Προς το περιεχόμενο

Α ρε Χατζηγιάννη τί θα 'πογίνεις....?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο θέμα τον στίχων συμφωνω απολυτα με eyeprotocool... Αλλα παραθετω την αντιθετη υπερβολη προς επιβεβαιωσιν του ''παν μετρον άριστον''

 

''Εισαι μαναρι μου αλοιμένη με Μπριγιολ, κι απο ρεμπετισα το παιζεις ροκ 'ν' ρολ, και νινανάι όπα και αμαν αμαν, ακους Βιτάλη Sugar και Duran Duran...'''

 

Προσωπικά το λατρευω, άλλα για άλλους λόγους...

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο θέμα τον στίχων συμφωνω απολυτα με eyeprotocool... Αλλα παραθετω την αντιθετη υπερβολη προς επιβεβαιωσιν του ''παν μετρον άριστον''

 

''Εισαι μαναρι μου αλοιμένη με Μπριγιολ, κι απο ρεμπετισα το παιζεις ροκ 'ν' ρολ, και νινανάι όπα και αμαν αμαν, ακους Βιτάλη Sugar και Duran Duran...'''

 

Προσωπικά το λατρευω, άλλα για άλλους λόγους...

 

Ή εναλλακτικά και πιο παραδοσιακά (αλα Κρητη):

 

''Τα μάτια σου είν' οσαν τ' αυγα

τ' αυτια σου οσάν του χοίρου

και τα μαλλιά σου στέκουνε

οσάν του σκαντζοχοίρου''

 

''Χοχλιδοπαιχνιδίσματα

δε θέλω μπλιό μαζί σου

γιατι 'δα αλλονού χοχλιού

τα σάλια στο κορμί σου''

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά GEOfx, εμείς δεν σε πείθουμε, γιατί όπως υποστηρίζεις απεχθανόμαστε τον Χατζηγιάννη επειδή δεν έχουμε τα πλούτη και τις γκόμενες. Ωραία πάσο.

 

Ο ΠΑΝΟΣ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΣ δεν σε πείθει? Μην ξεθάψουμε την επιστολή του Πάνου τώρα, που πιστεύω ότι δεν έχεις υπόψη σου για να επιμένεις....

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=8531.0

 

Διάβασε τί λέει για τον κύριο ο συγκεκριμένος ΜΕΓΑΛΟΣ και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ τραγουδοποιός και πές μου αν συνεχίζεις να εχεις τις ίδιες απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...επειδη τον γουσταρουν ολες οι γκομενες ....

Ποιες είναι αυτές; Οι <15  και    >50; Ευχαριστώ δεν θα πάρω!!!!

 

Bouka μου, δυστυχώς κάνεις λάθος. Είναι ακριβώς μεταξύ 15 και 50, κι αυτό στο βεβαιώνω απο πρώτο χέρι.

 

 

Τελευταία φορά που τον είδα (πριν 5-6 χρόνια) δεν ίσχυε αυτό που λες... Θα τον ξαναδώ τότε ΠΑΡΑΥΤΑ!!!! ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά GEOfx, εμείς δεν σε πείθουμε, γιατί όπως υποστηρίζεις απεχθανόμαστε τον Χατζηγιάννη επειδή δεν έχουμε τα πλούτη και τις γκόμενες. Ωραία πάσο.

 

Ο ΠΑΝΟΣ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΣ δεν σε πείθει? Μην ξεθάψουμε την επιστολή του Πάνου τώρα, που πιστεύω ότι δεν έχεις υπόψη σου για να επιμένεις....

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=8531.0

 

Διάβασε τί λέει για τον κύριο ο συγκεκριμένος ΜΕΓΑΛΟΣ και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ τραγουδοποιός και πές μου αν συνεχίζεις να εχεις τις ίδιες απόψεις.

Ρε συ lambrosgg δεν καταλαβενεις τι λεω τοση ωρα?Δεν με ενδιαφερει η αποψη του Κατσιμιχα και του καθε Κατσιμιχα γιατι απλα οπως ειπα και πριν ουτε εγω τον κανω "κεφι" τον Χατζηγιαννη...Δεν ειναι ουτε του στυλ μου ουτε της ηλικιας μου πως να στο πω...Απλα αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι ξεκινησε ενα θεμα για το κατα ποσο  μοιαζουν 2 συγκεκριμενα κομματια.Kαταληξαμε (οι περισσοτεροι τουλαχιστον)στο οτι δεν ειναι κλεμμενο του  Χατζηγιαννη κι οτι απλα μοιαζει οπως πολλα ΠΟΠ-ΡΟΚ κομματια μεταξυ τους και αντι για να τελειωσει εκει το θεμα αρχισαν καποιοι,χωρις ουσιαστικο λογο,να τον χαρακτηριζουν "κλεφτη","αταλαντο",ακατανομαστο","να πληρωσουμε για να σταματησει να παιζει" κ.α

Αν αυτα δεν δειχνουν κομπλεξ και ζηλεια τοτε παω εγω πασο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ lambrosgg δεν καταλαβενεις τι λεω τοση ωρα?Δεν με ενδιαφερει η αποψη του Κατσιμιχα και του καθε Κατσιμιχα γιατι απλα οπως ειπα και πριν ουτε εγω τον κανω "κεφι" τον Χατζηγιαννη...Δεν ειναι ουτε του στυλ μου ουτε της ηλικιας μου πως να στο πω...Απλα αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι ξεκινησε ενα θεμα για το κατα ποσο  μοιαζουν 2 συγκεκριμενα κομματια καταληξαμε (οι περισσοτεροι τουλαχιστον)στο οτι δεν ειναι κλεμενο του  Χατζηγιαννη κι οτι απλα μοιαζει οπως πολλα ΠΟΠ-ΡΟΚ κομματια μεταξυ τους και αντι για να τελειωσει εκει το θεμα αρχισαν καποιοι,χωρις ουσιαστικο λογο,να τον χαρακτηριζουν "κλεφτη","αταλαντο",ακατανομαστο","να πληρωσουμε για να σταματησει να παιζει" κ.α

Αν αυτα δεν δειχνουν κομπλεξ και ζηλεια τοτε παω εγω πασο...

 

Το να αντιγράψεις ένα κομμάτι δεν θέλει και πολύ ταλέντο. Εκτός αυτού, αμφιβάλλω αν γράφει ο ίδιος τους στίχους, αλλά και να τους γράφει δεν είναι και κανένα αριστούργημα.

 

Ατάλαντο δεν τον είπα προσωπικά, αλλά επίσης δεν πιστεύω πως πέραν μερικών φωνητικών γυρισμάτων έχει "ταλέντο". Το ταλέντο είναι μια έννοια πολύ γενική και υποκειμενική, και δεν θα μπώ σε περαιτέρω λεπτομέρειες. Καθένας το κρίνει όπως νομίζει, είτε το ίδιο, είτε την έλλειψή του.

 

Ακατανόμαστος δεν είναι, είναι ο Χατζηγιάννης. Μέχρι τώρα με το όνομά του τον θάβω προσωπικά.

 

Το θέμα "θα πληρώναμε για να σταματήσει" ήταν προφανέστατα μια πλάκα, μια και αμφιβάλλω αν οποιοσδήποτε από εδώ μέσα θα έδινε δεκάρα για το ζήτημα, εφόσον απ'ότι κατάλαβες δεν δίνουμε μια γενικώς, είτε συνεχίσει, είτε σταματήσει. Απλά καυτηριάζουμε το θέμα "τρελής ομοιότητας" (για να μην το πώ clopyright και βγώ και κομπλεξικός) των εν λόγω τραγουδιών.

 

Όσον αφορά το κόμπλεξ, ναί. Προσωπικά έχω ένα μάτσο κόμπλεξ, κανένα εξ'αυτών όμως δεν αφορά τον Χατζηγιάννη.

 

Τέλος, όσον αφορά την προαναφερθείσα ζήλια, ναί, θα'θελα να'χα τα φράγκα που βγάζει, αλλά αν ήταν να τα βγάλω γράφοντας τσιχλόφουσκες ποπ τραγούδια του κιλού, απλά όχι ευχαριστώ. Για τις γκόμενες πάλι δεν τον ζηλεύω, δόξα τους Opeth έχω κοπέλα και δεν θέλω παραπάνω. Τώρα για την έμπνευση, το ταλέντο του, τις ερμηνείες κλπ., όχι, δεν βρίσκω τον εαυτό μου να νιώθει ζηλόφθων ούτε προς αυτά, αφού ούτε βλέψεις να γίνω pop idol έχω, ούτε να κάνω τη δική του καριέρα, ούτε να γράφω τέτοια τραγούδια, ούτε κάτι άλλο που να'χει σχέση με τον τύπο.

 

Εν κατακλείδι για να μην το κουράζουμε το θέμα, πολλές κουράδες επιπλέουν στη σκηνή, και σε πολλούς αρέσουν. Μαγκιά τους. Ο καθένας εδώ εκφράζει μια προσωπική άποψη, και όπως κατάλαβες υπερισχύει στο συγκεκριμένο forum (απ'ότι κατάλαβα δηλαδή, εκτός αν τα χάνω) μια, δεν θα το'λεγα αντιπάθεια, ούτε απέχθεια. Μια αδιαφορία, ή καλύτερα μη προτίμηση του συγκεκριμένου καλλιτέχνη. Τα εισαγωγικά όπως είδες στο καλλιτέχνης δεν τα βάζω, για να μην προσβάλλω εσένα και άλλα άτομα που τον γουστάρουν. (Αυτή την εντύπωση πήρα, μπορεί και να κάνω λάθος.).

 

Ο καθένας έχει τα γούστα του, κι ο καθένας έχει τη γνώμη του. Το να πετάμε προσβολές ο ένας στον άλλο είναι χαζό - και ναί, συνήθως προσβάλλομαι όταν μου πετάνε αυθαίρετα πως είμαι κομπλεξικός και ζηλεύω τον χ' ή ψ' τυπά, είτε τραγουδιστής είναι είτε πορνοστάρ. Το θέμα έλεγε για αντιγραφή/ομοιότητα του τραγουδιού. Είναι απλό. Ή συμφωνείς, ή όχι. Μετά πήγε στη συμπάθεια. Είτε τον συμπαθείς, είτε όχι. Έως εκεί.

 

Καταλαβαίνω την ετοιμότητα ενός fan να "προστατέψει" και να "υπερασπίσει" τον αγαπημένο του καλλιτέχνη από περίεργους χαρακτηρισμούς, αλλά αντιτίθεμαι απόλυτα σε αντίστοιχους χαρακτηρισμούς στον οιοδήποτε εμπλεκόμενο.

 

Αυτά, και απολύτως φιλικά. Οι καβγάδες μέσω internet είναι χαζοί, το τσιγάρο κάνει κακό στην υγεία (αλλά το καπνίζουμε μετά το φαί και το σεξ απαραιτήτως). Say no to drugs and decaf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ζηλευω τον Γεωργουλη που χει κ αυτος πολλες γκομενες και ειναι κ πιο ωραιο παιδι..!!!!!!! :P

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά GEOfx, εμείς δεν σε πείθουμε, γιατί όπως υποστηρίζεις απεχθανόμαστε τον Χατζηγιάννη επειδή δεν έχουμε τα πλούτη και τις γκόμενες. Ωραία πάσο.

 

Ο ΠΑΝΟΣ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΣ δεν σε πείθει? Μην ξεθάψουμε την επιστολή του Πάνου τώρα, που πιστεύω ότι δεν έχεις υπόψη σου για να επιμένεις....

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=8531.0

 

Διάβασε τί λέει για τον κύριο ο συγκεκριμένος ΜΕΓΑΛΟΣ και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ τραγουδοποιός και πές μου αν συνεχίζεις να εχεις τις ίδιες απόψεις.

 

SORRY μεγαλε αλλα απο τον Κατσι..μπλιχα 1000 φορες καλυτερα ο Χατζηγιαννης,τουλαχιστον αυτος δεν ειναι μιρλας,δεν θεωρει τον εαυτο του Μπετοβεν και "ποιοτικο εκφραστη των παντων"  και εχει και 400 φορες καλυτερη φωνη (ΦΩΝΑΡΑ εχει εδω που τα λεμε....)

 

και για να τελειωνουμε με τα αστεια (γιατι περι αστειων προκειται...) ο Χατζηγιαννης (ο οποιος δεν μου αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ ουτε σα συνθετης ουτε σαν ερμηνευτης) εχει ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΓΑΛΟ ταλεντο,αυτο πρεπει καποιος να ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ κολλημενος για να μην το καταλαβει.

 

Το ταλεντο του ομως ειναι σε ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ δηλ. MAINSTREAM POP εμπορικη μουσικη και θελεις δεν θελεις εχει κανει σχολη,η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ επιτυχια του (δεν νομιζω αυτη τη στιγμη να υπαρχει πιο πετυχημενος εμπορικα καλλιτεχνης) οφειλεται σε ενα συνδιασμο πραγματων που πρεπει να εχει καποιος ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ χωρο δηλ.good looks,styling,ευκολες και προσεγμενες πιασιαρικες μελωδιες,teenybopper προσανατολισμ,ΤΡΕΛΛΗ δουλεια και επαγγελματισμο & παρα πολλα αλλα τα οποια ΠΟΛΛΟΙ προσπαθουν να συνδιασουν τελεια ΛΙΓΟΙ ομως τα καταφερνουν,αν σκεφτεις δε πως ΗΛΙΚΙΑΚΑ ειναι σχεδον...ΒΡΕΦΟΣ δεν μπορεις να ΜΗΝ του βγαλεις το καπελο.

 

Επαναλαμβανω οτι προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου,το προσωπικο μας γουστο ομως δεν μπορει να μας εμποδιζει να βλεπουμε την πραγματικοτητα.... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου