Προς το περιεχόμενο

Ken Smith - BSR 5 MW fotos (clips are coming)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω πολυ για την πληροφορηση φιλε παναγιωτη. στο σλαπαρισμα πως τα παει? μηπως παρατηρεις ζοριλικια στο μεγαφωνο??

 

(sf μην ακους εσυ.....ξερω πως δεν εισαι του "slaping")

;D ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φυσικα και δεν ειμαι στη μπαντα μου το..."του-τανγκ" σημαινει ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΛΥΣΗ του μπασιστα (δεν επιτρεπεται ουτε στα sound check ) το μονο μεγαλυτερο αμαρτημα ειναι οι...μπλουζ κλιμακες....(το οποιο επιφερει την ποινη του θανατου..... ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

για να μην ανοιγω καινουριο θεμα , και επειδη ειναι κριμα που μετα απο τοσο καιρο δεν εχω παρει ακομα ενισχυτη , και επειδη gasωθηκα , και επειδη εχω την παρακατω καμπινα , ........

 

http://www.thomann.de/gr/warwick_wca_211_pro.htm

 

........... , θα ηθελα να μου προτεινετε μια "κεφαλη" που να μην "θαβει" ΠΟΛΥ το smith-ακι μου....

οχι σε εξωφρενικα ποσα......δεν παιζουν και πολλα money....κατι αντιστοιχο της warwick cab που εχω...

 

ειδα την profet 5.1 , τι γνωμη εχετε για αυτην η κατι αντιστοιχο???

 

το σεταπ αυτο θΑ παιζει σε λογικες εντασεις , παρεα με ντραμμερ-κιθαριστα και φωνη. αντε και σε καμια αρπαχτη σε κλαμπακι 150 ατομων το πολυ.

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για την καμπίνα που πήρες είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ.

Βάλε και αυτό και θα σκοτώνεις

http://www.dv247.com/invt/43803/

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση αγαπητε haryy.

 

η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομουν , αλλα ετυχε να παιξω την κεφαλη 2500 και δεν εμεινα πολυ ικανοποιημενος. βεβαια την ακουσα με μια καμπινα της κακιας ωρας , αλλα μου φανηκε λιγο αψυχος ο ηχος.

 

το ιδιο μπασσο , στον ebs combo του κουμπαρου μου ΚΕΛΑΗΔΑΕΙ....

ο οποιος παρεπιπτοντως μου προτεινε , να παρω ενα μηχανημα ΑΝΤΑΞΙΟ του smith (οπως ειχαν πει και αλλο φιλοι στις προηγουμενες σελιδες).

 

ειδωμεν .....

το μυαλο μου παει σε ebs - trace elliot - ampeq............... ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πάντα με βάση το budget που έχουμε μιλάμε.

Πρόσεχε, ο hartke με hartke καμπίνα είναι χάλια συνδυασμός, αλλά με την warwick είναι όλα τα λεφτά.

 

Χαλαρά θα άλλαζα τον ampeg Β1 μου με αυτό το setup χωρίς δυσκολία και στο λέω και επισήμως ότι δεσμεύομαι ότι αν αγοράσεις την κεφαλή αυτή και δεν σου κάνει ο ήχος, σου κάνω χαλαρά ανταλλαγή την warwick και τον Hartke με τον ampeg χωρίς χρηματική αξίωση και με την προϋπόθεση ότι είσαι Αθήνα (αν σου αρέσει βεβαίως). ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

χαιρετε κυριοι.

 

για να μην ανοιγω νεο τοπικ , ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις ακομα -γενικοτερες περι ηχου-.

 

προς τους απανταχου noizαδες bass players.

1.

πως καταφερνετε να βγαλετε αυτον τον bass-trombone ηχο απο το μπασσο-ενισχυτη σας?

 

παιζουν ρολο τα μεγαφωνα? (15"+horn / 2x10" +horn + 1x15")??

η ποιοτητα του ενισχυτη?

το μπασσο?

ολα μαζι?

μηπως τιποτα απο τα παραπανω , αλλα μονο τα "δαχτυλα"??

 

μιλαω για αυτον τον ηχο.

 

 

time 01:15....

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου το εξάρι τέτοιος ήχος βγαίνει άμα βγάλω αρκετά πρίμα, λίγα μεσσαία, και τίγκα τα μπάσσα, όλα απ'την προενίσχυση του μπάσσου, ο ενισχυτής flat.

 

Παρεμπιπτόντως, πολύ ωραίος ο τύπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου