Προς το περιεχόμενο

Πόσο αντέχετε?Ενα ακόμα..


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ακόμα μια φορά λοιπόν θα με ακούσετε.

 

Ελπίζω να χει βελτιωθεί κάπως η ποιότητα ηχογράφησης.

 

Νέο κομμάτι λοιπόν, instrumental όπως όλα τα άλλα, λίγο διαφορετικό για μένα καθώς είναι αρκετά πιο χαρντροκίζον.

 

Βρίστε ελεύθερα.

 

http://www.box.net/shared/eihktv20wk

 

πι-ες: o τίτλος προφανώς δεν έχει κάποιο νόημα, απλά υπάρχει για να ξεχωρίζουν μεταξύ τους τα κομμάτια. 

 

 

edit: μόλις παρατήρησα ότι θέλει λίγο χαμήλωμα η ένταση, ανεβάζω σε λίγο.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D  Φιλε animae να σαι καλα μεσιμεριατικα . πολυ καλο το κομματι σου και απο ποιοτητα ηχογραφησης τα φτηνα αυτια μου το βρηκαν πολυ καλο. Μαρεσε ιδιαιτερα ο ογκος στις ρυθμικες , πολυ "βαρβατιλα"  ;) (Να υποθεσω μικροφωνο απο ενισχυτη?). Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου, οταν ειναι ολες οι κιθαρες μαζι μου φαινεται ψιλομπουκωνει το συνολο αλλα μαλλον its just me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D  Φιλε animae να σαι καλα μεσιμεριατικα . πολυ καλο το κομματι σου και απο ποιοτητα ηχογραφησης τα φτηνα αυτια μου το βρηκαν πολυ καλο. Μαρεσε ιδιαιτερα ο ογκος στις ρυθμικες , πολυ "βαρβατιλα"  ;) (Να υποθεσω μικροφωνο απο ενισχυτη?). Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου, οταν ειναι ολες οι κιθαρες μαζι μου φαινεται ψιλομπουκωνει το συνολο αλλα μαλλον its just me.

 

Τhanx :)

 

Αν μπορείς πες μου το(ή τα) δευτερόλεπτο που το άκουσες αυτο :)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα μου δινει αυτη την αισθηση οταν παιζεις τα "παχια" ρυθμικα αλλα μου φαινεται πιο εντονο μετα την γεφυρα καπου στο 4.10. Αλλα ξαναλεω οτι δεν φημιζομαι για τα αυτια μου , καλυτερα να δωσει γνωμη και κανενας αλλος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο animae... καλός ήχος στις κιθάρες, μόνο που κάποια στιγμή σκέφτηκα ότι ήταν κάπως συγκεχυμένες στη μίξη. Τα ντραμς ήταν κάπως αφύσικα (πχ. σε break άκουγα περίεργη κατάληξη ή σε ρυθμικά σημεία που υπήρχε ταμπούρο δεν το συνόδευε στο άλλο τμήμα του μέτρoυ η μπότα κλπ). Επίσης, μπερδεύτηκα κάπως με την σύνθεση - θα την ήθελα κάπως πιο "εστιασμένη"! Από ότι καταλαβαίνω φλερτάρεις με το prog και ακούγεται ενδιαφέρον, δεν είναι και πολύ το άκουσμά μου αυτό βέβαια... Keep up the good work.  ;)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα μου δινει αυτη την αισθηση οταν παιζεις τα "παχια" ρυθμικα αλλα μου φαινεται πιο εντονο μετα την γεφυρα καπου στο 4.10. Αλλα ξαναλεω οτι δεν φημιζομαι για τα αυτια μου , καλυτερα να δωσει γνωμη και κανενας αλλος. :)

 

H αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να μου πεις για αυτό το σημείο :o :)

 

Θα το τσεκάρω πάντως αργότερα, να δω τι μπορώ να κάνω.

 

 

 

Ο ήχος έχει βγει με τον κλασσικό μου τρόπο--->κιθάρα(schecter)--->tubepre(προενισχυτής)--->emu1212m--->amplitube.

Kαι από κει και πέρα πείραγμα με κομπρεσορα, λίγο reverb στα drums και αυτό ήταν.

Θα του βαζα και μπάσο, αλλά θα ήταν σχεδόν πάνω στις κιθάρες και είπα να το αφήσω προς το παρόν.

Για φωνή το ψήνει κανείς?

 

 

bloody, μάλλον αυτό που λες έχει να κάνει με το ότι οι κιθάρες είναι 50% left και 50% right.

θα ανεβάσω και ένα με 90% left-right, να δούμε εναλλακτικά τι γίνεται.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εμένα μ' άρεσε*.  :)

Σε σχέση με την εστίαση, (αυτή που "εστιάζουμε" σε κάτι, όχι αυτήν που τρώμε) με κάλυψε ο κ. Μπλάντης.

 

 

 

 

 

 

*Ρε λες να είμαι ατίθασο νιάτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδώ λοιπόν είναι με κιθάρες 90% left-right, άλλαξα λίγο τα drums σε ένα σημείο(2+45), ελπίζω ότι έφτιαξα την ένταση και ξαναγραμμένο το riff στο 2+45.

 

http://www.box.net/shared/h0iczfq74c

 

 

Όσον αφορά την *εστίαση*, μάλλον καταλαβαίνω τι εννοείται. Μάλλον είναι οι πολλές αλλαγές, οι οποίες μου αρέσουν βέβαια σε ένα κομμάτι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το έκανα και πετυχημένα.

 

Πάντως, έχει την ψιλοστάνταρ δομή, δηλαδή βασική μελωδία, κύριο μέρος(που εχει 3 riff, τα 2 ιδια-1 και 3 ας τα πούμε-και το μεσαίο 2), "γεφυρα", ρεφραιν, κυριο μέρος(με το 1ο riff ίδιο με αντιστοιχο πριν-παραλλαγή του 2ου αντιστοιχου προηγούμενου, 2 καινουργια που δεν φεύγουν από το κλιμα ιδιαίτερα), "γεφυρα",ρεφραιν και το τελείωμα που αντι για σολο έχει κάποια riff που οδηγούν πάλι στην βασική μελωδία.

 

Βέβαια παίζει σημαντικό ρόλο ότι το έγραψα, οπότε δεν θα μπορούσ να είμαι και αντικειμενικός κριτής.

Είμαι ανοιχτός σε κάθε ιδέα πάντως. :)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου