Προς το περιεχόμενο

Α ρε Χατζηγιάννη τί θα 'πογίνεις....?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα τωρα με το χατζηγιαννη θα ασχολουμαστε ???

 

Όχι, αλλά είπες κάτι πιο πάνω και θέλω να μας το αποδείξεις:

 

βασικα δε νομιζω οτι μπορεις να τους συγκρινεις γιατι οπως και να το κανουμε αλλο χατζηγιαννης και αλλο κατσιμιχας καταρχας ο πρωτος εχει κλεμμενα ολα του τα τραγουδια :(

 

Ο Χ Ι ! ! !

 

Μα συγνώμη κιόλας, χωρίς να θέλω να είμαι ερριστικός αλλά μη λέτε μπούρδες!!! Αφού αυτό που λες ΔΕΝ ισχύει!!! Εγώ ήμουν που είπα οτι το "Πες το Δυνατά" της Ολυμπίου είναι ΚΑΤΑκλεμμένο, αλλά για πες μου από που είναι κλεμμένα όχι όλα του, αλλά τα ΜΙΣΑ του τραγούδια! Μη λέμε ό,τι βλακεία μας κατέβει δηλαδή έτσι; Μιλάμε για έναν άνθρωπο που δεν ξέρουμε και τον κατηγορούμε στεγνά ότι παρανομεί (ας αφήσουμε τα ηθικά απ'έξω), οπότε πες μου από ΠΟΥ είναι κλεμμένα τα τραγούδια του και ΠΩΣ ακριβώς στηρίζεις αυτό που μόλις έγραψες!!! Έλεος δλδ εδώ μέσα, λέει ο καθένας ό,τι του κατέβει και το λέμε αυτό σοβαρή συζήτηση!!! Εδώ δεν έχουμε τα φόντα να κάνουμε μια απλή κουβέντα, και κλαιγόμαστε γιατί δεν πάει καλά η μουσική!!! Ε ποιος μας φταίει!?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αλλιως θα φθονουσα μονο τον γεωργουλη και τα μπρατσα του οπως προανεφερα ;D ;D ;D ;D

 

Μια φορά πέτυχα τον Γεωργούλη σε μια καφετέρια , και περίμενα να γίνει χαμός .Υπόψην η καφετέρια ήταν γεμάτη γυναίκες ( ειναι κοντά στην Νομική Αθηνών  ;))  Τελικά ούτε αυτόγραφο δεν του ζήτησαν . Ο μύθος της δόξας και της τηλεόρασης.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε SUPERFUNK με αυτη τη λογικη κ ο τσαλικης και η ταμτα ειναι μεγαθηρια της pop σκηνης, οπως κ δεκαδες αλλοι αερητζηδες.... ας μη κρινουμε απ τις πωλησεις ΕΛΕΟΣ φανταζομαι οτι θα ξερεις καλυτερα οτι ειναι πλασματικες!!! κ επισης ακομα κ αν δεν ειναι....... η πλεοψηφια σταυρωσε κ το Χριστο..!!!!  8) :P

 

Μιλαμε για ενα μεγαλο συστημα του στυλ Γιαννης κερναει Γιαννης πινει, μονοι τους διαγωνιζονται μονοι τους διακρινονται μονοι τους μας βομβαρδιζουν με τις μπαρουφες τους, μονοι τους τα κονομανε και στο τελος μονοι τους θα κοιτανε τους πλατινενιους δισκους τους στα ντουβαρια.

Αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι ολο αυτο το συναφι δεν αφηνει «αερα» σε κανεναν αλλον, και δεν σε αφηνει και ησυχο μιας και οπου σταθεις και βρεθεις θα τους ακουσεις..

 

Δεν μ αρεσει να αφηνω ερμαιο στις ορεξεις των εταιριων ενα πραμα που αγαπαω τοσο πολυ (δλδ τη μουσικη) και γιαυτο αντιδρω, αλλιως θα φθονουσα μονο τον γεωργουλη και τα μπρατσα του οπως προανεφερα ;D ;D ;D ;D

 

 

 

καταρχην επετρεψε μου να ξερω απο μεσα  :) οτι ειδικα οι πωλησεις του Χατζηγιαννη μονο πλασματικες δεν ειναι (ειναι πραγματικα απιστευτες στους τραγικους καιρους που ζουν οι δισκογραφικες),οποιαδηποτε εμπορικη συγκριση με τα ονοματα που λες ειναι απλα αστεια..

 

ΦΥΣΙΚΑ και μπορεις να παιζεις και να ακους αυτα που γουσταρεις χωρις να γινεις ερμαιο των εταιρειων

 

ΑΕΡΑ μπορεις να παρεις ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ δημιουργωντας ΕΣΥ τη δικη σου "μουσικη φωλια" φτιαχνοντας τη μουσικη που ΕΣΥ γουσταρεις,δεν εχεις αναγκη καμμια εταιρεια και κανενα "κυκλωμα" ;)

 

καλα τωρα με το χατζηγιαννη θα ασχολουμαστε Huh?

 

Απο οτι βλεπω  και τα 4 ποστ σου στο φορουμ αυτο για τον Χατζηγιαννη ειναι αρα οχι απλως ασχολεισαι αλλα ειναι και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ σου ενδιαφερον :) :)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τωρα με το χατζηγιαννη θα ασχολουμαστε ???

 

Όχι, αλλά είπες κάτι πιο πάνω και θέλω να μας το αποδείξεις:

 

βασικα δε νομιζω οτι μπορεις να τους συγκρινεις γιατι οπως και να το κανουμε αλλο χατζηγιαννης και αλλο κατσιμιχας καταρχας ο πρωτος εχει κλεμμενα ολα του τα τραγουδια :(

 

Ο Χ Ι ! ! !

 

Μα συγνώμη κιόλας, χωρίς να θέλω να είμαι ερριστικός αλλά μη λέτε μπούρδες!!! Αφού αυτό που λες ΔΕΝ ισχύει!!! Εγώ ήμουν που είπα οτι το "Πες το Δυνατά" της Ολυμπίου είναι ΚΑΤΑκλεμμένο, αλλά για πες μου από που είναι κλεμμένα όχι όλα του, αλλά τα ΜΙΣΑ του τραγούδια! Μη λέμε ό,τι βλακεία μας κατέβει δηλαδή έτσι; Μιλάμε για έναν άνθρωπο που δεν ξέρουμε και τον κατηγορούμε στεγνά ότι παρανομεί (ας αφήσουμε τα ηθικά απ'έξω), οπότε πες μου από ΠΟΥ είναι κλεμμένα τα τραγούδια του και ΠΩΣ ακριβώς στηρίζεις αυτό που μόλις έγραψες!!! Έλεος δλδ εδώ μέσα, λέει ο καθένας ό,τι του κατέβει και το λέμε αυτό σοβαρή συζήτηση!!! Εδώ δεν έχουμε τα φόντα να κάνουμε μια απλή κουβέντα, και κλαιγόμαστε γιατί δεν πάει καλά η μουσική!!! Ε ποιος μας φταίει!?!?!?

βαριεμαι να οργωσω το διαδικτυο για να σου το αποδειξω αλλα αν παιξεισ καθολου χατζηγιαννη θα δεισ οτι ολα τα ακορντα των τραγουδιων του ειναι ιδια και οτι σου θυμιζουν τυα ποπ τραγουδακια που ακουγονται στο ραδιοφωνο  8)

φιλε SUPERFUNK με αυτη τη λογικη κ ο τσαλικης και η ταμτα ειναι μεγαθηρια της pop σκηνης, οπως κ δεκαδες αλλοι αερητζηδες.... ας μη κρινουμε απ τις πωλησεις ΕΛΕΟΣ φανταζομαι οτι θα ξερεις καλυτερα οτι ειναι πλασματικες!!! κ επισης ακομα κ αν δεν ειναι....... η πλεοψηφια σταυρωσε κ το Χριστο..!!!!  8) :P

 

Μιλαμε για ενα μεγαλο συστημα του στυλ Γιαννης κερναει Γιαννης πινει, μονοι τους διαγωνιζονται μονοι τους διακρινονται μονοι τους μας βομβαρδιζουν με τις μπαρουφες τους, μονοι τους τα κονομανε και στο τελος μονοι τους θα κοιτανε τους πλατινενιους δισκους τους στα ντουβαρια.

Αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι ολο αυτο το συναφι δεν αφηνει «αερα» σε κανεναν αλλον, και δεν σε αφηνει και ησυχο μιας και οπου σταθεις και βρεθεις θα τους ακουσεις..

 

Δεν μ αρεσει να αφηνω ερμαιο στις ορεξεις των εταιριων ενα πραμα που αγαπαω τοσο πολυ (δλδ τη μουσικη) και γιαυτο αντιδρω, αλλιως θα φθονουσα μονο τον γεωργουλη και τα μπρατσα του οπως προανεφερα ;D ;D ;D ;D

 

 

 

καταρχην επετρεψε μου να ξερω απο μεσα  :) οτι ειδικα οι πωλησεις του Χατζηγιαννη μονο πλασματικες δεν ειναι (ειναι πραγματικα απιστευτες στους τραγικους καιρους που ζουν οι δισκογραφικες),οποιαδηποτε εμπορικη συγκριση με τα ονοματα που λες ειναι απλα αστεια..

 

ΦΥΣΙΚΑ και μπορεις να παιζεις και να ακους αυτα που γουσταρεις χωρις να γινεις ερμαιο των εταιρειων

 

ΑΕΡΑ μπορεις να παρεις ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ δημιουργωντας ΕΣΥ τη δικη σου "μουσικη φωλια" φτιαχνοντας τη μουσικη που ΕΣΥ γουσταρεις,δεν εχεις αναγκη καμμια εταιρεια και κανενα "κυκλωμα" ;)

 

καλα τωρα με το χατζηγιαννη θα ασχολουμαστε Huh?

 

Απο οτι βλεπω  και τα 4 ποστ σου στο φορουμ αυτο για τον Χατζηγιαννη ειναι αρα οχι απλως ασχολεισαι αλλα ειναι και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ σου ενδιαφερον :) :)

οχι απλα ηταν το πρωτο θεμα που βρηκα μπροστα μου  ::)

john frusciante is my hero

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεστα αγορι μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!! και το χειροτερο ειναι οτι πλουτιζουν κι απο πανω

 

παντου στον κοσμο οι εμπορικοι και πετυχημενοι mainstream τραγουδιστες πλουτιζουν γιατι να ειναι εξαιρεση η Ελλαδα? :o

 

αν ο κυριος λογος ενασχολησης σου με τη μουσικη ειναι ο....πλουτισμος τοτε ΑΝ μπορεις κανε "εμπορικη" MAINSTREAM μουσικη για να πλουτισεις και παραλληλα γραψε και τις...συμφωνιες σου (αν εχεις βεβαια ΠΤΥΧΙΟ συνθεσης και αρμονιας γιατι αλλοιως φυσικα δεν γινεται.. :) :))

 

Εγω δυστυχως ΔΕΝ μπορω να κανω πετυχημενη mainstream μουσικη για αυτο και παραμενω ...πτωχος.. :) :) αν μπορουσα ομως θα εκανα.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαριεμαι να οργωσω το διαδικτυο για να σου το αποδειξω αλλα αν παιξεισ καθολου χατζηγιαννη θα δεισ οτι ολα τα ακορντα των τραγουδιων του ειναι ιδια και οτι σου θυμιζουν τυα ποπ τραγουδακια που ακουγονται στο ραδιοφωνο

 

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΛΟΠΗ?!?!?!??!?!?!?!?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το παμε ετσι τοτε και σε ολα τα μπλουζ/funk/soul/λαϊκα/ρεμπετικα τραγουδια ολοι τα ιδια ακκορντα παιζουν και θυμιζουν... μπλουζ/funk/soul/λαϊκα/ρεμπετικα τραγουδια που ακουμε στο ραδιοφωνο.... :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε η ..βιογραφία του Miles τόση ανάλυση πια  ;D  ;D

 

Καταλαβαίνουμε όλοι φυσικά οτι αυτά που 'κράζουμε' μερικοί ,τα συντηρούμε με τις επαναλαμβανόμενες συζητήσεις αυτές περί Χ/νη ,και Κ/μίχα ,και πάει λέγοντας..

 

20 σελίδες για έναν σοβαρό μουσικό δεν έχω δει ποτέ να γεμίζουν ::) ::) ::)

 

Φτάσαμε στην τρομερή ανακάλυψη οτι ο Χ/νης αντιγράφει και ανακαλύψαμε τον τροχό..  ???

Αφήστε τους να κλέβουν.Όσο αυτοί θα χαζεύουν τα παπΑρίων βραβεία τους στον τοίχο άλλοι θα γράφουν ιστορία.

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε η ..βιογραφία του Miles τόση ανάλυση πια  ;D  ;D

 

Καταλαβαίνουμε όλοι φυσικά οτι αυτά που 'κράζουμε' μερικοί ,τα συντηρούμε με τις επαναλαμβανόμενες συζητήσεις αυτές περί Χ/νη ,και Κ/μίχα ,και πάει λέγοντας..

 

20 σελίδες για έναν σοβαρό μουσικό δεν έχω δει ποτέ να γεμίζουν ::) ::) ::)

 

Φτάσαμε στην τρομερή ανακάλυψη οτι ο Χ/νης αντιγράφει και ανακαλύψαμε τον τροχό..  ???

Αφήστε τους να κλέβουν.Όσο αυτοί θα χαζεύουν τα παπΑρίων βραβεία τους στον τοίχο άλλοι θα γράφουν ιστορία.

 

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ούτε εγώ τον πάω τον Χατζηγιώργη αλλά δε νομίζω ότι είναι τυχαία στη θέση που βρίσκεται αυτή τη στιγμή. Κατ'αρχάς, πείτε μου ποιός pop (popular) καλλιτέχνης που γνψρίζει επιτυχία δεν πλουτίζει... Εξάλλου αυτή είναι και η έννοια της ποπ. Μετά, μπορείτε να μου πείτε ποιός ΔΕΝ κλέβει? Τι δυνατότητες έχει πλέον η μουσική για παρθενογέννεση? Δεν είδα κάποιον από εσάς να παραπονιέται γιατί οι Scorpions έκλεψαν τους Lynyrd Skynyrd??? Αντιθέτως, το καραισκάκη τίγκαρε την τελευταία φορά που ήρθαν...

 

Τέλος, επειδή αναφέρθηκε παραπάνω για τη διαφήμιση εγώ δε βλέπω κανένα κακό. Του τα έσκασε ο ΟΤΕ και τα πήρε, πουλώντας τη δουλειά του. Και η Vodafone τα έσκασε στους Dandy Warhols (και σε κομμάτι του οποίου ο ήχος είναι η επιτομή του ήχου των Rolling Stones) αλλά δε βγήκε να πει κανείς να πει τίποτα. Πολλοί όμως βγήκαν να πουν και για τους Raining Pleasure στους οποίους πάλι τα έσκασε ο ΟΤΕ, ότι ξεπουλήθηκαν κτλ κτλ κτλ, κάτι το οποίο με βρίσκει κάθετα αντίθετο γιατί τους θεωρώ καλή μπάντα, γιατί το Reflections το διασκεύασαν τιμώντας τον Χατζηδάκι χωρίς να ασελγήσουν πάνω του, γιατί το Fake είναι κομματάρα, γιατί διασκεδάζουν και τα σπάνε στα live τους, γιατί όσοι ασχολούνται με τη μουσική στην Ελλάδα και ειδικά κατά τις περασμένες δεκαετίες τα σκάγανε πολύ χοντρά (τώρα είναι σεφέστατα καλύτερα τα πράγματα) και κανείς μας δε θα έλεγε όχι στο να μπορούσε με κάποιον τρόπο να βγάλει κάποια χρήματα από τη μουσική που αφένός είναι χόμπυ του και αφετέρου έχει δαπανήσει μέχρι εκεί πολλά χρήματα!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου