Προς το περιεχόμενο

Noise suppressor


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το decimator που προτάθηκε είναι από τα καλύτερα.

Για ποιο οικονομικά υπάρχει και σε πεταλάκι http://www.thomann.de/gr/isp_technologies_decimator_pedal.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτά που προτείνεις είναι compressor/limiter και δεν κάνουν γι αυτό που ψάχνεις. Αν είναι να διώξεις την πεταλιέρα, ειδικά αφού παίζεις με διπλούς, θα σου πρότεινα να εξερευνήσεις την πιθανότητα να αναβάλλεις για λίγο καιρό την αναζήτηση noise gate, να προσπαθήσεις να φέρεις τον ήχο σου εκεί που θέλεις χωρίς αυτό, πρώτα απ' όλα "κόβοντας" λίγο gain και ρίχνοντας βάρος σε όποιου είδους EQ έχεις (π.χ. μπάσα-μεσαία-πριμα του ενισχυτή σου).  Αν δεν βγάλεις άκρη, το ξανασκέφτεσαι. Μάλλον θα εξοικειωθείς και με το θόρυβο εν τω μεταξύ και δεν θα σε πειράζει. Έτσι κι αλλιώς, δεν πειράζει κανέναν άλλο (αν είναι "στρωμένος" ο συνδυασμός κιθάρα-υπόλοιπο rig).

 

Επίσης, θα ήταν καλή ιδέα να διαβάσεις κάποια πράγματα γενικά για το τι κάνει το κάθε κουμπί (γενικώς στα εφφέ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρότεινα αυτά να μου πείτε γνώμες γιατί λέει ότι είναι compressor/gate/limiter, και με ενδιαφέρει να αγοράσω  κομπρέσσορα,οπότε θέλω να τα συνδιάσω..

 

Α,επίσης δεν θέλω να είναι πετάλι..

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρότεινα αυτά να μου πείτε γνώμες γιατί λέει ότι είναι compressor/gate/limiter, και με ενδιαφέρει να αγοράσω  κομπρέσσορα,οπότε θέλω να τα συνδιάσω..

 

Α,επίσης δεν θέλω να είναι πετάλι..

 

Το gate δουλεύει πολύ διαφορετικά από το noise suppressor.

Καλύτερα αποτελέσματα θα έχεις με ένα suppressor, imho.

Αν θες να το συνδυάσεις με compressor κλπ είναι άλλο θέμα, πάντως έχε το υπόψιν σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου