Προς το περιεχόμενο

Α ρε Χατζηγιάννη τί θα 'πογίνεις....?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

... δηλαδή χαμηλά κόστη=χαμηλή καλλιτεχνική αξία και το αντίστροφο.

...

Πάντως εγώ δεν συμφωνώ με την παραπάνω εξίσωση. Εκτός αν αναφέρεσαι στο σκέλος του αυτοσεβασμού και όχι στο αποκομμένο "προϊόν".

 

Εν πάσει περιπτώσει, δεν καταλαβαίνω προς τι τόση κουβέντα... Αυτό που κατάλαβα από τα λεγόμενα του aback, είναι ότι θεωρεί ότι ο "μιχάλης", ως παιδί που είναι οικονομικά αποδοτικότερος του μέσου όρου, θα μπορούσε (αν τον ενδιέφερε) να τραβήξει λίγο προς τα πάνω την ποιότητα των παραγωγών του. Μαζί με αυτόν, (μαζί με τις δικές του) μπορεί να ακούγονταν καλύτερα κι άλλες παραγωγές και να είχαν και λίγο περισσότερη δουλειά κάποιοι μουσικοί (και όχι μόνο ο Μίντης και ο Βιεστιάης. :) )

 

Δεν έχω εικόνα της αγοράς... αλλά αυτό που λέει εμένα μου φαίνεται λογικό. Αν θα μπορούσε να έχει μετρήσιμες (και σημαντικές) επιπτώσεις ο λόγος του "μιχάλη" σε τέτοια θέματα? Δεν είμαι και 100% σίγουρος.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου με ποιάσανε. Τελικά όντως ο jmone είναι ο καλύτερος. Εγώ είμαι απλά ένας ανίδεος τυχάρπαστος σφετεριστής του αξιώματός του!!! :D ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου με ποιάσανε. Τελικά όντως ο jmone είναι ο καλύτερος. Εγώ είμαι απλά ένας ανίδεος τυχάρπαστος σφετεριστής του αξιώματός του!!! :D ;D

 

lol, το παλικάρι το'χει κάψει τελείως. Άλλαξες nickname ρε και τρελλάθηκες, σαν τον καημένο τον Σαμψών, που εκουρέφθη και απεδυναμώθη.

 

 

 

 

 

 

 

εγώ δικαιολογούμαι, έχω εξεταστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ μαζί σου, αλλά δεν με προσέχεις καθόλου. τουλάχιστον απ΄την αρχή της σκέψης μου.

 

Σε διαβεβαιώνω ότι προσέχω πολύ καλά: είναι ένα από τα ταλέντα μου, ούτως ειπείν. Πέραν αυτού, αμέσως σπεύδεις να απαοδείξεις ότι εσύ είσαι εκείνος που δεν προσέχει απαντώντας μου επί ενός επιχειρήματος που ΔΕΝ διατύπωσα - δεν είπα εγώ ότι κριτικάρεις τα οικονομικά του ανθρώπου, αλλά τα "οικονομικά μεγέθη πίσω από τις παραγωγές του" τα οποία (όπως είπα άλλωστε) δεν μπορούν οι περισσότεροι να διασταυρώσουν. Δεν μιλάμε για την προσωπική του οικονομική κατάσταση, για την οποία δεν ξέρουμε τίποτε.

 

δηλαδή (πήγαινε και διάβασε, γιατί είσαι ακόμη ένας που μου τα χώνει άνευ λόγου) εξ' αρχής συνέδεσα -κατά τη σκέψη μου- την καλλιτεχνική του αξία με τα κόστη παραγωγής του.

 

Όπως είπε και ο harilatron, διαφωνώ με αυτή την εξίσωση, η οποία είναι άκυρη σε οποιοδήποτε καλλιτεχνικό πόνημα, από τον κινηματογράφο, μέχρι τα γλυπτά.

 

δηλαδή χαμηλά κόστη=χαμηλή καλλιτεχνική αξία και το αντίστροφο. και ενώ βλέπουμε καλλιτέχνες με λίγα λεφτά να κάνουν το δυνατόν καλύτερο και να προσπαθούν όλο και περισσότερο για αποτέλεσμα σε ήχο στίχο και μουσική, ο Κύπριοςταπαίρνω, συντηρεί τη σκουπιδοκρατία με αυτό το οικονομικοκαλλιτεχνικό στυλάκι. εν ολίγοις όλα αυτά που λέω για τις παραγωγές του

 

Αυτός που συντηρεί τη σκουπιδοκρατία δεν είναι ο "μιχάλης" αλλά οι ακροατές του. Ο "μιχάλης" ένα επάγγελμα κάνει και το κάνει ευσεινήδητα απ' ότι γνωρίζω.

 

( ααα που είσαι; μην αμφισβητείς κι εσύ γιατί κουράστηκα με το κράξιμο εκ του ασφαλούς και εν κρυπτώ, προκάλεσα πλοιστάκοις για διασταύρωση), αφορούν την καλλιτεχνική του αξία.

 

Άλλη μία φορά επικαλείσαι πηγές στις οποίες νομίζεις ότι δεν έχουμε πρόσβαση. Κακώς το νομίζεις. Οι γνωριμίες μου (ειδικά όσον αφορά τον συγκεκριμένο άνθρωπο) είναι καλύτερες από τις δικές σου. Μην το ψάχνεις - δεν θα ανταποκριθώ στη πρόκλησή σου διότι δεν είναι απαραίτητο.

 

γι' αυτό και είχα δώσει τον αγγελάκα, τον ζερβουδάκη ως χρυσά πααδείγματα. σέβεσαι τον εαυτό σου και την καλλιτεχνική σου αξία;;; άρα σέβεσαι και τις παραγωγές σου για να διαφυλάττεις και την καλλιτεχνική σου αξία.

 

Οι "παραγωγές" του "μιχάλη" δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Είτε στοιχίζουν ένα ευρώ είτε στοιχίζουν ένα σπίτι, μπράβο τους. Τώρα, οι άνθρωποι που αναφέρεις (και ίσως και εσύ) έχουν προφανώς άλλες καλλιτεχνικές προτεραιότητες και έχουν διαφορετική αντίληψη κατανομής ανθρώπινων και οικονομικών πόρων. Λογικό είναι.

 

αυτά... κουράστηκα...μη χώνετε άνευ λόγου πάνω που έχω ηρεήσει, πάνω που με πείσατε πως είχα άδικο που φερόμουν σα μ@λ@κισμ3νο! δείξτε λίγο κατανόηση σε αυτά που λέει ο άλλος και εν πάσει περιπτώσει δεχθήτε τις προκλήσεις μου εάν διαφωνείτε.

 

Εγώ ούτε σε σκέφτομαι, ούτε σου απευθύνομαι σα να είσαι μ@λ@κισμ3νο. Απλά, εκφράζω μία διαφωνία μου πολύ πρακτική: ότι αν συνδέσουμε την καλλιτεχνική αξία ενός πονήματος με τα οικονομικά μεγέθη πίσω από το πόνημα, έχουμε χάσει τη μπάλα και έχουμε ανοίξει διάπλατη τη πόρτα ώστε να συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο: να εμφανίζονται τύποι με ελεεινές παραγωγές και να ζητούν τη κατανόησή μας επειδή δεν έχουν χρήματα. Επειδή στην ελληνική σκηνή το έχουμε ζήσει ΚΑΙ αυτό, άσε καλύτερα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εξίσωσή μου έχει να κανει σαφώς με τον αυτοσεβασμό του καλλιτέχνη όπως πολύ σωστά επεσήμανε, ΑΦΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ο χαρίλατρος...

 

Wow!  ok σε αυτά που λες, ας τελειώσει εδώ!

 

jasemeister  ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας κ μιλαμε για καλλιτεχνικο υποβαθρο vs οικονομικες επιλογες κλπ κλπ κλπ...

Tην Αλεξια τη θυμαστε?Aν αναρωτιεστε τι εχει απογινει :

 

http://www.myspace.com/alexiatrack7   ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jasemeister  ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ 8)

 

Να'σαι καλά αγορίνα μου, καληνύχτα και σε σένα, όνειρα γλυκά  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου