Προς το περιεχόμενο

Ποια κιθάρα δεν θα αγοράζατε με τίποτα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα! ειδα φως και μπηκα!! λοιπον ...δεν θα αγοραζα ποτε fender κιθαρα φυσικα!!! η οτιδηποτε αλλο του στυλ fenderoσκουποξυλο , απομιμησεις les paul και οτιδηποτε κορεατικκο η japanize...  ή μαλλον θα αγοραζα για να την καψω το πασχα αν εμενα απο ξυλα στο ψησιμο του αρνιου!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχχαχαχαχχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχααχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχααχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχααχαχαχχαχαχαχααχαχαχαχαχχαχααχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαα στροφη στην ποιοτητα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! ειδα φως και μπηκα!! λοιπον ...δεν θα αγοραζα ποτε fender κιθαρα φυσικα!!! η οτιδηποτε αλλο του στυλ fenderoσκουποξυλο ,

 

 

εισαι γνωστης βλεπω απο οργανα ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εισαι γνωστης βλεπω απο οργανα ;D

 

Ενταξει βρε Αντωνη και εσυ....ενα οργανο....ξερει να παιζει καλα το παιδι...και εσυ πηγες να τον φας ;)

Δωστε μαστουρα στο λαο να λεει τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει βρε Αντωνη και εσυ....ενα οργανο....ξερει να παιζει καλα το παιδι...και εσυ πηγες να τον φας ;)

Δωστε μαστουρα στο λαο να λεει τετοια.

 

 

αυτοι οι αφορισμοι μου αρεσουν ....του στυλ σκουποξυλα κλπ........δινουν αλλο νοημα....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις τις ibanez στο ίδιο τσουβάλι με dean και bc rich?? ααααααααααααααααααα!!!!! θα τρελαθώ!!! ;D ;D ;D

 

αντε ντε απιστευτο... βαζεις τις υπερτιμιμενες ibanez που δινεις 1000 ευρω και παιρνεις μια κιθαρα με Ιbanez μαγνητες και edge 3 tremolo και bass wood σωμα ? σε αντιθεση με τις απιστευτες bcrich που με 700 ευρω παιρνεις μαονι emg , original floyd και nek through ??? ειναι να τρελενεσαι... ;D ;D ;D ;D

 

παντως κι εμενα μου ειμαι λατρης των bcrich μπορω να πω οτι το εχει παραξυλωσσει λιγο με αυτα τα διαβολικα σχηματα που βγαζει... ημαρτον τι κερατα ειναι ολα αυτα... παντως υποκλεινομαι στις warlock , assassin , asm , v .

παντως οχι οτι δεν μου αρεσουν οι Ιbanez...εχουν βγαλει καποια πολυ καλα μοντελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι??????? Μιλάς σοβαρά???? Είναι χαλαρά η πιο όμορφη κιθάρα που έχει φτιαχτεί ποτέ! Ο Bo Diddley έγραψε ιστορία με αυτή την κιθάρα!!

O Bo Diddley η ο Bo-b σφουγγαρακης;

Μη βροντοχτυπας τις χαντρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε ντε απιστευτο... βαζεις τις υπερτιμιμενες ibanez που δινεις 1000 ευρω και παιρνεις μια κιθαρα με Ιbanez μαγνητες και edge 3 tremolo και bass wood σωμα ?

 

Φιλος αυτη τη στιγμη Ibanez των 1000€ με τρεμολο edge 3 δεν υπαρχει....οπως δεν υπαρχει και ibanez των 1000€....αν και φανατικος ibanezakias με χαλαει και εμενα το οτι ακομα και τα prestige μοντελα εχουν μαγνητες μαπα...ειδικα η σειρα s στην οποια εχω και αδυναμια...στις rg για παραδειγμα υπαρχουν μοντελα prestige με dimarzio (tone zone, air norton κτλπ)...κατι του στυλ dimarzio/ibanez που βλεπω με χαλαει...

Τωρα αν θεωρεις οτι με τα 700€ παιρνεις καλη κιθαρα γενικα η συγκεκριμενα την bc rich που αναφερεισ ακομα και με τα specs που λες παω πασο...floyd original και μαγνητες emg κοστιζουν μονα τους περιπου 400€...οποτε για ολο το υπολοιπο οργανο δινεις μονο 300€....ε κατι δεν παει καλα ωστε να ειναι και ''απιστευτες''...και γιατι μαονι και οχι basswood?....τα εχεις τσεκαρει και εβγαλες ασφαλες συμπερασμα οτι το basswood ειναι μαπα?....εγω λογο του οτι εφτιαχνα για καποιο διαστημα επιλπλα και δουλευα πολυ το μαονι μπορω να σου βρω μαονι μαπα και μαονι τρελα....οπως να σου πω οτι εχω δυο Ibanez (js1000 και js 1200) που ειναι απο basswood και παιζουν απιστευτα. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ...δε θα αγοραζα καποια ακραιου τυπου (μεταλαδικης αισθητικης) κιθαρα (βλεπε καποια μοντελα bc rich που αναφερθηκαν και πιο πανω).

 

Δε θα εδινα με την καμμια λεφτα για να αγορασω suhr! (μου φαινονται πολυ υπερτιμημενες, ασε που μου τη σπαει απιστευτα το headstock)

 

Τελος δεν θα αγοραζα ποτε prs! Μου φαινονται κιθαρες χωρις χαρακτηρα, αοσμες, αχρωμες.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος αυτη τη στιγμη Ibanez των 1000€ με τρεμολο edge 3 δεν υπαρχει....οπως δεν υπαρχει και ibanez των 1000€....αν και φανατικος ibanezakias με χαλαει και εμενα το οτι ακομα και τα prestige μοντελα εχουν μαγνητες μαπα...ειδικα η σειρα s στην οποια εχω και αδυναμια...στις rg για παραδειγμα υπαρχουν μοντελα prestige με dimarzio (tone zone, air norton κτλπ)...κατι του στυλ dimarzio/ibanez που βλεπω με χαλαει...

Τωρα αν θεωρεις οτι με τα 700€ παιρνεις καλη κιθαρα γενικα η συγκεκριμενα την bc rich που αναφερεισ ακομα και με τα specs που λες παω πασο...floyd original και μαγνητες emg κοστιζουν μονα τους περιπου 400€...οποτε για ολο το υπολοιπο οργανο δινεις μονο 300€....ε κατι δεν παει καλα ωστε να ειναι και ''απιστευτες''...και γιατι μαονι και οχι basswood?....τα εχεις τσεκαρει και εβγαλες ασφαλες συμπερασμα οτι το basswood ειναι μαπα?....εγω λογο του οτι εφτιαχνα για καποιο διαστημα επιλπλα και δουλευα πολυ το μαονι μπορω να σου βρω μαονι μαπα και μαονι τρελα....οπως να σου πω οτι εχω δυο Ibanez (js1000 και js 1200) που ειναι απο basswood και παιζουν απιστευτα. ;)

 

 

 

dimi κι εμενα μοu αρεσουν οι ibanez οπως αυτη του herman li ας πουμε που την θεωρω κορυφη... απο εκει και περα νομιζω οτι σε μια φυσιολογικη τιμη της ταξης των 1000 ευρω ( οχι ακριβως 1000 ευρω ...πανω κατω ) δεν μπορεις να παρεις ενα οργανο που τουλαχιστον ρε αδερφε να εχει καλους μαγνητες... οσο για το basswood kai to mahogany οκ δεν λεω οτι το basswood εναι κακο ξυλο αλλα δεν πρεπει να ειναι και το καλυτερο... τουλαχιστον αυτο το πορισμα βγαζω απο ενα αλλο θρεντ σχετικο που εχω ανοιξει... ενας φιλος ειχε μια s και ειχε αλλαξει 4 μαγνητες και κανενας δεν καθοταν καλα... ωσπου εβαλε tone zone και εκατσε αλλα ταλαπωρηθηκε αρκετα... εν αντιθεσει λοιπον οι bcrich μπορεις μe λιγοτερα χρηματα να παρεις ενα πολυ αξιολογο οργανο... ας πουμε σαν αυτο....

 

http://www.thomann.de/gr/bc_rich_assassin_px3t.htm

 

αν αρεσκεσαι στο basswood ακουσε αυτην την κιθαρα και θα δεις οtι πραγματικα ειναι αψογη... η ποιοτητα κατασκευης ειναι απιστευτη... ολο το λουστρο της ειναι τελειο ... εβενος ταστιερα , τα δαχτυλα γλιστρανε πανω. ειναι νεκ θρου . οι ροκφιλντ ειναι πολυ αξιολογοι μαγνητες και επειδη σπλιταρωντaι απο την μανα τους και γινονται μονοι εχουν τρομερο σκασιμο... και το floyd θες να το δεις σαν οριτζιναλ ολα καλα... θελεις να το βλεπεις σαν licenced παλι ολα καλα αφου σιγουρα ειναι καλυτερο απο οποιοδηποτε licenced απο την στιγνη που ειναι κατασκευασμενο απο την ιδια την floyd rose σε ενα κορεατικο της εργοστασιο....

 

μια αλλη προταση ειναι αυτη...

 

http://www.thomann.de/gr/bc_rich_nj_warlock_deluxe.htm

 

αν σου αρεσουν τα παραξενα σχημaτα παιρνεις αυτην που την εχω και ειναι αψογη...

 

και παλι λεω δεν αντιπαθω τις Ibanez απλα θεωρω οτι με 600-700 ευρω δεν μπορεις να παρεις ενα αξιολογο οργανο οπως αυτα που προανεφερα.... και ειναι κριμα που οι bcrich δεν εχουν την αναγνωριση που τους αξιζει... βεβαια φταινε και οι ιδιοι αφου το εχουν παραξειλωσει με τα διαβολικα τους σχηματα ομως εχουνe και καποιες πολυ αξιολογεσ προτασεις σε πολυ καλα λεφτα που αντιστοιχες δεν υπαρχουν αν ψαχνεις μεταλοκιθαρες με καποια επιπλεον specs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου