Προς το περιεχόμενο

Ποια Κάρτα Ήχου θα διαλέγατε?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

OurDarkness και johnnyk συμφωνώ σε αυτά που λέτε για την tc μιας και το έχω ψάξει το θέμα σε ότι έχει σχέσει με τα προβληματάκια της.Τώρα το μόνο ενθαρρυντικό στην όλη υπόθεση είναι ότι κάποια από αυτά έχουν διορθωθεί Π.Χ.:

 

A)PC: We are aware of problems with Fabrik C Studio, Fabrik R Studio and Integrator with Studio Konnekt 48. The problems lead to stuttering audio when the plug-ins are inserted. The problem is on PCs only and Studio Konnekt 48 only.

We do have a fix for it and are waiting for Microsoft to sign the driver.

 

 

B)http://www.tcelectronic.com/media/Konnekt_version_history.pdf

 

Γ)Έχει πλέον drivers για Vista 32bit.

 

Έτσι το μόνο που έχω να κάνω προς το παρών είναι να περιμένω μέχρι τις αρχές Ιουνίου μπας και διορθωθεί η κατάσταση, ειδάλλως RME 800 σου΄ρχομαι(μιας και την είχα βάλει σαν δεύτερη επιλογή).

 

OurDarkness για τσέκαρε εδώ για τους driver aggregation των Vista ;) (αν και για αυτή τη δουλειά είμαι υπέρ των Mac).

 

http://www.centrance.com/about/pr/pr070522.shtml

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

OurDarkness για τσέκαρε εδώ για τους driver aggregation των Vista ;) (αν και για αυτή τη δουλειά είμαι υπέρ των Mac).

 

http://www.centrance.com/about/pr/pr070522.shtml

 

ruffneck,

 

σε ευχαριστώ για το site. Μόλις τώρα το είδα, αλλά προς το παρόν δεν έχει υποστήριξη για Vista ούτε για RME.  :( Οπότε περιμένουμε.

 

Αν πάρεις TC Electronic τελικά, θα ήθελα ένα κάποιο review. Φαντάζομαι θα οφεληθούν και άλλοι πιθανοί αγοραστές.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hello!

ennoeite pws h RME,exei stadar tous kaliterous conertores ap aytes pou aneferes kai apo oso xerw tin kaluterh kai sta8erh synergasia me pc.an hsoun se mac platform 8a sou proteina tin metric halo uln h opoia kostizei omws kati parapanw alla me polu kaluterous convertores.pas pros high end me tin RME.sounds really good.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παίδες πήρα την RME fireface 800 σήμερα ;).Τώρα με την TC Electronic StudioKonnekt 48  παρότι την είχα σαν πρώτη επιλογή δεν είναι για να την αγοράσεις μιας και είδα σε διάφορα Forum ότι τα παράπονα αντί να ελαττώνονται αυξάνονται καταρρακτωδώς μέρα παρά μέρα. 

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο και καλές ηχογραφήσεις.  :) Περιμένουμε εντυπώσεις..

 

 

Ευχαριστώ και σίγουρα μέσα στη βδομάδα θα πω της εντυπώσεις μου ;).Προσοχή για τους μελλοντικούς αγοραστές να μην ξεγελαστούν από την φωτογραφία τις RME 800 γιατί το TCΟ δηλ. οι υποδοχές του βίντεο δεν περιλαμβάνετε στην κάρτα.

 

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi,Ruffneck !

 

Ποιές κοσνόλες / μίκτες έχεις για να συνδέσεις με την FireFace 800 ;

 

Κι από εμένα ...

καλωρίζικο,να το χαρείς το μηχάνημα και καλές παραγωγές !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi,Ruffneck !

 

Ποιές κοσνόλες / μίκτες έχεις για να συνδέσεις με την FireFace 800 ;

 

Κι από εμένα ...

καλωρίζικο,να το χαρείς το μηχάνημα και καλές παραγωγές !

 

Ευχαριστώ ;).Έχω την behringer UB-2442,yamaha o1v,behringer 2442MX και ένα μίκτη behringer VMX-1000.Αλλά πώς και η ερώτηση :)?

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά η RME  είναι όλα τα λεφτά.Ζεστός ήχος σε σχέση με τη Motu MK2 που είχα,καταπληκτικό αποτέλεσμα στο recording.Τέλος πώς είπατε?Latency?τι είναι αυτό?Μιας και δεν υπάρχει στην RME.

 

+1000 σε αυτή την εταιρία, έχει κάνει καταπληκτική δουλεία και πάλι μπράβο.

 

Ανεπιφύλακτα BEST OF FOR PC.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου