Προς το περιεχόμενο

Anathema clips


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολύυυ κατάθλιψη βρε παιδί μου..

 

Δε συμφωνώ.......... Λυπητερό ναι, μελαγχολικό ναι, νοσταλγικό ναι..... καταθλιπτικό όμως όχι (τουλάχιστον στα album που πρότεινα παραπάνω). ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εεε....εντάξει ρε παιδί μου και εσύ τώρα....ωωωω. ::) ;D

 

τέλος πάντων αλλά είναι μουσικάρες!!!! ;D 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ακριβώς μουσικάρες δεν είναι αλλά οι συνθέσεις τους είναι πολύ καλές. Και θαυμάσια παιδιά. Και επειδή έχουμε γνωριστεί και ξέρω δυο-τρία πράγματα, πολλά από τα τραγούδια τους είναι πάρα πολύ φορτισμένα συναισθηματικά, και κρύβουν διάφορα κάτω από την επιφάνειά τους.

 

To Natural Disaster δεν με είχε τρελάνει αλλά ήταν καλό (και φλερτάρει με το μουσικό παρελθόν τους στο "Pulled Under at 2000 meters per second" ). Πάντως, είναι αλήθεια ότι το γυροφέρνουν στο καταθλιπτικό, για αυτό και δεν τους ακούω πολύ τώρα τελευταία. Αλλά τα κομμάτια τους είναι πάντα στο ρεπερτόριο σε ακουστική και ηλεκτρική.

 

 

 

(kwstika79, αν τα κορνφλέικς σου αύριο πρωί είναι λίγο απαίσια, μην ανησυχήσεις. Ποντικοφάρμακο θα είναι. Αν δεν πετύχει σειρά έχουν τηγανόψωμα με παραθείο και φραπέ με αντιψυκτικό. Πού θα μου πας; )

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι το γυρνάνε από doom σε πυξ-λαξ αξίζουν τον αιώνιο χλευασμό μου, όπως και οι οπαδοί τους (emo και λοιποί).

Blood-ούκο δεν με πιάνει τίποτα, ρώτα και την (μέλλουσα) πεθερά μου.

Όσο για σένανε Μενέλαε, εσύ δεν πατάς σε μπυροποσίες, θα σκάσεις μύτη σε τσαμπουκά; Τσου ρε.

 

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν θα σκάσει μύτη στον τσαμπουκά μας. This is between you and me. Εκτός αν θέλουν να είναι μάρτυρες στην μονομαχία. Έστω.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για σένανε Μενέλαε, εσύ δεν πατάς σε μπυροποσίες, θα σκάσεις μύτη σε τσαμπουκά; Τσου ρε.

 

Δεν κατάλαβα αγορίνα μου; Αμφισβητείς τη δυνατότητά μου να σου κάνω τη μούρη κιμα?!?!?!?!?!?!? ΆΝΤΕ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

(δεν πιστεύω να παρεξηγηθεί κανείς ε;; :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ξαναμιλήσει έτσι για τους Πυξ-λαξ παρακαλώ κύριε μοντεραητορ να πάρει κακό κάρμα για μια ζωή και άμα ξαναγεννηθεί να  είναι παρακαλώ μπανανάψειρα στην Ζιμπάμπουε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου