Προς το περιεχόμενο

Πόσο αντέχετε?Ενα ακόμα..


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α ρε progressivieς!! ΑΥΤΑ είναι ρεεεε!!  8)

 

 

Animae ρε παιδί μου τελικά και εσύ έχεις αρκετές ανησυχίες... :( ;D

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία σύνθεση και ωραίος ήχος εξαιρουμένων των ντραμς τα οποία όντως ακούγονται αφύσικα εν συγκρίσει με το υπόλοιπο σύνολο....

 

Το κομμάτι στο σύνολό του σαφώς και θα το χαρακτήριζα prog με αρκετές αλλαγές που προσωπικά πάντα μου αρέσουν σε ένα κομμάτι, αφού σε κρατούν σε εγρήγορση και σε αναγκάζουν να παρακολουθείς το κομμάτι καθ 'όλη τη διάρκειά του χωρίς να το χαρακτηρίζει το ίδιο μονότονο ύφος.....Το main riff είναι πολύ ωραίο    και οι αλλαγές άκρως επιτυχημένες....Εύγε! Περιμένουμε κι άλλες σου δουλειές....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να άκουσες αυτήhttp://www.box.net/shared/h0iczfq74c την έκδοση του κομματιού, καθώς υποτίθεται ότι έχω διορθώσει κάποια πράγματα στο ήχο(και περιμένω και τους υπόλοιπους που βρήκαν τα ψεγάδια, να δουν αν εχει βελτιωθει τίποτα).

 

Όταν λες αφύσικα τύμπανα, εννοείς τον ήχο ή το "παίξιμο"? Για να δω αν μπορεί να διορθωθεί και αυτό.

 

Ευχαριστω για τα σχολια!

 

Πάντως η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται περίεργο που έχει αναφερθεί η λέξη prog για αυτό το κομμάτι :o :P

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς ;) Έχεις τόσες αλλαγές στα κομμάτια σου γενικώς που αυτό τα περνάει στην κοινώς επονομαζόμενη prog σκηνή. Δεν είναι ίσως prog ο ήχος σαν ήχος, αλλά η δομή πάει προς τα εκεί. Όπως με τους dark tranquillity εποχής Gallery (ΤΙ ΔΙΣΚΑΡΑ!!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νέα εκδοχή μου ακούγεται καλύτερη, αλλά σαν αντάλλαγμα για την καλύτερη παρουσία των rhythm κιθαρών μειώθηκε η μελωδική κιθάρα στο κέντρο (νομίζω).

 

Οι ενστάσεις μου για το παίξιμο των ντραμς παραμένουν, δλδ κάπως ακούγεται σαν να τα έχει προγραμματίσει κάποιος που δεν παίζει ντραμς ο ίδιος... α, και λείπει πολύ η ατάκα στη μπότα. Θέλει ένα γερό κομπρέσσινγκ και τόνισμα στα χαμηλά. Μπλέκεται ο ήχος της και με τα βαθιά τομ...  :-\

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να άκουσες αυτήhttp://www.box.net/shared/h0iczfq74c την έκδοση του κομματιού, καθώς υποτίθεται ότι έχω διορθώσει κάποια πράγματα στο ήχο(και περιμένω και τους υπόλοιπους που βρήκαν τα ψεγάδια, να δουν αν εχει βελτιωθει τίποτα).

 

Όταν λες αφύσικα τύμπανα, εννοείς τον ήχο ή το "παίξιμο"? Για να δω αν μπορεί να διορθωθεί και αυτό.

 

ναι, τη νέα εκδοχή άκουσα και ο ήχος εξακολουθεί να μένει κάπως ξένος με το όλο σύνολο....

 

Πάντως η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται περίεργο που έχει αναφερθεί η λέξη prog για αυτό το κομμάτι :o :P

με κάλυψε ο Μένιος ( ;D) εδώ....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου