Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οοοοολαααααα αυτά είναι δικά σου; Πω ρε μαγκα να τα χαίρεσαι!

 

Το jp8080 θα μου το κάνεις δώρο έτσι;

 

;D Όταn το βαρεθώ  είναι όλο δικό σου.Thanks πάντως για τα καλά σου λόγια. 

 

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ωραίος και ο rufneck. να φανταστω δε παίζεις καθόλου με software?

 

 

Με μερικά κάπου κάπου αν χρειαστεί πράγμα σπάνιο βέβαια, αλλά είναι μερικά αρκετά αξιόλογα για να χρησιμοποιηθούν π.χ.atmosphere,drumzon,korg Legancy k.α.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος και ο rufneck. να φανταστω δε παίζεις καθόλου με software?

 

 

Με μερικά κάπου κάπου αν χρειαστεί πράγμα σπάνιο βέβαια, αλλά είναι μερικά αρκετά αξιόλογα για να χρησιμοποιηθούν π.χ.atmosphere,drumzon,korg Legancy k.α.

 

επειδή βλέπω είσαι σοβαρός με τα synth θα σου πρότεινα να πουλήσεις μερικα απο τα VA (πχ γιατί novation ks5 και supernova? ), και να χτυπήσεις studio electronics se1x για τρελά μπάσα, και κανένα andromeda ή ακομη καλύτερα κάποιο vintage :jupiter 6,8 prophet5,memorymoog κλπ. αν ήδη έχουν περάσει απ τα χέρια σου πάω πάσο . επίσης απαγορεύεται να μην έχεις ένα wavetable synth  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ruffneck

Θα ήθελα πολύ να τα έχω.. φυσικά για να τα δώσω και

να πάρω ένα καλύτερο Drumset!!!  :-*  Drummer στο post σας? Οοοοοουυυυ....

 

Θα θελα αν μπορούσες να postaρεις κανένα video που να τα κάνεις επίδειξη

για να τα ακούσουμε όλα αυτά τα jivigi-lators και τα παπατζi-lators.

 

Από ότι φαίνεται φίλε τα μηχανήματα σου σκίζουν....

Να τα χαρείς όσο γίνεται παραπάνω... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος και ο rufneck. να φανταστω δε παίζεις καθόλου με software?

 

 

Με μερικά κάπου κάπου αν χρειαστεί πράγμα σπάνιο βέβαια, αλλά είναι μερικά αρκετά αξιόλογα για να χρησιμοποιηθούν π.χ.atmosphere,drumzon,korg Legancy k.α.

 

επειδή βλέπω είσαι σοβαρός με τα synth θα σου πρότεινα να πουλήσεις μερικα απο τα VA (πχ γιατί novation ks5 και supernova? ), και να χτυπήσεις studio electronics se1x για τρελά μπάσα, και κανένα andromeda ή ακομη καλύτερα κάποιο vintage :jupiter 6,8 prophet5,memorymoog κλπ. αν ήδη έχουν περάσει απ τα χέρια σου πάω πάσο . επίσης απαγορεύεται να μην έχεις ένα wavetable synth  :)

 

Tα novation τα γουστάρω γιατί είναι καταπληκτικά σε gabba hardcore,drum&bass και hard-trance παραγωγές όπως και το mks-50(ALFA JUNO 1)  που φαίνεται στις φώτο του στούντιο.Τώρα το jupiter 8 υπάρχει στο varios σαν software emulation of an analogue polyphonic synth μαζί με το tb-303 και συν το d-50 σε v-card  που έχω βάλει, άρα μου είναι περριτά να τα έχω και σε hardware(http://www.soundonsound.com/sos/sep03/articles/rolandvarios.htm?print=yes).Τώρα δεν είχα το memorymoog αλλα το minimoog και πάνω κάτω ξέρω τι παίζει(τώρα πια έχει πουληθεί εδώ και πολύ καιρό).Το andromeda ήταν να το πάρω αλλά βγάζει προβλήματα ακόμα και δεν το αγγίζω μέχρι να διορθωθούν γιατί όταν παίζω live δεν μπορώ να είμαι με το φόβο μην μου παγώσει όλο το μηχάνημα αν και είναι καταπληκτικό όργανο έτσι δεν το συζητάω.Τώρα  για τα άλλα μην βιάζεσαι γιατί του χρόνου πιθανών να είμαι με άλλα 5 νέα synth.PROPHET 8,NORDWAVE,VIRUS TI (επειδή τελικά έμαθα ότι θα αργήσει το καινούριο),waldorf Stromberg και Solaris του John Bowen ή andromeda (αν όλα είναι O.K από την εταιρία).Απλώς χρειάζομαι χρόνο γιατί κοντεύουν να ασπρίσουν τα μαλλιά μου με τόσα manual που έχω διαβάσει μέχρι τώρα στη ζωή μου.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το andromeda ήταν να το πάρω αλλά βγάζει προβλήματα ακόμα και δεν το αγγίζω μέχρι να διορθωθούν γιατί όταν παίζω live δεν μπορώ να είμαι με το φόβο μην μου παγώσει όλο το μηχάνημα αν και είναι καταπληκτικό όργανο έτσι δεν το συζητάω.

 

Δεν θα διορθωθούν δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το andromeda ήταν να το πάρω αλλά βγάζει προβλήματα ακόμα και δεν το αγγίζω μέχρι να διορθωθούν γιατί όταν παίζω live δεν μπορώ να είμαι με το φόβο μην μου παγώσει όλο το μηχάνημα αν και είναι καταπληκτικό όργανο έτσι δεν το συζητάω.

 

Δεν θα διορθωθούν δυστυχώς.

 

κρίμα δεν είναι  :'( ένα τέτοιο synth να μην τους νοιάζει σαν εταιρία να το διορθώσουν.

 

αχ! τι μου θύμησες με το mc505 παλιές καλές εποχές με breakbeat.To είχα το οργανάκι παλιότερα αλλά τελικά κατέληξα να το δώσω για να πάρω το mc909.   

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα δεν είναι   ένα τέτοιο synth να μην τους νοιάζει σαν εταιρία να το διορθώσουν.

 

Ναι είναι όντως κρίμα, μετά από επανελημμένα emails στην εταιρεία (μέσω του forum του Andromeda) δεν έγινε τίποτα. Το μόνο που υπάρχει είναι μία beta έκδοση του λειτουργικού συστήματος η οποία έχω ακούσει ότι βελτιώνει λίγο τις περιβάλλουσες. Το synthesizer αυτό τελικά "έθαψε" την Alesis, αφού επένδυσε τεράστια οικονομικά κονδύλια και know-how. Δε νομίζω ότι η Numark να κάνει το ίδιο λάθος, αφού πλέον η Alesis λειτουργεί ως θυγατρική της Numark. Αν ήθελε να επενδύσει, θα έπρεπε κατ' αρχάς να βρει καινούριους προγραμματιστές με πολύ καλή γνώση DSP κώδικα, αφού από τους παλιούς οι περισσότεροι δεν δουλεύουν πλέον στην Alesis. Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι αυτό που χρειάζεται περισσότερο είναι κάποια βελτιστοποίηση του κώδικα και διόρθωση σφαλμάτων, παρά τα εκατοντάδες καινούρια στοιχεία που ζητήθηκαν απο χρήστες. Φυσικά ούτε λόγος για reverse-engineering.

 

αχ! τι μου θύμησες με το mc505 παλιές καλές εποχές με breakbeat.To είχα το οργανάκι παλιότερα αλλά τελικά κατέληξα να το δώσω για να πάρω το mc909. 

 

Έχω μία σχέση μίσους - έρωτα με το MC-505 και εδώ και καιρό κατά σύμπτωση σκέφτομαι να κάνω ακριβώς ότι έκανες κι εσύ. Απλά σκεφτόμουν περισσότερο το Akai MPC 4000+, σαν καλύτερη επιλογή. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να αποχωριστώ τους ρυθμούς που έχω φτιάξει, και να σου πω την αλήθεια βαριέμαι να τους περάσω σε sampler.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου