Προς το περιεχόμενο

Α ρε Χατζηγιάννη τί θα 'πογίνεις....?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Xαίρομαι με τη χαρά σου...Προφανώς θα είναι μεγάλη για να ξεθάψεις ένα θέμα μετά από 6 και χρόνια.

 

Εντάξει;Γίναμε όλοι τώρα μια πάρτη καλύτεροι μουσικοί;

'Αιντε,να πάμε παρακάτω...

 

 

Πολλά τα συμπεράσματα που έβγαλες με τη μία, δεν νομίζεις;

 

Προφανώς και σε χαλάει η απόδοση δικαιοσύνης και δη σε εξόφθαλμες περιπτώσεις όπου κάποιου του παραβιάζονται τα πνευματικά δικαιώματα.

 

Κάτσε τώρα να κάνω χώρο για να πας παρακάτω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει, παρατραβηγμένο να το πεις κλεψια, σιγα το μερος που έκλεψε. Απλά είναι πολυ αναγνωρισιμη η άλλη μελωδία και εκει την πατησε.

 

Βεβαια, μετα απο το βίντεο του atreu, δε θα με χαλουσε να τον εκλειναν και ισοβια ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα συμπεράσματα που έβγαλες με τη μία, δεν νομίζεις;

 

Κάνεις λάθος.Ένα μόνο.

 

Προφανώς και σε χαλάει η απόδοση δικαιοσύνης και δη σε εξόφθαλμες περιπτώσεις όπου κάποιου του παραβιάζονται τα πνευματικά δικαιώματα.

 

Και κατηγορείς εμένα για αυθαίρετα συμπεράσματα;

 

Κάτσε τώρα να κάνω χώρο για να πας παρακάτω  ;)

 

Δεν θα κοντραριστώ μαζί σου για κανέναν "Χατζηγιάννη"...Δεν σε συμφέρει κιόλας. :)

 

Να 'σαι καλά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν ο χατζηγιαννης ειναι και αυτος μη ξεχνιόμαστε

οκ δυο χρόνια είχε προβλήματα στη φωνή του καί ?για κάτι αλεξιου κτλ με τόσα χρονια τον κόσμο να βάζει πλάτη γιατί δεν τους κράζεται βεβαία αυτοι είναι τα ιερά τέρατα...πέσατε σα τα κοράκια όλοι,λέω εγώ δέν παίζει να του καρφώθηκε η μελωδία στο κεφάλι χωρίς να θυμάτε απο πού είναι κτλπ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, δεν υπερασπιζομαι τον Χατζηγιαννη αλλα δεν ειναι ο μονος. Εδω το εχουν κανει στο παρελθον μεγαθηρια (βλεπε Led Zeppelin) ο Μιχαλακης σας πειραξε? Ειναι λογικο ολοι οι τραγουδοποιοι-συνθετες στην Ελλαδα να δανειζονται μερη απο αλλα τραγουδια τη στιγμη που υπαρχει πιεση απο τις δισκογραφικες να κυκλοφορουν δισκους καθε εξαμηνο/χρονο. Οσο καλος συνθετης να ειναι καποιος καποια στιγμη θα στερεψει απο ιδεες.

 

Επισης θα πρεπει να αναρωτηθουμε αν ο ετερος τραγουδοποιος θα ειχε κινηθει νομικα με τον ιδιο τροπο αν ο "κλεφτης" ηταν καποιος οχι τοσο γνωστος, που να τον παιζουν τα καναλια/ραδιοφωνα κτλ.

 

Και τελος δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει η σεξουαλικοτητα, η οικονομικη κατασταση και τα λοιπα κατινιστικα που γραφτηκαν, σχετικα με το θεμα μας.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επισης θα πρεπει να αναρωτηθουμε αν ο ετερος τραγουδοποιος θα ειχε κινηθει νομικα με τον ιδιο τροπο αν ο "κλεφτης" ηταν καποιος οχι τοσο γνωστος, που να τον παιζουν τα καναλια/ραδιοφωνα κτλ.

Γιατί να αναρωτηθούμε κάτι τέτοιο; Να κοιτάξουμε πόσο "φταίει" το "θύμα"; Δε νομίζω...

 

Επιπλέον, για να κάνει κάποιος την κίνηση θα ζητήσει ένα απ'τα δύο παρακάτω:

α. Να δικαιωθεί το credit, ή να σταματήσει να βγαίνει το κομμάτι, κλπ.

β. Να ζητήσει αποζημίωση.

 

Για το 1ο, ουδέν πρόβλημα. Για το δεύτερο, θα πρέπει ο άλλος να έχει κερδίσει κάτι... Αλλιώς, αν κλέψω εγώ (πχ) τον Παναγόπουλο, τι θα κερδίσει αν μου κάνει μήνυση; Αφού ΔΕΝ έχω βγάλει ΤΙΠΟΤΕ από την "κλεψιά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου