Προς το περιεχόμενο

Α ρε Χατζηγιάννη τί θα 'πογίνεις....?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα ο top seller "καθαρίζει" με 3 χιλιάρικα...

 

 

... και ο λιγότερο επιτυχημένος τσακώνει 50...

 

 

... ΤΟΤΕ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 100,000 ΕΥΡΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΜΙΑ Ο ΔΙΣΚΟΣ ΜΟΥ!  :D :D :D

 

 

 

Ρε δεν πάμε καλά...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με 1880 μηνύματα στο ενεργητικό σου, φαντάζομαι ότι το forum δεν περιμένει από εσένα απαντήσεις φαιδρού χαρακτήρα, προς τους συνομιλητές σου.κι ας μην πηγαίνουμε καλά.

 

υ.γ  δε είδα το pm σου φίλε μoυ, για να τα πούμε από κοντά, να διαπιστώσουμε ποιός είναι ο meister !!!

όντως δεν πάμε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok φιλαράκι ότι πεις καλή σου μέρα!

 

(σ. συνήθως γράφω κουτουράδες, οπότε καλά κάνετε και με κράζετε)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μιχαλάκης μας καθαρίζει με 3.000

 

Αυτό αλήθεια από πού το ξέρουμε;

 

το ξέρουμε από βοηθό παραγωγής...Θές και όνομα; έλα pm

 

 

superfunk το ίδιο ισχύει και για σένα. έλα pm να σου δώσω τηλέφωνο να τα μάθεις όλα. αααα ναι ναι τηλέφωνο, γιατί τα γραπτά μένουν και ο χαζούλης πέθανε πια... απ' την κηδεία του έρχομαι!

 

δεν ξέρω βρε παιδιά γιατί επανήλθα σ' αυτό το σχεδόν αίολο θέμα, αλλά έχω λόγους που πρέπει να με πιστέψετε...

 

δηλαδη θες να με πεισεις οτι μια (οποιαδηποτε) εταιρεια η οποια βγαζει το πολυ 6 ευρω απο καθε cd που πουλαει κανει τα παρακατω..

 

δινει 50.000 ευρω για...στουντιο στον ..καλλιτεχνη δηλ. ξεκιναει με ενα παθητικο 50.000 ευρω...

 

δινει μετα και αλλα 15.000-20.000 ευρω για ενα βιντεο κλιπ δηλ.παμε στα 70.000 ευρω

 

βαλε και 20.000 για διαφημηση και προωθηση παμε στα 90.000 ευρω..

 

ο δισκος αυτος πουλαει στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ περιπτωση 15.000 κομματια (αυτες τις πωλησεις δεν τις κανει πλεον ουτε το 1% των cd που κυκλοφορουν αλλα λεμε τωρα..)

 

αρα η εταιρεια "κονομαει" 90.000 ευρω (που και παλι πανδυσκολο ειναι αλλα λεμε οτι τα καταφερνει..)

 

αρα καθαρο κερδος 90.000 - 90.000= ΜΗΔΕΝ...

 

ερωτηση κρισεως...: Ξερεις εσυ κανεναν επιχειρηματια που να δουλευει με μηδενικο κερδος?? 

 

και κατι ΠΟΛΥ σημαντικο: ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ 50.000 ευρω για να κανεις εναν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ σε παραγωγη δισκο....ΜΥΑΛΟ & ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ χρειαζονται....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν μου αρέσεις γιατί επιτέλους μπήκαμε στην ουσία.

1.η εταιρεία βγάζει 10.75 από το κάθε cd. (όποιος σας έχει πει κάτι άλλο σας "ψωνίζει" νύχτα)

2. μέσα στα 50.000 συμπεριλαμβάνεται οπωσδήποτε και το πρώτο video clip του δίσκου το οποίο...(βλ. 3 )

3. η σκόκα η σκηνοθέτιδα το γυρίζει με 7000 ευρώ. (τα νούμερα που λες είναι για σάκη, μαζωνάκη κ.λ.π.)

4. ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ  η εταιρεία στο δίσκο του "έντεχνου" δουλεύει για το break even...(έσοδα=έξοδα), το οποίο κιόλας μπορεί εάν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του να βγουν και κέρδη.

5. από που βγαίνουν τα κέρδη για την εταιρεία;;; από τον βέρτη του οποίου το συμβόλαιο προβλέπει καλά ποσοστά παραγωγής για ήχο, τραγούδια και 3 clips, ΑΛΛΑ επίσης προβλέπει "παρακρατήσεις" από το νυχτομάγαζό του και τα flowers. τα λεφτά εκεί είναι πολλά, και από εκεί βγαίνουν κάποια "μικροποσά" τα οποία διακιολογούν την ύπαρξη των εταιρειών μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

6. ο χατζηγιάννης κάνει 2 πλατίνες από τοποθέτηση στα δισκάδικα που ποτέ δεν πουλάει,(και μένουν στις αποθήκες της εταιρείας για πάντα) γιατί τον τσακίζουν τα ΜΑΥΡΟΠΟΛΙΣ. εάν κάνει 2 πλατίνες και οι μαύροι πουλάνε άλλα 40000 κομμάτια θέλετε να μου πείτε ότι πουλάει τόσα;;; χαχαχαχαχαχα άρα από που τα βγάζει η εταιρεία;;; φίλε μου τα cdάκια αυτών των υδηπαθών καλλιτεχνών φέρνουν κέρδη από τα νεκρολούλουδα της πίστας και τα συμβόλαια της cosmote. 

7. όποιος νομίζει κάτι άλλο μην τον λέει χύμα και απροκάλυπτα εδώ μέσα... ελάτε pm να σας τα πω με ονόματα (αν και ήδη είπα πολλά) και μετά θα βγείτε στο forum και θα λέτε "sorry" δεν ήξερα κ.λ.π.

καληνύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δηλαδη θες να με πεισεις οτι μια (οποιαδηποτε) εταιρεια η οποια βγαζει το πολυ 6 ευρω απο καθε cd που πουλαει κανει τα παρακατω..

 

δινει 50.000 ευρω για...στουντιο στον ..καλλιτεχνη δηλ. ξεκιναει με ενα παθητικο 50.000 ευρω...

 

 

 

Aν μιλάς μόνο για Ελλάδα, είμαι offtopic. Aν όχι, τότε :

 

KORN frontman Jonathan Davis and bassist Reginald "Fieldy" Arvizu recently did their best to explain to Britain's Kerrang! magazine how they managed to rack up $4 million in production costs for their forthcoming CD, Untouchables. Here are their statements, as quoted by Kerrang!:

 

Fieldy: "We moved to Phoenix and rented five houses for $10,000 apiece for four months. We came to LA, rented five more houses for $10,000 apiece for four more months. We went to Canada and rented a house for $8,000. That's a week, not a month. Does that help explain it?"

 

Jonathan Davis: "The whole album probably cost us around $700,000. The rest of the money that went out was to our crew and paying our bills, because we were off the road for so long. We don't want our crew to go off and get other jobs so they can't come back to us, so we had to pay high salaries for two years almost, which is a lot of money. That's why they say it cost [$4 million], but it was just keeping our people on retainers and we put that on the record budget."

 

Από www.blabbermouth.net

 

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aback, τα λογιστικά μεγέθη πίσω από τις παραγωγές του Χατζηγιάννη δεν μας ενδιαφέρουν. Κατ' αρχήν δεν μπορούμε να τα διασταυρώσουμε. Κατά δεύτερον, οι πιο πολλοί συμφορουμίτες δεν έχουν πλαίσιο αναφοράς για να αξιολογήσουν αυτά τα στοιχεία. Κατά τρίτον, η συζήτηση αφορά την καλλιτεχνική αξία του Χατζηγιάννη, όχι τα οικονομικά του.

 

Δεν καταλαβαίνω τι κίνητρο μπορείς να έχεις για να επιμένεις σε αυτή τη κατεύθυνση. Νομίζω ότι δεν έχει κανένα νόημα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aback, τα λογιστικά μεγέθη πίσω από τις παραγωγές του Χατζηγιάννη δεν μας ενδιαφέρουν. Κατ' αρχήν δεν μπορούμε να τα διασταυρώσουμε. Κατά δεύτερον, οι πιο πολλοί συμφορουμίτες δεν έχουν πλαίσιο αναφοράς για να αξιολογήσουν αυτά τα στοιχεία. Κατά τρίτον, η συζήτηση αφορά την καλλιτεχνική αξία του Χατζηγιάννη, όχι τα οικονομικά του.

 

Δεν καταλαβαίνω τι κίνητρο μπορείς να έχεις για να επιμένεις σε αυτή τη κατεύθυνση. Νομίζω ότι δεν έχει κανένα νόημα.

 

συμφωνώ μαζί σου, αλλά δεν με προσέχεις καθόλου. τουλάχιστον απ΄την αρχή της σκέψης μου.

δηλαδή (πήγαινε και διάβασε, γιατί είσαι ακόμη ένας που μου τα χώνει άνευ λόγου) εξ' αρχής συνέδεσα -κατά τη σκέψη μου- την καλλιτεχνική του αξία με τα κόστη παραγωγής του. δηλαδή χαμηλά κόστη=χαμηλή καλλιτεχνική αξία και το αντίστροφο. και ενώ βλέπουμε καλλιτέχνες με λίγα λεφτά να κάνουν το δυνατόν καλύτερο και να προσπαθούν όλο και περισσότερο για αποτέλεσμα σε ήχο στίχο και μουσική, ο Κύπριοςταπαίρνω, συντηρεί τη σκουπιδοκρατία με αυτό το οικονομικοκαλλιτεχνικό στυλάκι. εν ολίγοις όλα αυτά που λέω για τις παραγωγές του ( ααα που είσαι; μην αμφισβητείς κι εσύ γιατί κουράστηκα με το κράξιμο εκ του ασφαλούς και εν κρυπτώ, προκάλεσα πλοιστάκοις για διασταύρωση), αφορούν την καλλιτεχνική του αξία. γι' αυτό και είχα δώσει τον αγγελάκα, τον ζερβουδάκη ως χρυσά πααδείγματα. σέβεσαι τον εαυτό σου και την καλλιτεχνική σου αξία;;; άρα σέβεσαι και τις παραγωγές σου για να διαφυλάττεις και την καλλιτεχνική σου αξία.

αυτά... κουράστηκα...μη χώνετε άνευ λόγου πάνω που έχω ηρεήσει, πάνω που με πείσατε πως είχα άδικο που φερόμουν σα μ@λ@κισμ3νο! δείξτε λίγο κατανόηση σε αυτά που λέει ο άλλος και εν πάσει περιπτώσει δεχθήτε τις προκλήσεις μου εάν διαφωνείτε.

Κ Α Λ Η Ν Υ Χ Τ Α

 

 

υ.γ ποτέ δε μίλησα για τα οικονομικά τού χατζηγιάννη.να μου κοπεί το χέρι που πληκτρολογεί.μάλλον για τα οικονομικά των δίσκων του.εκτός εάν εννοείς ότι τον λέω mister πάρτα όλα και βάλτα σε τράπεζα στην κύπρον.

μιλάω μόνο για την ανύπαρκτη καλλιτεχνική του αξία η οποία συντηρείται σε υψηλά μεγέθη σα φούσκα στη φτωχοτάτη ελληνική βιοτεχνική μουσική χρηματιστηριακή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου