Προς το περιεχόμενο

The Noiz Playmates! (ΗΟΤ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η οποία είναι....Huh?Huh?

 

για διαβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ αυτα που εγραψα και θα την καταλαβεις...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν πιστεύω πως είναι επιδειξιομανία, αλλά μάλλον η χαρά της απόκτησης ενός νέου "εργαλείου", το οποίο φυσικά και θα θέλει ο περισσότερος κόσμος να δείξει σε φίλους, στην παρέα του κλπ. - γιατί απ'όσο έχω δεί μέχρι τώρα το noiz αυτό είναι, μια μεγάλη παρέα. Πραγματικά δεν βρίσκω το κακό στο να δείξω μια καινούρια κιθάρα που πήρα π.χ. στους υπόλοιπους εδώ στο noiz. Δεν το κάνουν όλοι για να "ζηλέψουν" όλοι την καινούρια τους κιθάρα, απλά μοιράζονται τη χαρά τους. Και στο κάτω κάτω, στατιστικά να το πάρεις, τόσα άτομα βάζουν τέτοια posts με τις καινούριες τους κιθάρες, τα οποία μάλλιστα λειτουργούν και ως πολύ καλά reviews (κάτι που λείπει από τα λοιπά ελληνικά μουσικά fora), και δεν νομίζω όλα αυτά τα άτομα να είναι απλά επιδειξιομανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ax1ss μου αρεσει η GIBson les paul studio την ανταλλασεις με Custom ??

Gibson les paul custom 1974 !!!!!

 

μαλλον κανεις πλακα..αλλα την gibson το κοβω απιθανο να την αποχωριστω (αν και ποτέ μην λες πότε :)) γιατι ειναι η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ μου κιθαρα και εχει και το ιδανικοτερο design-χρωματισμους που θα μπορουσε να ειχε μια κιθαρα--λες και φτιαχτηκε για μενα λολ..να φανταστεις μεχρι κ εβενο ταστιερα εχει (γιατι σιχαινομαι το rosewood-οπως θα εχεις παρατηρησει και απο τις υπολοιπες κιθαρες μου ;)).

 

Θα μου δωσεις και την ζωνη γιατι μου αρεσει πολυ !!!

 

την ζωνη την πηρα απο μια γειτονια στο Λονδινο που εχει καμια 4-5 μαγαζια στην σειρα (φημισμενα απο οτι εμαθα μετα) που κατασκευαζουν μονο χειροποιητες κιθαρες..και αυτη ειναι ΒΕΒΑΙΟ πως δεν την αποχωρίζομαι ΠΟΤΕ!  ;D ;D

 

Ωραια απαντηση μεγαλε, γιατι δεν ειναι ωραιο επειδη μερικοι εχουν (-ουμε) πολλες και ακριβες κιθαρες να εμπαιζουμε αλλα παιδια που τυχον ΔΕΝ.... Σιγα τα λαχανα, οι κιθαρες δεν ειναι (μονο) καλλιστεια. Στην αρενα φαινεται η καλη κιθαρα κι οχι στο ...... μπαλκονι

 

Επιμενω........

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαμπρο, κατι πας να πεις αδερφε αλλα το κανεις πολυ ακομψα, ο καθενας ας δειχνει οτι θελει, σιγα, ολους μας αρεσει να περνουμε και λιγο ματι, χωρις ζηλιες χωρις τπτ, εντελως ακομπλεξαριστα και φιλικα...

 

και γω στην ηλεκτρικη ψιλοασχετος ειμαι ακομα, δεν εχω προβλημα να το παραδεχτω, μια ταπεινη lite ash tele εχω και δουλευω πανω της. αυτο.

 

(στην κλασσικη σας παω μια κοντριτσα ομως  ;D )

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου δηλωσω πως δεν ξερω να παιζω κιθαρα, και πως ειναι ολες αγορασμενες απο τις εργατοωρες των σκλαβων που δουλευουν στις πετρελαιοπηγες του πατερα μου, ιδου η οικογενεια μου ως εχει σημερα. Μιας και ειμαστε...λιγοι ;D, δεν μπορω να ξεχωρισω καποια...

 

Το dobro μου...

P1010714.jpg

O τελεκαστορας μου...

P1010716.jpg

Το gretschονι μου, Custom shop-Namm special edition (Nαι, ειναι νιτρο για να αναπνεουν καλυτερα τα ξυλα. ;D)...

P1010718.jpg

Το ταυρονι μου, Gibson angus young...

P1010721.jpg

Η ακουστικη μου, Harmony του 59, ολη μαονι...

P1010719.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οποία είναι....Huh?Huh?

 

για διαβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ αυτα που εγραψα και θα την καταλαβεις...

 

Διαβαζω και ξαναδιαβάζω Superfunk ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ αλλα δεν καταλαβαίνω. Μου λες ότι τα μέλη του noiz δεν ειναι gear junkies. Σωστά?

 

Εγώ πιστεύω ότι είναι. Απόδειξη τα ΠΑΜΠΟΛΑ αυτά ποστ. Τόσο τα ομαδικά και και άλλο τόσο τα σόλο...

 

Δεν πιστεύω πως είναι επιδειξιομανία, αλλά μάλλον η χαρά της απόκτησης ενός νέου "εργαλείου", το οποίο φυσικά και θα θέλει ο περισσότερος κόσμος να δείξει σε φίλους, στην παρέα του κλπ. - γιατί απ'όσο έχω δεί μέχρι τώρα το noiz αυτό είναι, μια μεγάλη παρέα. Πραγματικά δεν βρίσκω το κακό στο να δείξω μια καινούρια κιθάρα που πήρα π.χ. στους υπόλοιπους εδώ στο noiz. Δεν το κάνουν όλοι για να "ζηλέψουν" όλοι την καινούρια τους κιθάρα, απλά μοιράζονται τη χαρά τους. Και στο κάτω κάτω, στατιστικά να το πάρεις, τόσα άτομα βάζουν τέτοια posts με τις καινούριες τους κιθάρες, τα οποία μάλλιστα λειτουργούν και ως πολύ καλά reviews (κάτι που λείπει από τα λοιπά ελληνικά μουσικά fora), και δεν νομίζω όλα αυτά τα άτομα να είναι απλά επιδειξιομανείς.

 

Μπορείς να μου πείς ποια ανάγκη σου καλύπτεις δείχνοντας σε μάλη του νοιζ την καινούρια σου κιθάρα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω πως είναι επιδειξιομανία, αλλά μάλλον η χαρά της απόκτησης ενός νέου "εργαλείου", το οποίο φυσικά και θα θέλει ο περισσότερος κόσμος να δείξει σε φίλους, στην παρέα του κλπ. - γιατί απ'όσο έχω δεί μέχρι τώρα το noiz αυτό είναι, μια μεγάλη παρέα. Πραγματικά δεν βρίσκω το κακό στο να δείξω μια καινούρια κιθάρα που πήρα π.χ. στους υπόλοιπους εδώ στο noiz. Δεν το κάνουν όλοι για να "ζηλέψουν" όλοι την καινούρια τους κιθάρα, απλά μοιράζονται τη χαρά τους. Και στο κάτω κάτω, στατιστικά να το πάρεις, τόσα άτομα βάζουν τέτοια posts με τις καινούριες τους κιθάρες, τα οποία μάλλιστα λειτουργούν και ως πολύ καλά reviews (κάτι που λείπει από τα λοιπά ελληνικά μουσικά fora), και δεν νομίζω όλα αυτά τα άτομα να είναι απλά επιδειξιομανείς.

 

 

+1

 

ακριβως αυτο.  ;)

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σου την σπανε οι «κανγκουρες» δεν πας στο μαγαζι που συχναζουν..απο την στιγμη που μας θεωρεις επίδειξιομανεις γιατι διαβαζεις τα αντιστοιχα thread.

Και μην ξεχνας ότι αυτος που βαζει την τεραστια την εξάτμα –χτυαπει πολύ ασχημα σε μενα και σε σενα ..αλλα στους ομοιδεατες τους δεν φαινεται ετσι, γιατι απλα εχουν και αυτοι τα ιδια ενδιαφεροντα-γουστα. ;)

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου καλύπτει την ανάγκη που έχω να τη δείξω στην παρέα μου, να σχολιάσουν αν τους αρέσει ή όχι, να πάρουν λίγο μάτι χαλαρά, να βρεθούμε σ'ένα τζαμάρισμα αργότερα να τη δοκιμάσουν, και να χαρώ ακόμα παραπάνω για την καινούρια μου κιθάρα. Αν αυτό θεωρείται επιδειξιομανία, τότε ναί, δηλώνω περήφανα πως είμαι επιδειξιομανής.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου