Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο κανείς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ζω στην Αθήνα, πάντως δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ ποδήλατο σε μετρό ή ηλεκτρικό.

Αν κινείσαι σε μια περιοχή, το καλύτερο θα ήταν ένα trekking ή city, πραγματικά δεν

καταλαβαίνω γιατί να πάρεις σπαστό. Εγώ βάζω το ποδήλατο στο αυτοκίνητο όταν ταξιδεύω

από την πόλη που σπουδάζω στη γενέτειρα, επίπεδες και οι δύο. Δεν κατάλαβα τι εννοούσε

ο notlrac ως μεταφορά με το αυτοκίνητο...

Σετάρισμα και ίσως αλλαγή ηλεκτ... εμμ... ελαστικών :D

 

Αυτό που είχα ποστάρει στην προηγούμενη σελίδα μου το έκλεψαν, πήρα ένα μεταχειρισμένο

ideal zig zag light relic και το έβαψα λευκό με spray, να το λουστράρω με πολυουρεθάνης ή

νιτρο?

4 ποδήλατα και μόνο για μερικά απογεύματα, δώρον άδωρον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αρχικά πλέον τα ποδήλατα ειδικά μέσα στο μετρό είναι αρκετα αλλά και στο κέντρο της Αθήνας και αν γίνουν ακόμα πιο πολλά ίσως ζοριστούν να πάρουν και κάποιο μέτρο όπως τώρα αυτό με τις λεωφορειο-λωρίδες.

 

Αυτο που εννοουσα μεταφορα με το αμάξι δεν ήταν για να πάω με το αμάξι πχ μεχρι κάποιο χώρο για να κάνω ποδήλατο σαν χόμπι όπως είπατε.

Θέλω να έχω ένα ποδήλατο στην Αθήνα για όποια μετακίνηση καταφέρω να κάνω και να μπορώ εύκολα να το μεταφέρω με το αμάξι όταν αλλάζω πόλη και πάω για διακοπές στα εξοχικά, που σημαίνει ότι θα έχω και βαλίτσες μαζί οπότε ένα μεγάλο ποδήλατο δεν μπορεί να μεταφερθεί μέσα στο cliaκι!

 

Πάντως 5 χλμ είναι μια χαρά δεν είπαμε να κάνουμε και μαραθώνιο!

 

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι λεωφ/ίδες είναι δίκοπο μαχαίρι, τα λεωφορεία τις πιάνουν απο άκρο εις άκρο, τα ΙΧ τις παραβιάζουν διαρκώς και με κίνηση και με παρκάρισμα, τα μηχανάκια σβουρίζουν, το οδόστρωμα είναι ανώμαλο εκεί και σε πετάει αριστερά-δεξιά... άστα βράστα... στις χώρες που δεν λέγονται απλά ευρωπαϊκές αλλά είναι, υπάρχουν πάνω στα πεζοδρόμια λωρίδες για ποδήλατα, όπως ξέρουμε οι περισσότεροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να έχω ένα ποδήλατο στην Αθήνα για όποια μετακίνηση καταφέρω να κάνω και να μπορώ εύκολα να το μεταφέρω με το αμάξι όταν αλλάζω πόλη και πάω για διακοπές στα εξοχικά, που σημαίνει ότι θα έχω και βαλίτσες μαζί οπότε ένα μεγάλο ποδήλατο δεν μπορεί να μεταφερθεί μέσα στο cliaκι!

Αν έχεις οικογένεια ή παρέα σίγουρα είναι δύσκολο, αν ταξιδεύεις μόνος ή με συνοδηγό δεν

νομίζω να υπάρχει πρόβλημα... και να υπάρχει δηλαδή δεν στο λύνει το σπαστό ποδήλατο.

Εγώ σε 10 μέρες πχ θα ανέβω για το καλοκαίρι στην πατρίδα με 3,7m αμάξι, 2 βαλίτσες

τουλάχιστον, κιθάρα, μπάσο, drumpad, ενισχυτή και ποδήλατο... θα ανεβάσω φωτό όταν

το φορτώσω ;D

Είναι κρίμα να μην πάρεις ένα κανονικό ποδήλατο για 5-10 μεταφορές το χρόνο :-\

 

Έχεις εξοχικά και την βγάζεις με το clio? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε 10 μέρες πχ θα ανέβω για το καλοκαίρι στην πατρίδα με 3,7m αμάξι, 2 βαλίτσες

τουλάχιστον, κιθάρα, μπάσο, drumpad, ενισχυτή, ποδήλατο

 

και δώδεκα κλόουν.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούνται αυτά. Όμως αν δεν πιεστεί η κατάσταση με το να γίνουν ακόμα πιο πολλοί οι ποδηλάτες δεν πρόκειται ποτέ να φιλοτιμηθεί κάποια κυβέρνηση να κάνει κάτι. Και δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξει η νοοτροπία σεβασμού καθώς τώρα λένε όλοι οι οδηγοί ''έελλα με το βλάκα με το ποδήλατο τώρα'', αν όμως στο φανάρι μπροστά του είναι 20 ποδήλατα ίσως αρχίσει να σκέφτεται ότι μπορεί και θα ήταν καλύτερο να χρησιμοποιεί και αυτός.

 

Βέβαια όλα αυτά είναι υποθέσεις!

 

Τώρα αυτό το μέτρο είναι πιλοτικό μέχρι 18 Σεπτ όπου τα ποδήλατα θα μπορούν να κυκλοφορούν νομιμα μέσα στην λωρίδα για τα λεωφορεια.

 

 

Η αλήθεια παντως να λέγεται, αυτές τις μέρες που είναι κλειστή η πανεπιστημίου μέχρι την βιβλιοθήκη περίπου είναι άλλη πόλη!

 

 

 

Αν έχεις οικογένεια ή παρέα σίγουρα είναι δύσκολο, αν ταξιδεύεις μόνος ή με συνοδηγό δεν

νομίζω να υπάρχει πρόβλημα... και να υπάρχει δηλαδή δεν στο λύνει το σπαστό ποδήλατο.

Εγώ σε 10 μέρες πχ θα ανέβω για το καλοκαίρι στην πατρίδα με 3,7m αμάξι, 2 βαλίτσες

τουλάχιστον, κιθάρα, μπάσο, drumpad, ενισχυτή και ποδήλατο... θα ανεβάσω φωτό όταν

το φορτώσω ;D

Είναι κρίμα να μην πάρεις ένα κανονικό ποδήλατο για 5-10 μεταφορές το χρόνο :-\

 

 

 

Γενικά έχεις δίκιο, αλλά γενικά θέλω μανιτζέβελα πραγματα, το έχω σαν χαρακτηριστικο!!

 

 

Έχεις εξοχικά και την βγάζεις με το clio? :D

Θα ήθελα πολύ να ήταν V6!!! Αλλά δεν είναι!! Ε δεν είναι και σύσκολο ρε συ ένα εγώ και ένα η γυναίκα!

RENALULT_CLIO_MO_18.jpg.e7051e9752ea5f9bc75aee64f5416530.jpg

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως 5 χλμ είναι μια χαρά δεν είπαμε να κάνουμε και μαραθώνιο!

 

 

5 χμ είναι από Κατεχάκη μέχρι Σύνταγμα... Δεν το λες και μακριά... Δίπλα είναι... Οι σωστές απολαυστικές αποστάσεις είναι γύρω στα 13-15 χμ...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ σε 10 μέρες πχ θα ανέβω για το καλοκαίρι στην πατρίδα με 3,7m αμάξι, 2 βαλίτσες

τουλάχιστον, κιθάρα, μπάσο, drumpad, ενισχυτή και ποδήλατο... θα ανεβάσω φωτό όταν

το φορτώσω ;D

και δώδεκα κλόουν.  ;D

Μόνο ένας, δεν βρήκα πατριώτη να τσοντάρει για βενζίνες, ελπίζω η επιστροφή να γίνει

καίγοντας υγραέριο.

1166958460_2.thumb.jpg.e45e18e9bee285b2e5bea486a16cc746.jpg

1792552053_3.thumb.jpg.36a743be0c6abd8232530eb766f1cc97.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου