tous Dave Mustaine band...αν ηταν στους μεταλλικα και εφευγε τωρα?Μπορει να μην εκανε τιποτα γιατι ολες οι ιδεες του θ τις ειχε δωσει για τους μεταλλικα,και οτι και να εκανε μετα θα εμοιαζε με μεταλλικα....O bruce ειχε να ξεπερασει κατι το οποιο ηταν ειδη τεραστιο,τους Maiden!!!!Ε δεν γινοταν αυτο με τιποτα,αν και θα σου οω φιλε μου,οτι οσο ο Bruse ηταν σολο τους ξεπερασε τους Maiden....Πως?δες τους δισκουτην περιοδο αυτη απο Maiden και bruse,κανε την συγκριση και πες μου...:).Τωρα ο Newsted που μου ειπες,ενταξη δεν χρειαζετε να πω πολλα για αυτο,δυστηχως ηταν μια σκια στους μετλλικα,ακι που εφυγε δεν καταλαβαμε και τιποτα.Οταν ειχε πεθανει Ο cilff ομως ολοι καταλαβαμε πολλα,ακομα και αν δεν το ζουσαμε τοτε....

Πιο ειναι το πακετο ε?Σιγουρα οχι ολα αυτα που ειπες πριν...χεχε:)το πακετο ειναι οτι χρειαζετε το καθε συγκροτιμα που κανει περιοδιες...Καλος χαρακτιρας,υπομονετικος,ακι οχι τοοοσο εγωιστης!!!Και να ακους και τους αλλους που και που και μην μπλεκεις συνεχεια σε φασαριες!!!!!

 

Αυτα!!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν σκεφτείς ότι περισσότερο ακούστηκε αυτός παρά οι maiden όταν έβγαλε τις σολο δουλειές τότε μάλλον...

 

γιαυτο επαιζε μονο σε festival η σχετικα μικρους συναυλιακους χωρους?

γιαυτο γυρισε πισω ?

 

αν το δεις μουσικα ο Bruse ηταν πολυ καλυτερος εκεινη την περιοδο...Αλλα τι περιμενεις?να γεμισει το σταδιο οπως οι Maiden????Δεν γινετε αυτο με τιποτα!!!Μιλαμε για Maiden!!!εδω οι Maiden γεμιζανε συναυλιακους χωρους με τον Bayle!!!!αρα δεν ειχε να κανει τοσο με την τοτε δισκογραφικη δουλεια,αλλα με την ιστορια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε πάμε πάλι απτην αρχή....

μια μπάντα έχει το όνομα της και πάει καλά όταν είναι ως έχει(μιλάμε για τις προσωπικότητες της μπάντας).

είτε έφευγε ο harris είτε ο bruce ένα και το αυτό.

κανείς τους δεν θα μπορούσε να ξεπεράσει των 'θρύλο' iron maiden!!!

παρόλα αυτά ο mustaine έφτιαξε δική του μπάντα (που έκανε μόνο αυτός αυτό που ήθελε και είναι υπεύθυνος 100% για την επιτυχία του) χωρίς να έχει ένα τεράστιο όνομα και παράλληλη καριέρα απο πίσω του όπως του bruce.

Αργότερα μάθαμε όλοι την ιστορία του και ελάχιστο υλικό υπάρχει απτήν εποχή που έπαιζε με τους metallica(και μάλιστα κακής ποιότητας)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν σκεφτείς ότι περισσότερο ακούστηκε αυτός παρά οι maiden όταν έβγαλε τις σολο δουλειές τότε μάλλον...

 

γιαυτο επαιζε μονο σε festival η σχετικα μικρους συναυλιακους χωρους?

γιαυτο γυρισε πισω ?

 

αν το δεις μουσικα ο Bruse ηταν πολυ καλυτερος εκεινη την περιοδο...Αλλα τι περιμενεις?να γεμισει το σταδιο οπως οι Maiden????Δεν γινετε αυτο με τιποτα!!!Μιλαμε για Maiden!!!εδω οι Maiden γεμιζανε συναυλιακους χωρους με τον Bayle!!!!αρα δεν ειχε να κανει τοσο με την τοτε δισκογραφικη δουλεια' date='αλλα με την ιστορια....[/quote']

ρε φιλαρακι διαπιστωνω πως τελικα συμφωνεις με εμενα

που διαφωνεις ακριβως?δεν καταλαβα??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά χαμός πάλι :) Αν και ειλικρινά δε βλέπω λόγο σύγκρισης, πραγματικά δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα του ποιο group επηρέασε περισσότερο την παγκόσμια μουσική σκηνή. Οι Metallica είναι ΕΤΗ φωτός μπροστά σε αυτόν τον τομέα, επηρέασαν πολύ περισσότερα είδη μουσικής από το ΕΝΑ και μοναδικό που επηρέασαν οι Maiden, και είχαν και τα @@ να δοκιμάσουν καινούρια πράγματα ενώ οι Maiden βγάζουν τον ίδιο δίσκο εδώ και 400 χρόνια σαν τους Πυξ Λαξ. Τέλος πάντων, σιγά το θέμα imo....

 

BTW, καλά πώς ξεκίνησε έτσι το θέμα; Κόλλησε ο άνθρωπος και δεν καταλάβαινε το riff που του έδειχνε ο άλλος, σιγά το πράγμα... :lol:

 

edit: μια και λέμε για σύνθεση.... τα solo στο Wherever I May Roam ρε παιδιά δε σας αρέσουν; Σοβαρά, απ'όλη την καριέρα του Hammet μόνο το riff του Sandman κρατάτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου