Προς το περιεχόμενο

ξεχασα τον ενισχυτη ανοιχτο για 1 βδομαδα


ggorgo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω εναν λαμπατο laney vc30-212 και το προηγουμενο Σαββατο εκλεισα μονο το standby αφηνοντας το power ανοιχτο μεχρι και σημερα, μια εβδομαδα δηλαδη

οποτε οι λαμπες εκαιγαν

 

να ανησυχησω????????????????????????

i sure could use a vacation from this stupid shit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να, κατι  τετοια κανετε και μετα λιώνουν οι παγοι και τα παιδια μας θα κανουν ψαροντουφεκο στο μον παρνε.... :) :):)

Δεν εχω λαμπατο (θα εχω σε λιγες μερες :) που ερχεται ο projunior) αλλα νομιζω οτι δε τρεχει τιποτα απλα εφτασες κατα μια εβδομαδα πιο κοντα στην ληξη οριου ζωης της λαμπας / των λαμπών (ή μηπως λαμπτηρων... :)  ).

βεβαια αν ο ενισχυτης ηταν σε περιβαλλον που δεν αεριζεται σωστα , πχ ειχες κανενα μπουφαν απο πανω , ισως να εφτασε πολυ κοντα στο καψιμου καποιου επιμερους στοιχειου , συνηθως τροφοδοσια . το εχω παθει στο παρελθον.  επισης αν δουλευει σε ταξη (χμ δε θυμαμαι νομιζω ταξη α)  κατα την οποια οταν δεν υπαρχει εισοδος δεν δουλευει σχεδον καθολου ο ενισχυτης τοτε τα πραματα ειναι ακομη καλυτερα για σενα. δε ξερω περισσοτερα , και αν πεταξα και καμια ραδιο αρβυλα φοργκιβ μι. ειναι αργα και ειχα την αναγκη να γραψω κατι στο νοιζ....:) 

καληνυχτα guys!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γιατί σε μια βδομάδα πολλά μπορούν να γίνουν...  ;D

 

Όσο για τον ενισχυτή δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά πάντα όταν τελειώνεις να τον κλείνεις απο τον off διακόπτη και μετά απο 3-4 δευτερόλεπτα απο το stand by.

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τον ενισχυτή δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά πάντα όταν τελειώνεις να τον κλείνεις απο τον off διακόπτη και μετά απο 3-4 δευτερόλεπτα απο το stand by.

 

ναι ε? οταν τον ανοιγω ομως δεν πρεπει να κανω το αντιστροφο? για να ζεσταινονται πρωτα οι λαμπες?

 

το standby δηλ. απλα κοβει τον ηχο και κραταει τις λαμπες αναμενες ε?

οποτε εχασα 168 ωρες ζωης απο τις λαμπιτσες μου.    >:( :( :'(

i sure could use a vacation from this stupid shit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το αντίστροφο, όταν τον ανοίγεις.

 

Η τάση πήγαινε μονάχα στα "νήματα" των λυχνιών.

Είναι ενα μικρό -αλλά σεβαστό- ποσό ρεύματος, το οποίο ζεσταίνει τις λυχνίες πριν τους τα "σκάσεις" βραχυκυκλώνοντας το stand by.  ;D

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο κακό σ'αυτό που περιγράφεις είναι ότι δεν έπαιξες κιθάρα ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ!  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου