Προς το περιεχόμενο

Α ρε Χατζηγιάννη τί θα 'πογίνεις....?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το ΑΝ ΔΕΝ πουλούσε δεν το έπιασα σαν επιχείρημα.

Βασικά δε νομίζω να στέκεται κάν επιχείρημα...

 

Γιατί δε στέκεται; Λέω πολύ απλά, ότι η καλλιτέχνική του αξία δε δικαιώνει την ενασχόληση μαζί του - αυτό που τη δικαιώνει είναι η μαρκετινίστικη αξία του. Αν ήμουν υπεύθυνος marketing σε κάποια εταιρεία, ευχαρίστως να μελετήσω το φαινόμενο, αλλά επειδή είμαι μόνο ακροατής, λέω ότι δεν υπάρχει τίποτε να μελετήσω.

 

Δηλαδή, με δυο λόγια, αν τα τραγούδια του Χατζηγιάννη τα είχα βάλει εγώ σαν κλιπάκια στο noiz, θα είχατε καταλάβει αμέσως ότι είναι ανόητα (όχι όλα εξίσου ανόητα, αλλά όσο περνά ο καιρός όλο και πιο πολλά). Αλλά επειδή τα παίζει ο Χατζηγιάννης και επειδή έρχεστε αντιμέτωποι με το παράδοξο ότι "πουλάει", προσπαθείτε να βρείτε αξία εκεί που δεν υπάρχει.

 

Μάλιστα, αυτή είναι μία καλή εβδομάδα για το παραπάνω επιχείρημα καθότι έχουμε μία ομοβροντία αξιόλογων κλιπς στο φόρουμ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λοιπόν φίλε jazzmeister

 

Φίλε μου λάθος δεν έχω καμία σχέση με τη jazz...κοτζάμ κάφρος είμαι :D

 

Παιδιά είναι αργά και έχω καλύτερες ασχολίες απ'τον Χατζηγιάννη, όπως να κόψω τα νύχια μου  :P

 

Με συγχωρείτε που σας "αδειάζω" έτσι άκομψα αλλά η μέρα μου ήταν δύσκολη σήμερα και δεν έχω άλλο κουράγιο, παω να γνωριστώ με το μαξιλάρι μου... :-*

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α... ναι, επειδή πολλοί αναζήτησαν το ξένο αντίστοιχο του Χατζηγιάννη, να σας πω εγώ ακριβώς ποιο είναι (μπας και ξενερώσετε και ησυχάσουμε).

 

Λοιπόν, ο Χατζηγιάννης είναι ο έλλην Chris de Berg (Lady In Red, Don't pay the ferryman κλπ). O ντε Μπεργκ ξηγιόταν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο (πέντε-έξι βασικά ακόρντα, μελωδίες για αυτιστικούς, γενικώς το είδος της σύνθεσης που αν το παίξεις με μία ακουστική κιθάρα σε μία παρέα και ζητήσεις ειλικρινείς εντυπώσεις, δεν το γλυτώνεις το φατούρο). Όμως αυτές ακριβώς οι απλοϊκές συνθέσεις, τύγχαναν εξαιρετικής παραγωγής. Ο ντε Μπεργκ (όπως και ο Χατζή) ήταν εμφανίσιμο παιδί και (ω, τι σύμπτωσις) μίλαγε αποκλειστικώς και μόνο για τον (έλα πες το, μη ντρέπεσαι) τον έρωτα !!!!! (νταν. νταν. νταν).

 

Τσίμπησε και αυτός αρκετό χρήμα, αλλά μετά τον έφαγε το μαύρο σκοτάδι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eye με κρατάς απ'το υπερεπείγον ραντεβού που έχω με τον νυχοκόπτη... :D

 

 

Άμα βγάλει ο Χατζή ένα "Spanish Train" να του κάνω τεμενάδες.

 

Πληροφοριακά πάντως δεν είναι καθόλου εξαφανισμένος ο Chris, απλά είναι low-profile.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, με δυο λόγια, αν τα τραγούδια του Χατζηγιάννη τα είχα βάλει εγώ σαν κλιπάκια στο noiz, θα είχατε καταλάβει αμέσως ότι είναι ανόητα (όχι όλα εξίσου ανόητα, αλλά όσο περνά ο καιρός όλο και πιο πολλά).

Εγώ διαφωνώ, έχει κάποια κομμάτια που όντως μου αρέσουν πολύ και αν τα ανέβαζες θα σου έλεγα ότι είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει εδώ. το εννοώ απόλυτα αυτό.

 

Άμα βγάλει ο Χατζή ένα "Spanish Train" να του κάνω τεμενάδες.

Σωστό αυτό, μεταξύ μας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ντε Μπεργκ (όπως και ο Χατζή) ήταν εμφανίσιμο παιδί και (ω, τι σύμπτωσις) μίλαγε αποκλειστικώς και μόνο για τον (έλα πες το, μη ντρέπεσαι) τον έρωτα !!!!! (νταν. νταν. νταν).

Έλα τώρα ρε eye!!....εμφανίσιμος ο Chris de Burgh?!!.. ;D ;D..άσε που τα μεγάλα εμπορικά hit που αναφέρεις τα έκανε ενώ ήταν σχεδόν σαραντάρης...

 

11170Desc1.jpg

 

 

(μήπως να το άλλαζες σε blindeye?.. ;D ;D)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καταξιωμένος τραγουδοποιός πάει να διαπραγμετευτεί με την εταιρεία του το budget της παραγωγής του επόμενου δίσκου του. ζητάει λοιπόν 50.000 ευρώ.μετά από κατήφεια και σκληρές διαπραγματεύσεις τα παίρνει.φεύγει από τα γραφεία της εταιρείας του και λέει ο διευθυντής.για φαντάσου ρε πο%στη, θέλει 50 χ για να πουλήσει 10.000 και ο μιχαλάκης μας καθαρίζει με 3.000 και κάνει 2 φορές πλατίνα.τελευταία και φαρμακερή που του τα δίνουμε του μ@λ@κ@.

 

Αυτό είναι τρελή ανακρίβεια....και πίστεψε με στο λέω με ποοοολύ κομψό τρόπο. Πες στον μυθομανή που στο κέρασε πως οτιδήποτε αναφέρει μέσα σ' αυτό είναι απίστευτο ανέκδοτο....

 

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ο ντε Μπεργκ (όπως και ο Χατζή) ήταν εμφανίσιμο παιδί και (ω, τι σύμπτωσις) μίλαγε αποκλειστικώς και μόνο για τον (έλα πες το, μη ντρέπεσαι) τον έρωτα !!!!! (νταν. νταν. νταν).

 

 

 

Ελα τώρα, εμφανίσημος ο Χατζηγιάννης??? Εγώ είμαι πολύ πιο εμφανήσιμος απ' όλους... Θέλω και γω cd...

 

Χωρίς πλάκα, καμία απο της φίλες μου που τον λατρεύει δεν τον θεωρία ωραίο.. Είναι ένα και ένα milko το παλικάρι... Και ζητημα να είναι 60 κιλά...

 

Σαν επαγγέλματιας μοντέλο που εχω δει την show biz απο μεσα σας λεω οτι τα πραγματα είναι χάλια, μην το ψάχνετε... ;D ;D

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου