Προς το περιεχόμενο

de-esser settings?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

που το ξέθαψες? :)

αν προσέξεις καλύτερα το πρότεινα πριν 5 και βάλε χρόνια όπου ήδη το ανέφερα σαν παλιό οπότε δεν με παραξενεύουν τυχόν ασυμβατότητες του με το σύγχρονο software...

δυστυχώς δεν είναι πια στη κατοχή μου ώστε να μπορέσω να σε βοηθήσω αλλά θα μπορούσες να ψάξεις την έκδοση 2.0 (και αυτή παλιά πλέον) που ίσως είναι πιο συμβατή και απροβλημάτιστη με το setup σου...

 

ΥΓ. και η δεύτερη έκδοση είναι μακρυά από αυτό που λέμε "αχρωμάτιστη" αλλά αυτό ακόμα και στα περισσότερα σύγχρονα vst plug ins είναι χαρακτηριστικό εν ανεπάρκεια οπότε περί όρεξης...

YΓ2 θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και το Waves RDeeser... όχι τόσο εργονομικά απλό (αλλά σίγουρα όχι δύσκολο στη ρύθμισή του και με περισσότερα περιθώρια "ακρίβειας" στην επέμβαση), όμως οπωσδήποτε πιο "διάφανο" και με λίγες πιθανότητες για artifacts στη χρήση του...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

που το ξέθαψες? :)

αν προσέξεις καλύτερα το πρότεινα πριν 5 και βάλε χρόνια όπου ήδη το ανέφερα σαν παλιό οπότε δεν με παραξενεύουν τυχόν ασυμβατότητες του με το σύγχρονο software...

δυστυχώς δεν είναι πια στη κατοχή μου ώστε να μπορέσω να σε βοηθήσω αλλά θα μπορούσες να ψάξεις την έκδοση 2.0 (και αυτή παλιά πλέον) που ίσως είναι πιο συμβατή και απροβλημάτιστη με το setup σου...

 

ΥΓ. και η δεύτερη έκδοση είναι μακρυά από αυτό που λέμε "αχρωμάτιστη" αλλά αυτό ακόμα και στα περισσότερα σύγχρονα vst plug ins είναι χαρακτηριστικό εν ανεπάρκεια οπότε περί όρεξης...

YΓ2 θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και το Waves RDeeser... όχι τόσο εργονομικά απλό (αλλά σίγουρα όχι δύσκολο στη ρύθμισή του και με περισσότερα περιθώρια "ακρίβειας" στην επέμβαση), όμως οπωσδήποτε πιο "διάφανο" και με λίγες πιθανότητες για artifacts στη χρήση του...

 

χαχα δεν ξέρω παίζω με το search και κάνω κάτι περίεργα που και που. άλλη φορα ξέθαψα thread από το 2006 καλά πάω power

 

thanks mate!

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου