Προς το περιεχόμενο

Mr Crowley Outro Solo


taq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από μια σχετικά πρόσφατη συναυλία με την μπάντα μου τους Elizadeath,  ένα κλιπάκι από το δεύτερο σόλο του Mr Crowley. Fender Japan με Duncan μαγνήτες και Peavey 6505+.

 

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο ρε συ Τάκη. :)

Μακάρι να είχα κι εγώ την ευκαιρία να έπαιζα με άλλους μερικές φορές.

 

(Μου αρέσει στο τέλος που κάποιος φωνάζει "ΕΤΣΙ!"  :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετα  τη κιθαρα με αυτο το χολερικο antique sunburst  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D To ζωδιο σου μου λεει οτι με αναδρομο τον Ερμη ολο το 2008 κιθαριστικα θα εισαι on fire  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω την αμαρτία μου, δεν μ' αρεσε ο ήχος σου. Θα θελα κάτι non-80's, έτσι για να κάνει την διαφορά γιατί το μπίρι-μπίρι  ;D το χεις.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτελεστικα ειναι αψογο εαν εξαιρεσουμε το bend στο 0:26 οπου φευγει λιγο(αλλα Live ολοι κανουμε τετοια λαθακια)

μου αρεσε το Vibrato σου!

το κοματι ομως ηθελε μια flying V η μια les paul γιατι με την strato νιωθω οτι κατι του λειπει! ;) (χαζα κοληματα μην μασας χαχαχα)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx boys,

 

@Harilatron, Χάρη μου μη φανταστείς.... 7 πρόβες 2 live..... που χρόνος....αλλά πάντα παίζουν ευκαιρίες  ;)

 

@Fenderiarhs μα καλά νομίζεις ότι μπορώ να δώ το... πράσινο σώμα της??? Μόνο το μπράτσο κοιτάω !!!  ;D ;D ;D ;D

 

@gangster, έίναι όντως καθαρά θέμα γούστου και πολύ υποκειμενικό το θέμα του ήχου...ο ήχος εμένα προσωπικά μου άρεσε, γιατί το κομμάτι είναι χαρακτηριστικό 80ς.. φούλ γκάζια αγκαλιά με delay, οπότε none 80ς θα ήμουν "κάπως"..ο ήχος μου πάλι απλούστερος δεν γίνεται, είναι το lead κανάλι του Peavy 6505+ σε 2χ12'' Peavy με V30s. Ένα delay (διακριτικό) στη λούπα και thats all.

 

@Mehiko, Δυστηχώς ναι, ήθελε λίγο delay παραπάνω για να "βγεί" καλύτερα "έξω" ... πρέπει να σε ενοχλεί πάνω έστω και λίγο για να είναι οκ από κάτω. Η κιθάρα έχει Hot rail bridge, 59 neck (μίνι και οι δύο) με τριθέσιο διακόπτη πουθενά σπλίτ και ο μεσαίος μονός απλά υπάρχει ....διακοσμητικός!! H Japan επίσης είναι aniversary με πολύ γεμάτο  7,1/4 μπράτσο, midi Jumbo μαμά τάστα, (και αυτό το πρασινολαχανί αντκοτέτοιο χρωματάκι  :P)

 

@Bluezlick, καλά από λάθη άλλο τίποτα.... χεχε.. δε βαριέσαι.. έτσι είναι... thx για την παρατήρηση για το vibrato μου...θα ανεβάσω κάποια στιγμή κάτι πιό blues που μου αρέσει περισσότερο από το μέταλ  ;)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως φανατικός του Ozzy, μπράβο, γουστάρω, καλό... Πρόσεξε την αλλαγή λίγο στο 00:39 00:40, το γύρισες σε αντιχρονισμό....

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου