Προς το περιεχόμενο

Α ρε Χατζηγιάννη τί θα 'πογίνεις....?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mιας κ μιλαμε για καλλιτεχνικο υποβαθρο vs οικονομικες επιλογες κλπ κλπ κλπ...

Tην Αλεξια τη θυμαστε?Aν αναρωτιεστε τι εχει απογινει :

 

http://www.myspace.com/alexiatrack7  ;)

 

Ναι αλλά η Αλέξια δεν έχει πλέον οικονομικό πρόβλημα. Της το έλυσε ο Ραπτόπουλος. Κι αυτή κάνει το κέφι της... Και καλά ξηγιέται.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δλδ ο Μιχαλης κ ο Φοιβος εχουν οικονομικο πρβλ κ γραφουν αυτα που γραφουν?Αν ναι να παω να παρω κ εγω τα cd τους να τα στηριξω τα παιδια.'Η πες μου που αραζουν τις porsche/ferrari τους να τους αφησω πανω κανα 2ευρω.Συγκινηση που θα κανουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα μη συγκρίνεις Ραπτόπουλο με Φοίβο και Μιχαλάκη... Μάλλον δεν ξέρεις... Άστο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε:

 

Ορεκτικό:

 

1. Στην Ελλάδα ως γνωστόν δεν υπάρχει μουσική παιδεία. Αυτό φαίνεται από δύο πράγματα:

α. θέση της μουσικής αγωγής στην εκπαίδευση

β. τη γενική στασιμότητα της ελληνικής (mainstream και οχι μόνο) μουσικής

 

2. Η ελληνική νοοτροπία σαφώς εκφράζεται πολύ ευστοχα με την γνωστή φράση "ψόφος στην κατσίκα του γείτονα"

 

Κυρίως πιάτο:

 

1. Σε όλον τον κόσμο υπάρχουν οι "Χατζηγιάννηδες". Είναι μουσικοί που φτιάχνουν γενικά ευπεπτα τραγουδάκια που τυγχάνουν ευρείας αποδοχής. Απλώς στον υπόλοιπο κόσμο υπάρχουν καλύτεροι μουσικοί και managers που αναλαμβάνουν και βοηθούν τους συγκεκριμένους καλλιτέχνες, και έτσι το αποτέλεσμα ειναι σαφώς ανώτερο ποιοτικά και ηχητικά και πιο επαγγελματικό.

2. Τα τραγούδια του Μιχαλάκη (και λοιπών) είναι (αδιαμφισβητητα νομίζω) αυτό που λένε αγγλιστί "catchy". Ακόμα και οι στίχοι του, θεωρώ πως είναι καλύτεροι απ'αυτούς που θα γράφαμε οι περισσότεροι εδώ μέσα, απευθυνόμενοι στο συγκεκριμένο αυτό κοινό.

 

Επιδόρπιο:

 

1. Εμείς γιατί ασχολούμαστε με κάτι που δεν μας εκφράζει; Μας ενδιαφέρει; Μας αφορά; Μήπως ηγούμαστε καμιάς σταυροφορίας εναντίον της pop trash μουσικής, με σκοπό να επιβάλλουμε την δική μας "ποιοτική" μουσική στον κόσμο που δεν γουστάρει να την ακούσει;

 

Αυτά τα ολίγα. Καλή όρεξη.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.myspace.com/alexiatrack7

 

Ίσως το μόνο που αξίζει απ όλο το θέμα αυτό όμως!!!

 

http://www.youtube.com/user/AlexiaFanClub

 

Ρε ποιότητες ναούμ.

 

Δεν ξερω αν κανεις πλακα αλλα εμενα το spain μου αρεσε παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σοβαρός ρε τι πλάκα.Με την Αλέξια δεν κάνει κανείς πλάκα.Χαίρομαι που μπορώ να είμαι σε θέση να ακούσω τη δουλειά της ρε........

Απ' τις καλύτερες φωνές στον τόπο μας τον λαικόφρων...

 

Και ξαναλέω οτι το θέμα έχει πιάσει τάρταρα και βγαίνεις και το σώζεις.Τουλάχιστον τώρα έχει μια γραμμή που αξίζει κάποιος να δεί και να επισκευτεί.....Έλεος πια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mscmkr δεν ξέρω τπτ αλλά απλά σκέφτομαι οτι πρέπει να είναι παντρεμένοι αυτοί πρίν το 1992 γιατί και τότε η Αλέξια φαίνεται να παίζει jazz.

 

Δώσε, αφού αναφέρθηκε το θέμα, κάποιο παραπάνω στοιχείο.Μην πετάμε ξεκρέμαστες κουβέντες, εξάλλου το φόρουμ για σηζήτηση είναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Πολλοί όμως βγήκαν να πουν και για τους Raining Pleasure στους οποίους πάλι τα έσκασε ο ΟΤΕ, ότι ξεπουλήθηκαν κτλ κτλ κτλ

 

Πληροφοριακά και μόνο, δεν πήραν δεκάρα τσακιστή (για το fake)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου