Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με πληρωμή μετά το live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν αν και βαριέμαι :

θα πάτε με μήνυση από το ΙΚΑ στο δικαστήριο ως μουσικοί στη ζούλα. το δικαστήριο μετά από 2 χρόνια (που θα οριστεί δικάσιμος) θα δει ότι εν τω μεταξύ έχετε τα απαραίτητα και θα αθωωθείτε ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ. ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΩ ΚΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΚΑΜΜΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τωρα βεβαια υπαρχει και η περιπτωση αν το κυνηγησετε να σας παει και ο κουκος αηδονι σε προστιμα απο το ΙΚΑ,προστιμα απο την επιθεωρηση εργασιας,προστιμα απο τη εφορια η οποια σε αντιθεση απο το ΙΚΑ ...ΠΟΤΕ δεν ξεχνα.... ;D(τα εχω δει να γινονται αυτα) ,εξοδα δικηγορων και στην περιπτωση που χασετε και τη δικη (που υπαρχει τεραστια πιθανοτητα να τη χασετε μια και δεν εχετε γραπτο συμβολαιο που να δεσμευει οποιονδηποτε...)

 

οποτε βλεπετε και κανετε....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμοιβή για το συγκεκριμένο μαγαζί, αν και νομίζω πως δεν έχει μεγάλη σημασία, έιναι 50 Ευρώ το άτομο. Σύνολο 200 Euros.

 

Μιλάμε γι ένα (σχετικά μικρό) μπαρ στο Θησείο. Το όνομα του μαγαζιού δεν νομίζω οτι έχει τόσο μεγάλη σημασία, δεν postαρα για να του κανω δυσφήμιση, αλλά για να μάθω τί θα κάνατε στην θέση μας. Αν προκύψει λόγος βέβαια, θα το κάνω.

 

Φίλε aback, την πρότασή σου περί επιθ. εργασίας την έχουμε συζητήσει με τα παιδιά, δεν είναι απίθανο, απλά δεν ξέρω τι αποτελέσματα μπορεί να έχει κάτι τέτοιο, ειδικά από την στιγμή που δεν υπάρχουν αποδείξεις ούτε καν της διεξαγωγής του live, πόσο μάλλον αν μας πλήρωσε ή όχι.

 

(μόλις είδα και το post του Superfunk, συμφωνώ)

 

θα δει ότι εν τω μεταξύ έχετε τα απαραίτητα και

 

 

Ποιά είναι τα απαραίτητα....; ??? :P

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόστιμο δεν μπορείτε να φάτε από ΚΑΝΕΝΑΝ. πολύ απλά διότι πρόστιμο "τρώει" κάποιος που έχει ΣΥΣΤΑΘΕΙ. οπότε μιλάμε για αυταπάγγελτη δίωξη η οποία θα δικαστεί κάποτε και εάν εν τω μεταξύ έχετε ¨συσταθεί" ο κάθε ένας ξεχωριστά ως μουσικός εκτελεστής(με έναρξη στην εφορία) με μπλοκάκι αποδείξεων κ.λ.π. δεν θα έχετε πιθανότατα κανένα πρόβλημα.

τώρα όσο για το συμβόλαιο.......χαχαχχαχαχα με 10 μάρτυρας ο καννίβαλος θα φάει το δικό του κεφάλι.

 

απαραίτητα: εάν δεν έχεις κάνει ποτέ σου έναρξη επαγγέλματος στο ΤΕΒΕ πριν το 1993 τότε κάνεις έναρξη στην εφορία με τον κωδικό μουσικός εκτελεστής. θεωρείς μπλοκάκι παροχής υπηρεσιών και όλα good. ανήκεις στο ικα και όχι στο τεβε όπου υφίστασαι τις νόμιμες κρατήσεις και ο καννίβαλος σου κολλάει το ένσημο.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο πρόβλημα είναι ότι η φασαρία θα σκάσει στην πιάτσα και τότε πολύ δύσκολα θα βρείτε χώρο να ξαναπαίξετε.

γιατί σχεδον όλοι οι τσατσάδες μαγαζάτορες θέλουν μουσικούς τζάμπα................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ΣΟΒΑΡΑ μιλαω προσεξτε πολυ γιατι σε μια παρομοια περιπτωση κατι φιλαρακια μου εφαγαν καρφωμα στην εφορια και ακομα τρεχουν (ειλικρινα σου λεω οτι εχουν πληρωσει πανω απο 3000 ευρω σε προστιμα μια και η εφορια οταν μπλεξεις μαζι της και δεν εισαι "μεγαλο" ψαρι θα προσπαθησει ,αν εχει πατημα,να βγαλει απο εσενα οσα δεν βγαζει απο τους πραγματικους κλεφτες...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ superfunk δεν διαφωνώ. εγώ δε λέω ότι δε θα κοστίσει στα παιδιά αυτή η ιστορία. εννοείται ότι την ιστορία θα την αναλάβει ένας δικηγόρος για να γλιτώσουν απ' αυτά. το θέμα είναι ΗΘΙΚΟ. εαν θες να το παλέψεις το παλεύεις. εάν γίνει μεθοδικά δύσκολα τα πράγματα θα παρεκκλίνουν από την ιστορία που αφηγούμαι.

 

νομικά το πράγμα για τα παιδιά πηγαίνει  σαν να σε πιάνει η τροχαία χωρίς να έχεις δίπλωμα μοτοσυκλέτας.

τώρα εάν κάποιος αποδείξει με μαρτυρίες ότι έχεις κάνει 50 live τοιουτοτρόπως τότε ναι έχεις πρόβλημα.τότε όμως τα θέλει και ο κ^λος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ποιές κινήσεις μπορεί να κάνει μια μπάντα ΠΡΙΝ ΤΟ LIVE για να εξασφαλίσει τα χρήματα που δικαιούται...;

 

Προς το παρόν θα σκεφτούμε όλες τις εναλλακτικές και θα πράξουμε αναλόγως.

 

Ποιός ξέρει...

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, αν κάποιος έχει να προσθέσει κάτι, καλοδεχούμενο.

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς υπάρχουν παντου τέτοιο καννίβαλοι :P!!!και εγώ δεν πιστεύω οτι αξίζει να προσφύγετε στον επόπτη εργασίας και να κινηθεί νομικά το θέμα...πολύς χρόνος και χρήμα,και προσωπικά πιστεύω οτι δεν αξίζει για 200 Ευρώ!πολύ απλά μπορείτε για ηθική ικανοποίηση να δυσφημίσετε το μαγαζί σε φίλους και γνωστούς και να μην ξαναπατήσετε εκεί...

 

Το θέμα είναι ποιές κινήσεις μπορεί να κάνει μια μπάντα ΠΡΙΝ ΤΟ LIVE για να εξασφαλίσει τα χρήματα που δικαιούται...;

 

Καλή ερώτηση!εδώ δεν είναι εξασφαλισμένοι οι επαγγελματίες μουσικοι...ποσο μάλλον οι ερασιτέχνες ;)!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς υπάρχουν παντου τέτοιο καννίβαλοι :P!!!και εγώ δεν πιστεύω οτι αξίζει να προσφύγετε στον επόπτη εργασίας και να κινηθεί νομικά το θέμα...πολύς χρόνος και χρήμα,και προσωπικά πιστεύω οτι δεν αξίζει για 200 Ευρώ!πολύ απλά μπορείτε για ηθική ικανοποίηση να δυσφημίσετε το μαγαζί σε φίλους και γνωστούς και να μην ξαναπατήσετε εκεί...

 

σωστό κι αυτό. είπαμε είναι ηθικό το θέμα.είναι λίγο δωνκιχωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου