Προς το περιεχόμενο

εκμαθηση προγραμματων


SYZo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την βλεπει την καρτα μου.. το εκανα αυτο που μου λες και δουλευουν οι παραμορφωσεις αλλα δεν ακουγεται η κιθαρα ακουγεται τσιριγμα και μονο οταν αλλαζω εφε στην αρχη λιγο κανει τον ηχο του και μετα τσιριζει.. δεν ξερω αν καταλαβες τι λεω..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν βγάλτα όλα αυτά και βάλε απ' ευθείας την κιθάρα στο line in. Απλά στην αρχή της αλυσίδας βάλε το noise reduction και ρύθμισέ το ώστε να βγάζει το μικρότερο δυνατόν θόρυβο. Για κοίτα όμως αν ο ενισχυτής έχει έξοδο για ηχεία (external speakers ή κάτι τέτοιο) όχι ακουστικά και κάνε μια δοκιμή από αυτήν την έξοδο.

 

Έχω παρατηρήσει και από τον δικό μου, ότι όταν ο ενισχυτής στέλνει το σήμα του από την έξοδο phone, στο line in, τότε υπάρχουν τέτοιου είδους προβλήματα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κιθαρα εχει χοντρο βυσμα και δεν εχει υποδοχη η καρτα.. εχω ανταπτορα και το εκανα και παλι τα ιδια.. και ξες γιατι? γιατι δεν γινεται απο την θυρα που οριζεις για in να την οριζεις και για out.. πρεπει να ειναι διαφορετικες.. πχ 1 2 στο in 3 4 στο out..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι κάρτες έχουν διαφορετικές εισόδους και εξόδους!

 

Δλδ στο routing δεν σου βγάζει κάτι του στυλ Input 1,2,.. και output 1,2,..;

 

Καλά βασικά τώρα που το βλέπω εδώ http://reviews.cnet.com/audio-components/creative-sound-blaster-audigy/4507-3022_7-30577898.html?tag=sub

1 Audio Line-in:Mini-phone stereo 3.5 mm οπότε στανταρ ξεχωρίζει τις εισόδους από τις εξόδους!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου το βγαζει αλλα οταν το κανω εχω τσιριγματα..

στο in μου δινει επιλογες 1κ2.. στο out 1 2 3 4 5 6..

τι να επιλεξω? και στ 2 1 κ 2? στα αντιστοιχα καναλια left kright? γιατι αυτο εκανα οπως μου ειπες..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτό.

 

Τα τσιρίγματα λογικό είναι να ακούγονται με αυτήν την κάρτα. Επέλεξε το noiz reduction. Θα το βρεις στο τμήμα VOL της καρτέλας που επιλέγεις τα εφε και τους ενισχυτές. Βάλτο με drag n drop στην αρχή της αλυσίδας σου, αμέσως μετά το input και αύξησε το treshold έως ότου μειωθεί ο θόρυβος.

 

Πάντως θόρυβο θα ακούς

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου