Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο κανείς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρυσι τέτοιο καιρό αγόρασα και γώ ένα ποδηλατάκι για να κινούμε οικονομικά αλλά και για να πέσει λίγο το ψωμοσάκουλο μπροστά  ;D http://globalcycling.gr/?p=818

Απ'τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει ποτέ μπορώ να πώ! Ανέξοδο (ένα χρόνο και δύο μήνες και έχω αλλάξει μία σαμπρέλα μόνο) όμορφο κάνεις και τι γυμναστικούλα σου και είναι μιά χαρά!

Το καλύτερο είναι πώς μισή ώρα βόλτα με το ποδήλατο ισοδυναμεί με 10 ώρες ψυχανάλυση  :P

Οπότε... Λευτά δεν υπάρχουν ψυχολογικά έχουμε... Πάρτε τα ποδήλατε και πάρτε τα βουνα  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ κοιτάζω τα σπαστά γιατί τα άλλα δεν κουμαντάρωνται στις μεταφορές μέσα στο αμάξι.

 

Έχει κανείς εμπειρία απο δαύτα?! Πως πάνε απο ακαμψία? Είναι κουρδισμένα τα λάστιχα ...εχμμ ώπα λάθος!!!

 

Οι μικρές ρόδες 20' πχ που δυσκολεύουν?

 

 

(μην πεταχτεί κάνας πονηρός και μου πει να ρωτήσω σε forum για ποδήλατα!! :P :P)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι για τις Ελληνικές συνθήκες τα σπαστά, αυτά είναι για τους... Ευρωπαίοι που τα

βάζουν στα μέσα μαζικής μεταφοράς και έχουν δρόμους για να πηγαίνουν με το πάσο τους.

Δεν μπορείς να πας γρήγορα με τόσο μικρούς τροχούς, η στάση του σώματος είναι περίεργη

και νιώθεις μια ανασφάλεια, τουλάχιστον εγώ έτσι ένιωσα σε μια βόλτα με σπαστό.

Πόσο συχνά θα το μεταφέρεις στο αυτοκίνητο? Εγώ σε μικρό αυτοκίνητο βάζω άνετα

mountain bike στο πίσω κάθισμα αν βγάλω τους τροχούς (1 λεπτό δουλειά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με τα σπαστά δεν είναι ότι πας αργά.... Μια χαρά γρήγορα πας (ίσα ίσα που έχεις μεγαλύτερη ροπή)... Το θέμα είναι ότι δεν είναι για αποστάσεις πάνω από 3-4 χμ... ΑΝΤΕ 5... ΧΑΛΙΑ στάση σώματος, χάλια σέλα κλπ, άκαμπτα σε μανούβρες κλπ... Εγώ με το megisto είμαι στον 2ο χρόνο συνεργασίας και τα πάμε τέλεια... Πιο πριν με κάτι σάπια GT... Γενικά τα πράγματα έχουν αρχίσει να φτιάχνουν για τους ποδηλάτες... Κυρίως γιατί έχουμε αυξηθεί...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω καθημερινα ποδηλατο και παιζω μουσικη, οποτε εφτιαξα αυτο το βιντεο που κανω ποδηλατο με ενα τραγουδι μου να παιζει απο πισω..οι δυο αγαπες μαζι!

ελπιζω να σας αρεσει, καλες βολτες!!

 

 

 

.....καποιος πρεπει να σου μιλησει για ασφαλεια ....ξερεις τωρα  ,κρανος , γαντια κλπ.

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι για τις Ελληνικές συνθήκες τα σπαστά, αυτά είναι για τους... Ευρωπαίοι που τα

βάζουν στα μέσα μαζικής μεταφοράς και έχουν δρόμους για να πηγαίνουν με το πάσο τους.

Δεν μπορείς να πας γρήγορα με τόσο μικρούς τροχούς, η στάση του σώματος είναι περίεργη

και νιώθεις μια ανασφάλεια, τουλάχιστον εγώ έτσι ένιωσα σε μια βόλτα με σπαστό.

Πόσο συχνά θα το μεταφέρεις στο αυτοκίνητο? Εγώ σε μικρό αυτοκίνητο βάζω άνετα

mountain bike στο πίσω κάθισμα αν βγάλω τους τροχούς (1 λεπτό δουλειά).

 

μα αν δεν συνδυάσεις ποδήλατο με ΜΜΜ, τι ακριβώς το θές το ποδήλατο;

 

αν το βάζεις σε αμάξι, πρόκειται για χόμπι και όχι για commuting...

 

για το σύνολο της διαδρομής σπίτι-δουλειά-σπίτι σπανίως είναι κατάλληλο, αφού υπάρχουν (στην Αθήνα τουλάχιστον) ανηφόρες που θα σου βγάλουν την  πίστη  (άσε τον κίνδυνο για άσχημο ατύχημα λόγω συνωστισμού και μηδενικής ποδηλατικής παιδείας)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζω στην Αθήνα, πάντως δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ ποδήλατο σε μετρό ή ηλεκτρικό.

Αν κινείσαι σε μια περιοχή, το καλύτερο θα ήταν ένα trekking ή city, πραγματικά δεν

καταλαβαίνω γιατί να πάρεις σπαστό. Εγώ βάζω το ποδήλατο στο αυτοκίνητο όταν ταξιδεύω

από την πόλη που σπουδάζω στη γενέτειρα, επίπεδες και οι δύο. Δεν κατάλαβα τι εννοούσε

ο notlrac ως μεταφορά με το αυτοκίνητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζω στην Αθήνα, πάντως δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ ποδήλατο σε μετρό ή ηλεκτρικό.

Έχω δει εγώ αρκετές φορές. Μπορούν να μεταφέρουν ποδήλατα μόνο στο τελευταίο βαγόνι και έχω την εντύπωση για συγκεκριμένες ώρες. Έχω επίσης την εντύπωση πως θα αλλάξει αυτό ή έχει αλλάξει ήδη; Και μπορούν όλες τις ώρες; ή σε όλα τα βαγόνια;

 

Κατά τ άλλα, θέλω να βάλω σε σειρά κ εγώ ποδήλατο τώρα που είμαι στην εξοχή, έχω ένα παλιό mountain αλλά μάλλον θέλει σετάρισμα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου