Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με πληρωμή μετά το live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τη στιγμη που ζει σε μια τριτοκοσμικη χωρα δεν μπορεις να περιμενεις κατι καλυτερο...αν ζουσες σε χωρα στην οποια τουλαχιστον οι νομοι ισχυουν για ολους δεν θα ειχες προβλημα με τετοιες "αδικιες"

 

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=894819&lngDtrID=253

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε φιλε μας δουλευεις τωρα? εσεις επρεπε να τον πληρωσετε κιολας οχι να σας πληρωσει.......και δε μου λες εσεις εχετε κανει κατι σε δισκογραφια, εχετε καμια επιτυχια, ακουγεστε στο ραδιοφωνο? η σαρα και η μαρα πηραν απο μια κιθαρα και γρατζουναν και παιζουν και λαιβ....αυτα ειναι ...ελλας ...μη γελας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε μας δουλευεις τωρα? εσεις επρεπε να τον πληρωσετε κιολας οχι να σας πληρωσει.......και δε μου λες εσεις εχετε κανει κατι σε δισκογραφια, εχετε καμια επιτυχια, ακουγεστε στο ραδιοφωνο? η σαρα και η μαρα πηραν απο μια κιθαρα και γρατζουναν και παιζουν και λαιβ....αυτα ειναι ...ελλας ...μη γελας...

 

κατσε κατσε!

σε περιπτωση που εχουν κανει συμφωνια κ οι δυο τους οφειλουν να την τηρησουν!

για αυτο καλο ειναι οταν κανονιζεται ενα Live να τα συζητατε ολα!

δλδ τοσα θα ειναι τα φραγκα τοση ωρα θα παιξουμε εαν δενε χει κοσμο τι θα γινει κ παει λεγοντας!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε μας δουλευεις τωρα? εσεις επρεπε να τον πληρωσετε κιολας οχι να σας πληρωσει.......και δε μου λες εσεις εχετε κανει κατι σε δισκογραφια, εχετε καμια επιτυχια, ακουγεστε στο ραδιοφωνο? η σαρα και η μαρα πηραν απο μια κιθαρα και γρατζουναν και παιζουν και λαιβ....αυτα ειναι ...ελλας ...μη γελας...

 

Καλά ασ'το μεγάλε. Άμα είναι να λέμε μπούρδες για να τσαντίσουμε τον κόσμο να το ξέρουμε να το κάνουμε όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε μας δουλευεις τωρα? εσεις επρεπε να τον πληρωσετε κιολας οχι να σας πληρωσει.......και δε μου λες εσεις εχετε κανει κατι σε δισκογραφια, εχετε καμια επιτυχια, ακουγεστε στο ραδιοφωνο? η σαρα και η μαρα πηραν απο μια κιθαρα και γρατζουναν και παιζουν και λαιβ....αυτα ειναι ...ελλας ...μη γελας...

Ναι ρε φίλε, πέστα γαμώτο! Όλοι οι άσχετοι πήραν φόρα και νομίζουν ότι έγιναν κάτι! Και όχι μόνο στη μουσική...

 

Βλέπω το καλοκαίρι κόσμο να πηγαίνει στην παραλία για μπάνιο, χωρίς να έχουν καν ένα μετάλλιο πανελληνίου πρωταθλήματος!!! Που πα ρε Καραμήτρο που θες και να κολυμπήσεις να 'ουμ;

Για να μη μιλήσω για τον κόσμο που οδηγεί έχοντας ένα απλό ΔΙΠΛΩΜΑ! Όχι, θεωρώ τραγικό να βγαίνεις στο δρόμο αν δεν έχεις εμπερία από F1, WRC και WTCC (με αυτή τη σειρά).

Και τέλος, θα έχετε δει τους άχρηστους που πάνε και παίζουν σκάκι. Εμένα το κολλητάρι μου (Γκάρι Κασπάροφ λέγεται αν τον έχετε ακουστά) έκανε 22 χρόνια προπόνηση πριν παίξει την πρώτη του παρτίδα...

 

Άντε πια με το κάθε ψώνιο... 8) :-\

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λες εσύ;;; Εμένα που η μάνα μου ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ( :o :o :o :o :o :o) χωρίς ούτε καν να έχει βγάλει σχολή σεφ;;;;;; Απίστευτα πράγματα ρε!!!!! Ξεφτιλίκια δηλαδή!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πάντως πως ο synthakias έμμεσα θίγει το ζήτημα της επίπτωσης που έχει η πρόσληψη ερασιτεχνών μουσικών σε κεντρικά μαγαζιά, τόσο στην ποιότητα της μουσικής όσο κ στον περιορισμό των θέσεων για τους επαγγελματίες.

 

Το φαινόμενο, ειδικά σε πόλεις με μεγάλο αριθμό φοιτητών, είναι ανακυκλούμενο.

Φοιτητές που παίζουν σε μαγαζιά, φοιτητές πελάτες, μέγιστο κέρδος για τους μαγαζάτορες, όλοι να μείνουν ικανοποιημένοι δεν γίνεται!

 

Γενικότερα όμως, η προφορική συμφωνία είναι δίκοπο μαχαίρι, κ γνωρίζω πολλά περιστατικά όπου ακόμα κ με καλή απόδοση δεν πληρώθηκε το συγκρότημα λόγω μικρής προσέλευσης.

 

Στο βάθος βάθος, ως ακροατής, θέλω να ακούω καλή μουσική, οποιοδήποτε το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο πρώτος που τονίζει ότι από τη στιγμή που ζητάω να πληρωθώ για κάτι πρέπει να είμαι άψογος, ακόμα κι αν η πληρωμή μου είναι μισό €. ΟΜΩΣ, το να μην είμαι καλός δεν είναι λόγος να μην πληρωθώ, είναι λόγος να μην ξαναπαίξω.

 

Φοιτητές που παίζουν σε μαγαζιά, φοιτητές πελάτες, μέγιστο κέρδος για τους μαγαζάτορες, όλοι να μείνουν ικανοποιημένοι δεν γίνεται!

Μα γίνεται! Δίνεις 200€ στη μπάντα, έρχονται 50 άτομα παραπάνω, και εσύ έχεις βγάλει λεφτά, και οι φοιτητές έχουν ακούσει τη μουσική τους, και το γκρουπ έχει πληρωθεί. Και τέλος πάντων μη λέμε ό,τι θέλουμε (δεν αναφέρομαι σε εσένα, αλλά σ'αυτό το ανεκδιήγητο ποστ παραπάνω): όταν έχει γίνει μια συμφωνία οφείλεις να την τηρήσεις, αλλιώς να μην την έκανες. Δε γίνεται να σου πω "έλα παίξε στο μαγαζί μου για 200€" και μετά να μη σε πληρώνω επειδή δεν έχεις δισκογραφία (lol, έλεος, δεν υπάρχει και το κατάλληλο icon εδώ). Άμα δε γουστάρω δε σε βγάζω να παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνεις 200€ στη μπάντα, έρχονται 50 άτομα παραπάνω, και εσύ έχεις βγάλει λεφτά, και οι φοιτητές έχουν ακούσει τη μουσική τους, και το γκρουπ έχει πληρωθεί.

 

Ναι μόνο που ο μαγαζάτορας πρέπει να έχει ήδη διαπιστευτήρια για μία δεδομένη καλή απόδοση από το συγκρότημα, ώστε να ορίσει υψηλή αμοιβή ενώ κ το συγκρότημα οφείλει να οργανώσει σωστά το setlist, πιθανώς επηρεάζοντας κ την κατανάλωση των πελατών.

Μιλάμε για σχέση εμπιστοσύνης δλδ...

Εξ' όσων γνωρίζω λίγα είναι τα συγκροτήματα που προετοιμάζονται τόσο καλά.

Επίσης, δεν κατάλαβα, πώς η αμοιβή 200 ευρώ θα εξασφαλίσει μια προσέλευση 50 ατόμων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που ο μαγαζάτορας πρέπει να έχει ήδη διαπιστευτήρια για μία δεδομένη καλή απόδοση από το συγκρότημα, ώστε να ορίσει υψηλή αμοιβή ενώ κ το συγκρότημα οφείλει να οργανώσει σωστά το setlist, πιθανώς επηρεάζοντας κ την κατανάλωση των πελατών.

Μιλάμε για σχέση εμπιστοσύνης δλδ...

Εξ' όσων γνωρίζω λίγα είναι τα συγκροτήματα που προετοιμάζονται τόσο καλά.

Επίσης, δεν κατάλαβα, πώς η αμοιβή 200 ευρώ θα εξασφαλίσει μια προσέλευση 50 ατόμων...

Μπορείς να ζητήσεις ένα demo, μια ηχογράφηση από κάποια προηγούμενη εμφάνιση του συγκροτήματος, ένα αντίστοιχο dvd, κάτι θα βρέθει για να καταλάβεις αν θα παίξουν κουλοί ή παιχταράδες. Μου έχουν ζητήσει πολλές φορές τέτοια πράγματα και πάντα είμασταν όλοι ικανοποιημένοι και οι συμφωνίες σωστές.

Πρέπει να έχω 4 δίσκους από πίσω μου για να παίξω live δηλαδή;

 

Κατά τα άλλα, όπως τα είπε ο Μενέλαος. +1000

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου