Προς το περιεχόμενο

Anathema clips


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...το οποίο δεν είναι ερωτική εξομολόγηση βέβαια (όπως δείχνει), ούτε ερωτικός αποχωρισμός...  ;)

 

 

Καλά, οι συνεχιστές των Pink Floyd εννοείται ότι δεν είναι, αλλά δανείζονται αρκετά στοιχεία από αυτούς. Έχω ακούσει και φίλους να τους κατηγορούν ότι είναι κακέκτυπά τους, το οποίο όμως επίσης δεν συμβαίνει.

 

α) Όντως ;)

β) +1 σε όλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Καλά, οι συνεχιστές των Pink Floyd εννοείται ότι δεν είναι, αλλά δανείζονται αρκετά στοιχεία από αυτούς. Έχω ακούσει και φίλους να τους κατηγορούν ότι είναι κακέκτυπά τους, το οποίο όμως επίσης δεν συμβαίνει.

Kαλα...η παρθενογένεση εχει σταματήσει εδω και πάρα πολύ καιρό....αλλα οχι κακέκτυπα...ειναι λιγο υπερβολικό....

Rock on!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν τόσο χλιαροί στο φετινό rockwave (μήπως έφταιγε και ότι βγήκαν ντάλα μεσημέρι σε ανοιχτό χώρο;) που παραλίγο να μου αρέσουν περισσότερο οι iced earth που ακολούθησαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από τα συγκροτήματα που αποδίδουν καλύτερα και πιο ατμοσφαιρικά σε κλειστό χώρο. Επίσης, ήχαν πραγματικά ΧΑΛΙΑ ήχο, και πρόσεξα πολλά πράγματα που συνέβαιναν στο σετ τους που μου είπαν καθαρά ότι το είχαν καταλάβει και οι ίδιοι, και που βεβαίως δεν ήταν δικό τους λάθος.

 

Απόδειξη το ότι το μόνο σημείο που ο ήχος τους έγινε της προκοπής ήταν στα... τελευταία 2 λεπτά του "Comfortably Numb", δλδ στο τέλος της εμφάνισής τους. Να μην επεκταθώ γιατί θα μας πάρει σελίδες...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από τα συγκροτήματα που αποδίδουν καλύτερα και πιο ατμοσφαιρικά σε κλειστό χώρο. Επίσης, ήχαν πραγματικά ΧΑΛΙΑ ήχο, και πρόσεξα πολλά πράγματα που συνέβαιναν στο σετ τους που μου είπαν καθαρά ότι το είχαν καταλάβει και οι ίδιοι, και που βεβαίως δεν ήταν δικό τους λάθος.

 

Απόδειξη το ότι το μόνο σημείο που ο ήχος τους έγινε της προκοπής ήταν στα... τελευταία 2 λεπτά του "Comfortably Numb", δλδ στο τέλος της εμφάνισής τους. Να μην επεκταθώ γιατί θα μας πάρει σελίδες...

!!!

Rock on!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν τόσο χλιαροί στο φετινό rockwave (μήπως έφταιγε και ότι βγήκαν ντάλα μεσημέρι σε ανοιχτό χώρο;) που παραλίγο να μου αρέσουν περισσότερο οι iced earth που ακολούθησαν...

 

Μία ο ένας που χάρηκε όταν οι os mutantes εγκατέλειψαν το tropicalia, μία ο άλλος που συγκρίνει αναίσχηντα anathema με iced earth.... πάει, δε θα πάει καλά η μέρα σήμερα. Κάποιος φόνος θα γίνει :P :P :P :P :P

 

Πάντως, για μένα το καλύτερο live "anathema" που έχω δει, ήταν το ακουστικό με τον danny και τον vinnie, πριν 2-3 χρόνια, κοντά στα χριστούγεννα. Απίστευτο live.... Και πολύ συμπαθητικά παιδιά ειδικά ο Danny (διότι ο άλλος είναι εντελώς πυροβολημένος ;D ;D).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μία ο ένας που χάρηκε όταν οι os mutantes εγκατέλειψαν το tropicalia, μία ο άλλος που συγκρίνει αναίσχηντα anathema με iced earth.... πάει, δε θα πάει καλά η μέρα σήμερα. Κάποιος φόνος θα γίνει :P :P :P :P :P

 

Και πάνω που έλεγα τσάμπα το πέταξα το άκυρο, δεν αρπάχτηκε κανείς...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Xάλια" για απαιτητικά και έμπειρα αυτιά, art...

 

Μενέλαε μάλλον ήμουν κι εγώ εκεί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Xάλια" για απαιτητικά και έμπειρα αυτιά, art...

 

 

Ναι...συμφωνω απολυτα μαζι σου....φετος ολες οι εμφανισεις τους ειναι επιεικως μετριες....

Rock on!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως, για μένα το καλύτερο live "anathema" που έχω δει, ήταν το ακουστικό με τον danny και τον vinnie, πριν 2-3 χρόνια, κοντά στα χριστούγεννα. Απίστευτο live.... Και πολύ συμπαθητικά παιδιά ειδικά ο Danny (διότι ο άλλος είναι εντελώς πυροβολημένος ;D ;D).

 

2003 λετε menelaos & bloody; Στο Αν Κλαμπ; :o 8)

ήσασταν μέσα και εσείς; ρε γαμώτο να μην έχουμε γνωριστεί....τότε δεν ήμουν ούτε μεσα στο Νοιζ... :-[ ;D

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου