Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τον ήχο τις κιθάρας μέσω Υπολογιστή...Help!!!!


nikoskor41274

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(...) γιατι μπορώ απο ότι κατάλαβα να βάλω και 2 κιθάρα και midi (αν έχω καταλάβει καλα)...

 

Όχι. 2 κιθάρα δεν θα μπορέσεις να βάλεις ποτέ :)

1 κιθάρα ή 2 κιθάρες ναι...:)

 

Το MIDI θα σου χρειαστεί μόνο αν έχεις κάποιο MIDI περιφερειακό' date=' π.χ. κλαβιέ (και αν δεν έχεις ούτως ή άλλως MIDI in/out στο PC θα σου είναι χρήσιμο).

 

Και υποθέτω οτι τις κιθάρες τις συνδέω κατευθείαν στη κάρτα χωρίς DI...

 

Ναι

 

Τα μικρόφωνα που πέρνει μπορούν να κάνουν εξωτερική εγγραφή (κλασσική κιθάρα) χωρις να χρειάζετε κατι άλλο σε για την αρχή τουλάχιστον???

 

Ναι, μπορείς να βάλεις και δυναμικά και πυκνωτικά μικρόφωνα καθώς έχει και phantom power.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν αγορασεις οτιδηποτε δοκιμασε το guitar port,οπωσδηποτε......!!!!!!(γαμω τους ηχους)εχει και αυτο software!!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες δοκίμασε line out στο line in [ίσως κ το headphones out με χαμηλωμένη ένταση] και στο πισί τρέξε το jesusonic και σαν amp model βάλε κάποιο cabinet emulation [όχι ενισχυτή' date= μόνο ηχείο] κ πες μας πώς σου ακούγεται.

(εγώ δεν το χω "καταφέρει" όπως το φαντάζομαι ακόμα)

 

Το έβαλα το jesusonic όπως μου είπες και την κιθάρα και στο line out και στα headphones και δοκίμασα ολα τα setup στην εκκίνηση

του jesusonic και το αποτέλεσμα στον ήχο ήταν ενα delay αναλογα με την ρύθμιση είχε και ανάλογο repeat αλλου περισότερο αλλου λιγότερο.ASIO τις Κάρτας, ASIO4ALL, WAVEOUT, DIRECTSOUND.

 

Μήπως ξέρεις κάτι επ'αυτού???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως πρέπει να πειραματιστείς με κάποια απ τα ASIO

και διάφορες επιλογές στο buffer size [πχ μικρότερο]

μέχρι να βρεις τι σου δουλεύει σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου