Προς το περιεχόμενο

Ash η Alder?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια!

Λοιπον θελω να πάρω νεο bass.... και κατέληξα σε jazz bass της Fender. (αφού δυσκολεύομαι να βρω ενα RIC)

Συγκεκριμένα σε 2 μοντέλα το J-Bass American Deluxe και το αντίστοιχο με ξύλο αντί alder να είναι ash.

Ποιά η διαφορά εμενα μου αρεσει το ποζερικο Olympic White σε alder αλλα σκευτομαι μήπως το ash είναι καλύτερο...

Παιζω κυρίως Ελληνικό Rock με την μπάντα μου... Αλλα μου αρεσει πολύ ο ήχος RHCP και γενικώς μόνος μου κυρίως ποιο punk στυλ...

Τι προτείνετε? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παρε το ελαφρυτερο και τ ομορφοτερο ;)

 

 

A γεια σου.

Και επειδή μάλλον απο όξω θα παραγγειλεις, οπότε δε ξες ποιο είναι ποιο ελαφρύ, διαλεγεις ποιο σε αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω κυρίως Ελληνικό Rock με την μπάντα μου... Αλλα μου αρεσει πολύ ο ήχος RHCP και γενικώς μόνος μου κυρίως ποιο punk στυλ...

 

Οπότε είσαι καρφί για Jazz Bass, με το rickenbacker δεν πρόκειται να τα βγάλεις πέρα σε αυτά τα μονοπάτια. Θα φανώ πάλι γραφικός αλλά προτείνω Fender Japan και όχι USA

 

Kάποτε είχα αυτό:

DSC03147Medium.jpg

 

1965 Reissue Japan το οποίο όμως έδωσα γιατί δε με βόλεψε το μπράτσο

 

Αλλά τώρα έχω αυτό με το οποίο την έχω καταβρεί:

 

jazz.jpg

 

1985 62' Reissue και όπως καταλαβαίνεις είμαι κολλημένος τζαπανόπληκτος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι japan? Λογώ μπράτσου?

Δες είναι άλλη ποσερια με το αμερικανικο... τι να κανω ειμαι κ λιγο ποσερος.... :)

 

όχι λόγο μπράτσου, αλλά κυρίως λόγο ανώτερης και σταθερής ποιότητας και πληθώρα επιλογών!! Κάνε ένα search το forum τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη καλυτερα να παρω το απλο το deluxe?

+ σορρυ γτι ειμαι σιγουρος πως υπαρχουν πολλα thread αλλα εκτως απο thomann + musicstore για ευρωπη τι αλλο προτινεισ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου