Προς το περιεχόμενο

Τεχνικός για μπάσο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω ένα μπάσο εδω και κατι χρόνια με κατι χορδές να λείπουν και γενικά σε κακή κατάσταση... Πείτε μου σας παρακαλώ έναν καλό τεχικό στο κέντρο να το πάω... Όποιον να' ναι, αρκεί να κάνει καλή δουλειά και να μην μου πιάσει τον κώλο.

 

Ευχαριστώ.

 

 

YΓ. Έψαξα στο search αλλά δεν ειμαι τόσο εξοικειωμένος με όλα αυτά, και δεν βρηκα τίποτα..

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε,ενας καλος τεχνικος στην αθηνα ειναι ο δημου ο οποιος βρησκετε στην εμμανουηλ μπενακη διπλα απο τον καγμακη.ειναι καλος αρκετα φθηνος,και σιγουρα πολυ ποιο γρηγορος απο τους αλλους!!

www.myspace.com/dimitrisdimas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπάσο είναι και σε πόσο κακή κατάσταση; Σε ρωτάω γιατί ίσως δεν σε συμφέρει καν να δώσεις λεφτά να συμμαζέψεις ένα φτηνό/χάλια όργανο.

Αν απλά θέλει σεταπ και χορδές, οκ.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το μπάσο είναι αυτό:

 

http://www.thomann.de/gb/peavey_c5nt.htm

 

Λοιπον...  είναι το πολύ 3-4  χρονών...δεν έχει μπει ποτέ σε θήκη, ειναι σε stand σε ενα home made studio όπου η θερμοκρασία παίζει γενικά λόγω air condition... Λείπουν 2 κλειδιά και 2 χορδές (οι 2 τελευταίες) εδω και κανα δυο χρόνια... Δεν ξερω αν εχει στραβώσει το μπράτσο και δεν ξερω σε τι κατάσταση ειναι τα ηλεκτρικά του... Πάντως δεν ειναι πολύ δουλεμένο, απλά είναι παρατημένο...

 

Αξίζει να το παω για φτιάξιμο?

 

 

 

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι αξιζει! ενα σετ χορδες κανει απο 8 εως 50 ευρω δυο κλειδια απλα σιγουρα ειναι φθηνα,και επειδη δεν εχεε παιξει τα ταστα του θα ειναι μια χαρα!! οποτε 8 οι χορδες(πολυ φθηνες αλλα και αρκετα καλες για τα λεφτα τους)υπολογιζω κανενα 15-20 τα κλειδια και κανα 20 το πολυ τα εργατικα σε περιπτωση που τα ηλεκτρικα του ειναι ενταξει.

www.myspace.com/dimitrisdimas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα ολοκληρο σετ κλειδια δεν ειναι πολυ ακριβο

παντα εξαρταται και απο το τι ζηταμε

 

Ο δημου ειναι Απεναντι απο το Καγμακη

Δε ξερω βεβαια ποσο καλος ειναι και ποσο γρηγορος

 

απο την αλλη ο Καγμακης ειναι απλα ο καλυτερος και εαν εχεις αλλο οργανοπ για να παιζεις καλυτερα μια εβδομαδα παρα γρηγορα και προχειρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok παιδιά, χίλια ευχαριστώ, θα το πάω και λογικά θα μου πουν κι αυτοί περίπου το κόστος. Τώρα σε ποιόν από τους δύο... δεν ξέρω...

 

Thanks!

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...8 οι χορδες(πολυ φθηνες αλλα και αρκετα καλες για τα λεφτα τους)...

 

Ώπα, στάκα, που παίζει αυτό το σενάριο??? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι κατι χορδες για πεντεχορδο κιολας που κανουν 8 η 9 ευρω,δεν θυμαμε τη μαρκα απο δημου τις ειχα παρει αν θες φθηνη λυση ειναι παρα πολυ καλες!! για τα λεφτα τους βεβαια και για οργανα που δεν ειναι για δουλεια η για live.και οσο αφορα για τους οργαν.σιγουρα ολοι λιγο πολυ ειναι καλοι διαφορετικα δεν θα ειχαν δουλεια! εγω  σου προτεινα τον δημου γιατι ειναι φιλος και καλος μαστορας,εγω βεβαια τα οργανα μονος μου τα συντηρω(εμαθα απο τον δημου)και τοτε καταλαβα τι κοροιδο με πιανανε τοσο καιρο οι προηγουμενοι τεχνιτες οταν μου λεγανε οτι πρεπει να αφησω το οργανο καμια βδομαδα για να γινει set up καλο!!ενα απλο set up δηλαδη αλλαγη χορδες,φτιαξιμο αρμονικων,ρυθμιση ταστιερας,και καθρισμος οργανου δεν παιρνει παραπανω απο μια ωρα ισως λεω και πολυ!! ολα αυτα τα λεω παντα φιλικα  :)

www.myspace.com/dimitrisdimas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου