Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...για την οθόνη γύρω στα 80 ευρώ  + 30 ευρώ backlight. Ή μόνο backlight. Ανάλογα την φθορά.

Παίζει άψογα.

 

Ευχαριστω Κωστα. Ψαχνω να βρω καποιο ηχητικο/βιντεο απο ενα live που καναμε πριν 2 βδομαδες, αν βρω κατι θα ανεβασω.

 

 

Άσε τα λάιβ, εκεί έχεις το mixer και τα σύνθια. Μπαμ και κάτω και upload !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άσε τα λάιβ, εκεί έχεις το mixer και τα σύνθια. Μπαμ και κάτω και upload !

"Mπαμ και κατω" και "upload" δεν πανε μαζι. Η ιστορια παει καπως ετσι:

Αρχιζεις να παιζεις και να γραφεις ταυτοχρονα. Τελειωνεις την εγγραφη, κανεις ενα μιξαρισμα και μετα ενα ψιλοMastering για να φτιαξεις ενα Master stereo track. Mετα το περνας στο PC, φτιαχνεις ενα βιντεακι, μετα του αλλαζεις format για να μειωσεις το μεγεθος του και τελος το ανεβαζεις καπου, στο YouTube για παραδειγμα. Και στο καπακι ερχεσαι εδω και το ποσταρεις για να το δει/ακουσει ο κυριος Siachamis. 8)

Oλα αυτα θελουν τον χρονο τους.

 

Αλλα μια και μ'εβαλες στην πριζα, καθησα και εγραψα κατι μικρο. Ανοιξα τα synths και αρχισα να παιζω και να γραφω στο ασχετο, το πρωτο πραγμα που μου ηρθε ηταν το θεμα απο την ταινια Scarface. Μου εχει κολλησει πολυ καιρο αυτο το θεμα του Moroder και ολο το διασκευαζω και ολο το παραταω και το ξαναπιανω και το ξαναφηνω και...

 

Την εισαγωγη την εχω περασει σαν intro στο "When A Blind Man Cries" των Deep Purple που παιζουμε στα live. Μιλαμε για μεγαλο κολλημα η συγκεκριμενη θεματαρα. Anyway, το Beatoποιησα λιγο, ελπιζω να με συγχωρεσει ο Giorgio αλλα ετσι μου βγαινει. ;D

Το track γραφτηκε one take και δεν υπαρχει sequencer, οτι ρυθμικο ακουγεται προερχεται απο τους 4 arpeggiators του MOXF, το οποιο ειναι και το κεντρο του setup.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως θεματάρα, παντού αίματα, σφαίρες και κόκες, ο Αλ στη γούρνα ψοφίμι και μπαίνει η θεματάρα.  ;D

 

Αν δεν το έχεις υπόψη, άκου και αυτό, έχει παρόμοια λογική, μιλάμε για ψύχωση  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο. Αν και με την οπερα δεν τα παω καλα, το παραπανω ειναι ωραιο θεμα. Το οποιο μου θυμισε το παρακατω χορωδιακο του Παπαθανασιου που ειναι στο ιδιο μοτιβο και τα σπαει. Ειναι απο το soundtrack "1492, Conquest Of Paradise". Για πολλες ενεσεις...image.gif

 

https://youtu.be/dTgkdTf9Ms0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και ποσταρα κατι απο το Scarface, ας ποσταρω και ενα απο τα πολλα demos του κομματιου που κατα καιρους εχω κανει. Το παρακατω το ανεβασα στο τελος του 2014 για να το ακουσουν μερικοι φιλοι, το βιντεο ειναι unlisted. Εδω εχει πεσει πολυ δουλεια σε προγραμματισμο και editing ηχων, ενω το θεμα παιζεται ολοκληρο με μια ενδιαμεση δικη μου γεφυρα. Καποτε θα το τελειωσω κι αυτο, λεω τωρα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή δεν μαρέσει να μην κάνω πράματα που λέω ότι θα κάνω, παρόλο που κάποιες φορές ξεχνάω και για αυτό δεν τα κάνω, όταν τα θυμάμαι και έχω χρόνο θέλω να τα κάνω. Έτσι τα έκανα, ευτυχώς όχι πάνω μου...

Φωτογραφίες από το GEM SK880 γυμνό!!! Οφθαλμόλουτρο κύριοι. ;D

gem_sk880_clavie.thumb.jpg.d7a1330d1f98ee1369fa0a9d5a235d2d.jpg

gem_sk880_disk.thumb.jpg.44bb731d582a394190dda119e997a026.jpg

gem_sk880_empty.thumb.jpg.dd5e11e1b799b5a8a4d732cdf02a97cc.jpg

gem_sk880_keys.thumb.jpg.3a0e76b1623f20a0887f04b71a985f53.jpg

gem_sk880_open_3.thumb.jpg.8caa882d27d61398377dbec64f41d0d6.jpg

gem_sk880_open2.thumb.jpg.b1732d52b55936c5030447bb2f1fa50a.jpg

sk880_open.thumb.jpg.b28b38b9c8a832ead098ba60bb99ef91.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Interesting. 8) Αλλα ρε Αχταρμα, το Samsung G800 σου δεν εχει Macro mode στη φωτογραφικη? Οι φωτογραφιες ειναι αρκετα θαμπες, και οχι τιποτ'αλλο αλλα ακυρωνουν και τον κοπο που εκανες για τα τις τραβηξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Interesting. 8) Αλλα ρε Αχταρμα, το Samsung G800 σου δεν εχει Macro mode στη φωτογραφικη? Οι φωτογραφιες ειναι αρκετα θαμπες, και οχι τιποτ'αλλο αλλα ακυρωνουν και τον κοπο που εκανες για τα τις τραβηξεις.

 

Excuse me sir, πώς ξέρεις ότι τις τράβηξα με αυτή τη κάμερα; Κάτι μου διαφεύγει εδώ. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Excuse me sir, πώς ξέρεις ότι τις τράβηξα με αυτή τη κάμερα; Κάτι μου διαφεύγει εδώ. :-\

Μαντεύει  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου