Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε συ Κώστα τι δεν εχεις χωρο μου λες. Ντρέπομαι να βαλω φωτογραφία απο τη ζουγκλα μου ;D Εσένα είναι και σφουγγαρισμένο (με κλινεξ λεμονι). Εγω έχω μονιμα ενα χαλι στο πατωμα απο καλώδια και παρτιτουρες...

 

Παντως πολυ το χαίρομαι το σεταπ σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πολυ το χαίρομαι το σεταπ σου :)

Thanks Neeq, να'σαι καλα. :)

Οσο για τον χωρο, δεν ειναι ακριβως ετσι που νομιζεις.

Το δωματιο θελει αλλαγες για να γινει "κατοικησιμο", κυριως γιατι εχω το κρεβατι στη μεση και αυτο σε συνδυασμο με ολα τα υπολοιπα που υπαρχουν μεσα κανει το δωματιο "τρυπα".

Μολις ξελασπωσω λιγο απο τα χαρατσια σκεφτομαι να γκρεμισω ενα τοιχο και να μεγαλωσω τον χωρο, ή στην χειροτερη να αλλαξω θεση στα synths και να πανε ολα σε μια 6πλη βαση στον τοιχο αριστερα, και αυτο θα εχει ως αποτελεσμα να φυγουν τα CD απο κει και να πανε μαζι με πολλα αλλα σκορπια πανω σε ραφια (που πρεπει να φτιαξω) στους απεναντι τοιχους, μετακινηση κρεβατιου, αγορα νεου μεγαλυτερου γραφειου, μοκετας και βαψιμο του δωματιου κλπ κλπ...

Κουραζομαι και μονο με τη σκεψηhot.gif

Και να πεις οτι δεν εχω χωρο σε αλλα δωματια? Απλα δεν μπορω αν δεν βλεπω θαλασσα, :P οποτε μενω σ'αυτο το δωματιο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντρεύτηκα....κι έτσι έχω 2 χώρους (σπιτικό και πατρικό)....και πάω και για τρίτο. Ετοιμάζεται ένα στούντιο επαγγελματικών προδιαγραφών. Εκεί...θα αφήσω μερικά κομμάτια μου.  ;)

 

Κώστα μια χαρά είσαι...φτου να μην σε ματιάσω. Hammond έχω ένα Τ102. Τι σκέφτεσαι να αγοράσεις:

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστα καλοριζικο το εργαλειο  ;)

Ευχαριστω Bill. ;)

Το Venom ειναι αποκαλυψη οπως σου ειπα, μιλαμε για πολυ "gritty/buzzy/dirty" ηχος, οπως εγραψαν και σε ενα review. Η οψη του παραπλανα. Αυτο το synth "δαγκωνει" ασχημα... 8)

 

@Costas, απο χωρο εχω και γω αφθονο, και στο σπιτι εδω και αλλου, απλα εγω δεν ξεκολλαω απο αυτο το δωματιο για διαφορους λογους.

Απο Hammond δεν σκεφτομαι παλιο/μεταχειρισμενο, αλλα το XK3c ή XK1. Και τα δυο "σκοτωνουν".

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Hammond δεν σκεφτομαι παλιο/μεταχειρισμενο, αλλα το XK3c ή XK1. Και τα δυο "σκοτωνουν".

Σε θάλασσα με ούριο άνεμο είσαι!  ;)

Το 102 το πήρα 300 ευρώ. Κατάσταση κουτιού. Μου το έφεραν κιόλας. 2 μεγάφωνα  και το έχω στο 4/10 volume.

Σκέφτομαι τα Χριστούγεννα για ένα καλό Overdrive/leslie.

Nord C1/2 δοκίμασες;...

 

 

Κάτι ακόμα....live παίζεις;

κάτι ακόμα (2) του venom η αγριάδα μαζεύεται να αποκτήσει μια παχύρευστη αναλογικούρα;..Aπό pads τι λέει;

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

live παίζεις;

Οχι γενικα. Σπανια με φιλους, αλλα οχι καπου επαγγελματικα.

 

κάτι ακόμα (2) του venom η αγριάδα μαζεύεται να αποκτήσει μια παχύρευστη αναλογικούρα;..Aπό pads τι λέει;

Ακομα δεν το εχω ψαξει πολυ, χτες μου ηρθε με καθυστερηση μιας βδομαδας (αθανατα ΕΛΤΑ...) αλλα απο ενα προχειρο περασμα απο τους ηχους του το synth επιβεβαιωνει το ονομα του. ;D

Πραγματικα πολυ "gritty/buzzy/dirty" ηχος που δεν βρισκεις σε αλλα VA. Ειναι ενα πολυ καλο και ιδιαιτερο κομματι για ενα synth setup, ιδιαιτερα με την τιμη που το δινουν τωρα (οποιος προλαβε το αγορασε, η M-Audio πωληθηκε στην εταιρεια inMusic που εχει την AKAI, Alesis, Numark κλπ και το Venom δεν θα ξαναβγει. Οποιος το θελει, θα το βρει πλεον μονο στο Thomann).

 

Το 102 το πήρα 300 ευρώ. Κατάσταση κουτιού. Μου το έφεραν κιόλας. 2 μεγάφωνα  και το έχω στο 4/10 volume.

Tα Nord ειναι καλα, αλλα οχι Hammond. Και η ελλειψη πραγματικων drawbars στα οργανα τους (πλην του καινουργιου Nord C2D) ειναι ενα μειον.

Καλα και τα Hammond T series, αλλα δεν ειναι A100/B3/C3. Δεν εχουν και waterfall keyboard, αυτο που το πας? :P Και σε περιπτωση που παθουν κατι, αντε βρες καποιον να ξερει να στο φτιαξει, εδω στην Ελλαδα τουλαχιστον το κοβω χλωμο να βρεις.

 

Τα σημερινα Hammond απ'την αλλη, και μιλαω για τα portable organs οπως τα XK1/XK3c/SK1/SK2 χρησιμοποιουν την ιδια sound engine (VASE III) και "κοπιαρουν" τελεια τον ηχο ενος vintage B3/C3.

Δεν ειναι τυχαιο οτι με τη νεα γενια Hammond εχουν παιξει (και διαφημισει) μερικοι απο τους πλεον Top οργανιστες οπως ο Jimmy Smith, Joey DeFrancesco, Jon Lord και πολλοι αλλοι.

Φανταστικα οργανα που φερουν επαξια το ονομα Hammond, κατι που δεν συνεβαινε με παλιοτερα (90s) μοντελα της εταιρειας.

Απολυτος ηχος Hammond λοιπον χωρις να χρειαζεται να αγορασεις (και να κουβαλησεις...) ενα Β3...180 κιλων. :P

 

Δυο βιντεακια παρακατω για να ακουσουμε την νεα γενια Hammond, το ενα το ειχα ξαναποσταρει πριν κατι μηνες στο ποστ "Τι μουσικη ακουτε τωρα?", το αλλο ειναι ενα μικρο αποσπασμα απο μια συνεντευξη του μεγαλου Jon Lord στο σπιτι του οπου μιλαει για το δικο του "New Generation Hammond B3 portable".

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου