Προς το περιεχόμενο

u2 live


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να γελάσουμε (..?) λίγο, παραθέτω το γνωστό σκηνικό (δεν ξέρω αν όντως συνέβη, πάντως είναι ό,τι πρέπει για να τον περιγράψει στο θέμα του "ακτιβισμού"

copy-paste από mail:

 

At a U2 concert in Ireland, Bono (the lead singer)

 

asks the audience for some quiet.

 

Then he starts to slowly clap his hands. Holding the

audience in total silence, he says into the microphone...

 

" I want you to think about something.

Every time I clap my hands, a child in Africa dies."

 

A voice from the front of the audience yells out ...

"Then fookin stop clapping, ya arsehole !"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αααααααααααααααααααααααααααααχααχχχαχαχαχααχχαχαχαχαχαα επος ααααααααααααααχχαχαχαχαχαχαχα τα έσπασε όλα ααααααααααααααααχαχαχαχαχαχα θεός  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά αν δεν χωνεύεις κάποιον, ότι και να κάνει μ****α θα τον λες.

για μένα είναι πολύ θετικό το ότι ένας πάμπλουτος και χορτασμένος άνθρωπος δείχνει τέτοια ευαισθησία σε ανθρώπους που υποφέρουν.

 

Εξακολουθώ όμως να μην καταλαβαίνω γιατί κρίνουμε το group U2 απτών χαρακτήρα η τον τρόπο ζωής η της προσωπικές επιλογές τον μελών της.

Αν δεν θέλουμε να γίνουμε κουτσομπολιστικη εκπομπή του ant1 (πότε κατούρησε η πεγκυ ζινα, με ποιον π…..ε η αλεξανδρατου, το νέο καπέλο του Λάκη γαβαλα)

Ας φροντίσουμε να κρίνουμε την μουσική τους!

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sf: thanx...παντως οντως τελικα δν εχει πολλα στα ποδια του οπως ειπα

 

αυτο μας ελειπε και να ειχε...σε αυτα τα επιπεδα εχεις ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ που αλλαζουν τους ηχους.. η/και  οπως στην περιπτωση του Edge τα ΠΑΝΤΑ midi controlled,δεν καθεσαι να κανεις Tap Dancing (αλλωστε το λεει και ο ιδιος ο τεχνικος του ;)) πανω σε ξεχωριστα πεταλακια....σιγα μην ειχε και το Pedal Bag απο τον Thomann & Πεταλακια στηριγμενα με ...velcro ;D ;D ;D ;D

 

εχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ πραγματα στα ποδια του αλλα τα εχει με τη μορφη ενος (μαλλον δυο) τεραστιων (και προφανως πανακριβων) midi systems τα οποια κοντρολλαρουν τα ψυγεια με τα εφε και τα δεκαδες πεταλακια ;)

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εξακολουθώ όμως να μην καταλαβαίνω γιατί κρίνουμε το group U2 απτών χαρακτήρα η τον τρόπο ζωής η της προσωπικές επιλογές τον μελών της.

 

Όχι βρε συ, δεν νομίζω ότι ειπώθηκε κάτι τέτοιο, στο θρεντ αυτό τουλάχιστον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά αν δεν χωνεύεις κάποιον, ότι και να κάνει μ****α θα τον λες.

για μένα είναι πολύ θετικό το ότι ένας πάμπλουτος και χορτασμένος άνθρωπος δείχνει τέτοια ευαισθησία σε ανθρώπους που υποφέρουν.

 

Εξακολουθώ όμως να μην καταλαβαίνω γιατί κρίνουμε το group U2 απτών χαρακτήρα η τον τρόπο ζωής η της προσωπικές επιλογές τον μελών της.

Αν δεν θέλουμε να γίνουμε κουτσομπολιστικη εκπομπή του ant1 (πότε κατούρησε η πεγκυ ζινα, με ποιον π…..ε η αλεξανδρατου, το νέο καπέλο του Λάκη γαβαλα)

Ας φροντίσουμε να κρίνουμε την μουσική τους!

 

Εννοείται πως είναι όπως τα λες. Κι εγώ συμφωνώ μ'αυτό που λες, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει ντε και καλά όποιος πλούσιος ενδιαφέρεται για την κατάσταση στον πλανήτη να το κάνει απαραιτήτως με ύπουλο σκοπό. Υπάρχει η προφανής νομίζω πιθανότητα ο άνθρωπος όντως να προσπαθεί να βοηθήσει.

 

Εμένα απλά δε μ'αρέσει η φωνή του, και τον θεωρώ φοβερά υπερτιμημένο μουσικά, that's all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η προφανής νομίζω πιθανότητα ο άνθρωπος όντως να προσπαθεί να βοηθήσει.

 

Εμένα απλά δε μ'αρέσει η φωνή του, και τον θεωρώ φοβερά υπερτιμημένο μουσικά, that's all.

δεν νομίζω να έχει ανάγκη ο bono απο ύπουλες τακτικές ώστε να βγάλει χρήματα..

 

Εμένα απλά δε μ'αρέσει η φωνή του, και τον θεωρώ φοβερά υπερτιμημένο μουσικά, that's all.

 

αυτό ναι οκ! είναι θέμα γούστου..

εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να φανταστώ τους u2 χωρίς τον bono και των edge ;)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να έχει ανάγκη ο bono απο ύπουλες τακτικές ώστε να βγάλει χρήματα..

Μωρέ δε με απασχολεί καν να μπω σ'αυτή τη διαδικασία. Νομίζω είναι απλώς θέμα να πάρεις μια απόφαση στη ζωή σου: είτε να θεωρείς τον άλλο αθώο είτε ένοχο στο default, και να αλλάζεις αυτό το default μόνο αν έχεις αποδείξεις. Εγώ προσωπικά διαλέγω να θεωρώ τους πάντες αθώους. Οπότε μέχρι να έχω σαφή στοιχεία ότι πχ. ο Bono (ή ο Bill Gates, ή ο Michael Jackson ή όποιος άλλος) το κάνει αυτό για άλλους λόγους, για μένα είναι ένας άνθρωπος που επιλέγει να διαθέσει μέρος των χρημάτων και του χρόνου του για να βοηθήσει με τον τρόπο του (είτε το πετυχαίνει είτε όχι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου