Προς το περιεχόμενο

Musicman Stingray ή Bongo


KERMITT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5αρι ελεγα αλλα και 4αρη maple ομως οπωσδηποτε...

 

στο ebay θα κοιτάξεις.....

υπάρχουν άφθονα και σε καλές τιμές...

 

το ερχόμενο καλοκαίρι λέω να χτυπήσω ένα 5άρι... 8)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι ακόμα, κοίτα για musicman παραγωγής πριν το 2003 γιατί μετά έπεσε η ποιότητα κατασκευής τους σύμφωνα με τα λεγόμενα αρκετών που έχω ακούσει κι από άλλα φόρουμ.....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebay μπορεις να βρεις stingray 4ρι γυρω στα 800 δολλαρια σε καλη κατασταση! Σε συγκριση με το bongo το τελευταιο ειναι πιο 'υπερπαραγωγή' αλλα το stingray πιστευω ειναι πολυ πιο ευχαριστο να παιζεις κ γενικα κλασικο, δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα να το δωσεις μετα.

Επειδη αναφερθηκε το thumb Παραπανω τα warwick ειναι κ αυτα κορυφαια αλλα καμια σχεση με ΜΜ! Αν θελεις να εχει punch κ θελεις κυριως slapαρισμα τοτε παλι stingray, κ maple εννοειται:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι ακόμα, κοίτα για musicman παραγωγής πριν το 2003 γιατί μετά έπεσε η ποιότητα κατασκευής τους σύμφωνα με τα λεγόμενα αρκετών που έχω ακούσει κι από άλλα φόρουμ.....

 

θα σε συμβουλευα να μην ακους τα...λεγομενα ανθρωπων που δεν γνωριζεις....η Ernie Ball ειναι απο τις λιγες εταιριες που κρατα ΣΤΑΘΕΡΗ την ποιοτητα κατασκευης των οργανων της....κραταω στα χερια μου ενα ΕΒ του 2007 και ειναι εκπληκτικα κατασκευασμενο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι ακόμα, κοίτα για musicman παραγωγής πριν το 2003 γιατί μετά έπεσε η ποιότητα κατασκευής τους σύμφωνα με τα λεγόμενα αρκετών που έχω ακούσει κι από άλλα φόρουμ.....

 

θα σε συμβουλευα να μην ακους τα...λεγομενα ανθρωπων που δεν γνωριζεις....η Ernie Ball ειναι απο τις λιγες εταιριες που κρατα ΣΤΑΘΕΡΗ την ποιοτητα κατασκευης των οργανων της....κραταω στα χερια μου ενα ΕΒ του 2007 και ειναι εκπληκτικα κατασκευασμενο....

 

Θα διαφωνήσω σε αυτό, αν και δεν μιλάμε για τραγική πτώση ποιότητας αλλά μερικές λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά.

 

Πχ το δικό μου stingray είναι του 2001. Οι διαφορές του με ένα του 2007 είναι ότι τα knobs στο 2007 είναι βαμμένα και όχι original nickel, τα πλαστικά όπως το cover του μαγνήτη και το σύστημα για την μπαταρία είναι από πολύ κατώτερης ποιότητας πλαστικό και το δείχνουν. Όπως τέλος το hardcase είναι της πλάκας σε σχέση με τα προηγούμενα. Ξέρω είναι ψυχωτικές διαφορές αλλά όταν τα έχεις και τα δυο μπροστά σου σ ενοχλούν. Είναι κάποιες παγίδες στις οποίες έχουν πέσει πολλές εταιρίες τώρα τελευταία.

 

Κατα τ΄άλλα από κατασκευή, ξύλα, ήχο κτλ κτλ η ποιότητα είναι σταθερή αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω είναι ψυχωτικές διαφορές

 

:) :) :)

 

ενταξει μπορει να εκλεισε ο ντηλερ που εδινε....πλαστικο :o στην ΕΒ και ο νεος ντηλερ να εχει..κατωτερης...ποιοτητας πλαστικο. :) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια κάνει και η fender στα μπάσα πχ στη καινούργια σειρά American precision ειδικά με τις Molded cases. Αλλά από την άλλη σκέφτεσαι τι πίεση τρώνε οι καημένοι από τους Κινέζους, δεν ξέρουν από που να πρωτοκόψουν  8) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια ειμαι ψημενος ηδη να το παρω το μπασακι γιατι ετσι και αλλιως το χω ακουσει να παιζει στον  MAG C410T-300 EVO II Combo που εχω και ηταν γαματο πιστευω οτι με βολευει και στο μπρατσο καλυτερα... ασε που τα αλλα 2 μπασα που εχω ειναι τελειως διαφορετικα σε ηχο οποτε θα εχω και ποικιλια...

Βρηκα και ενα 5αρη απο αγγλια..  8)

 

 

(εντωμεταξυ ενω παιζω για την πλακα δεν μου παει καρδια να πουλησω κανενα απο τα 2 που εχω.. και σιγα τον επαγγελματια που θελω και πολλους ηχους αλλα κοιτα να δεις που τα χω αγαπησει...)  ::) ::) ::) ;D ;D

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε και με κανενα sterling.Προσωπικα εχω παιξει και με τα 3 μοντελα τις ΜΜ και μου εκατσε καλυτερα το sterlign...Ξερεις  αυτο με τον διακοπτη........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου