Προς το περιεχόμενο

να γεμίζεις το στομάχι σου και να ακούς τζάζ


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(Μου φαίνεται οτι θα το γυρίσω στην κόκα στα drum n bass και στα house.Τουλαχιστον εκεί δεν έχει κεφτεδάκια.Έχει και ωραία μωρά.)

 

Το μόνο σωστό που βρήκα απ αυτά που διαβάζω, τα τελευταία, είναι οτι δεν πρέπει να εμπιστεύεσαι για λαϊβομάγαζο τα μπριζολάδικα και τα τσικνοφαγωπότια με κεφτέ για σομπρέρο.

 

Αν το μαγαζί είναι live stage πάς, αν είναι ο κυρ γιάννης με το σουβλάκι καρφωμένο στο μυαλό αποφεύγεις τέτοιου ειδους συνευρέσεις με τα συγκροτήματα, είναι διαολεμένες.

 

Κ σίγουρα δεν είναι θέμα σοβαροφάνειας αλλά θέμα σεβασμού των δικαιωμάτων του συνανθρώπου σου.Αν σαν χαραμοφάης μπουκώνεις τον καραγυρόσουβλο και δεν καταλαβαίνεις οτι γύρω σου δεν είναι πιθήκια πρέπει κάποια μεριά να κάνει πίσω έτσι όπως έχουν τα πράματα...Ούτε για ρούχα μίλησα πάντως ούτε για γαλότσες ούτε για ουίσκια.Λίγο ησυχία και λίγος αλληλοσεβασμός όπως και να χει...2 απλά πράγματα είναι όλο κι όλο.Αλλά δυστυχώς είναι ουτοπικό να το βρείς στα φαγάδικα αυτό.

 

Τέλος παραδέχομαι το λάθος μου να πάω σε ρεστοράν.Δεν το ξανακάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τριγκάκο, μην τα παίρνεις τόσο σοβαρά τα πράματα ρε συ, χαλάρωσε, ζημιά σου κάνεις.

 

+2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν έχει ξανατύχει σε ρεστοράν τζάζ λάιβ και να πάω και το αντικρυσα πρώτη φορά το χάος και γω παρθένο παιδί τα χω παίξει.Τουλάχιστον άλλες φορές είχε κουβέντα σε μαγαζιά αλλά σε μικρό βαθμό γιατί το καταλάβαιναν οτι ενοχλούσαν και σταματούσαν οι παρέες.

 

Πήρα όλη τη μπύρα στη μάπα τώρα και ξέχεσα όλο τον κόσμο τι να κάμω ντε.

 

Το πήρα όσο σοβαρά έχω μάθει να παίρνω τέτοιες χαοτικές καταστάσεις πάντως.Θα δείξει η πορεία τώρα.

 

Υ.Γ. Μη μου χαιδεύεται τα αφτιά όταν είμαι νευριασμένος γιατί θα σαν δαγκώσω κανα δαχτυλάκι ναούμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Σ)τριγκάκο είναι κάπως αιφνίδιο, όντως... αλλά πού ξέρεις, όταν σε λίγα χρόνια που θα έχεις ανοίξει το δικό σου τζαζ κλαμπ πιάσει τους πελάτες σου καμιά λιγούρα, δεν είναι κακό να τους δώσεις κι ένα μεζεδάκι... οκ, όχι κιοφτέ, κάτι πιο σοφιστικέ...  ;D :) :-*

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα όνειρα έχω εγώ ρε.Όχι μαγειρέματα και ταψιά ναούμ.

 

Έγω θα......................τσουλάρ.................................. συνεχεια και ασταμάτητα.

 

Και εσυ απο κάτω θα με κοιτάς στα μάτια.Για αυτό προετοιμάζω το έδαφος.Λέτσοι με αθλητικά και γύρο στο χέρι δεν θα μπαίνουν μέσα, επίσης θα μπαίνει υποχρεωτικά φιμωτρο και η είσοδος δεν θα περιέχει ποτό μέσα.Για μεζέ θα βάζω φιδέ με γάλα για να στρώνει το στομάχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Trigga μάλλον σου διαφεύγει ότι οι περισσότεροι που ακούνε Jazz είναι 40άρηδες 50άρηδες γιάπηδες με κουστούμι και γραβάτα, που έχουν ήδη πλουτίσει αρκετά και έχουν καταφέρει "να δουν το νόημα της ζωής" και "έχουν ωριμάσει" και "ψάχνουν κάτι βαθύτερο απο τη μουσική, κάτι που εμείς οι κοινοί θνητοί δεν μπορούμε να το καταλάβουμε" Έπαιζα σε ένα piano restauraunt. Ένας άλλος πιανίστας εκεί έπαιζε jazz κομμάτια του Bill Evans (κανανε κρα οι πλούσοι να ακούσουνε BIll Evans). Μπορεί το εστιατόρια να ήταν πολυτελείας με ψάρι στην πιατέλα και τούλι στο λεμόνι, αλλά πλην ενός κυρίου κανείς δεν άκουγε τί παίζαμε. Αμα έκανες αλλαγή και έπαιζες μπέκα στο καμπριολέ κανείς δεν θα το πρόσεχε.

 

Η μουσική είναι για να μας υπηρετεί και όχι για να την υπηρετούμε.

 

Trigga έχεις ψάξει το σόι σου? Είσαι γαλαζοαίματος και δεν το ξέρεις.  ;D

 

"Μαέστρο, μια μερίδα χρωματική"

 

ΧρωματικΙΑ λέγεται αγράμματε...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά φίλε χαρίλατρε να τα λές στα εστιατόρια που φέρνουν τζάζ, όχι εδώ...Θα σε ρίξω πόρτα αν κάνεις παραγγέλιά.Το πολύ πολύ να πείς μπράβο στο τέλος.....Ακούς εκεί παραγγελιά και χρωματική κιόλας?Αντε με το ζόρι να σου παίξω καμμιά άχρωμη χωρίς λούστρο και ξυμένο ντάσντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου