Προς το περιεχόμενο

Επιτελους! Αλλοι 18 μηνες ΣΚΛΑΒΙΑΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν στο διπλανό τραπέζι από το οποίο εσύ τρως, εγώ ανοίξω έναν κουβά σκατά, φαντάζομαι δεν θα διαμαρτυρηθείς newmind έτσι;

 

Σόρρυ για το ριζοσπαστικό παράδειγμα, αλλά πρέπει να καταλάβουμε γιατί μιλάμε.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν στο διπλανό τραπέζι από το οποίο εσύ τρως, εγώ ανοίξω έναν κουβά σκατά, φαντάζομαι δεν θα διαμαρτυρηθείς newmind έτσι;

 

Σόρρυ για το ριζοσπαστικό παράδειγμα, αλλά πρέπει να καταλάβουμε γιατί μιλάμε.

 

Ειλικρινα ελπιζω η αποφαση σου να μην εξαρταται απο το αν θα σου απαντησει ο newmind ΟΧΙ  ;D

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε mscmkr ειμαι σιγουρος οτι διαβαζεις ελληνικα. Ειπα, εγω στη μια ακρη κι ο φιλος στην αλλη.

Την 'αναγκη' σου κανε την οπου θελεις, προβλημα ακρατειας θα εχεις μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε καπνιστές ας το δουμε κ αλλιως το μετρο. Πλεον θα αράζει πόσος κόσμος σε πλατείες, πάρκα, παραλίες κλπ. Γιατι πρεπει σωνει κ καλα οταν βγαίνουμε να παμε να κλεινόμαστε στο κάθε κωλομαγαζο και να πληρωνουμε τα κερατιατικά μας για ένα ποτο, φαγητο κλπ. Καλύτερα έτσι!!  :)

Το κατα πόσο θα ωφελήσει την υγεία μας το μέτρο αυτό αμφιβάλλω, όπως αμφιβάλλω και για την κάθε απαγόρευση. Και η πρέζα είναι παράνομη, αλλα δεν νομίζω πως δεν πεθαίνει πλεον άνθρωπος απο την πρέζα. Και το να οδηγείς μεθυσμένος είναι παράνομο, αλλα στην Ευρώπη ακόμα πεθαίνουν 195.000 ατομα το χρόνο οδηγοντας πιωμένοι.

Είμαι καπνιστής, σέβομαι παντα αν καποιος στην παρέα μου είναι μη-καπνιστης και δεν τον μπαρουτοκαπνίζω χωρις να περιμένω το κράτος να μου το υποδείξει. Όπως το ίδιο ισχύει και για το να μην πετάω σκουπίδια κάτω και οτι αλλο βλάπτει το συνανθρωπο μου. Τη ζώνη και το κράνος τα φοράω επειδή ξέρω ότι με προστατεύουν και οχι επειδή θα φάω πρόστιμο αν δεν το κάνω και πάει λέγοντας για τα πάντα. Όσοι χοροπηδανε και γουστάρουν με τετοιου είδους μετρα, απλώς πρέπει να βγαλούν την μπλε στολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι καπνιστής, σέβομαι παντα αν καποιος στην παρέα μου είναι μη-καπνιστης και δεν τον μπαρουτοκαπνίζω χωρις να περιμένω το κράτος να μου το υποδείξει. Όπως το ίδιο ισχύει και για το να μην πετάω σκουπίδια κάτω και οτι αλλο βλάπτει το συνανθρωπο μου. Τη ζώνη και το κράνος τα φοράω επειδή ξέρω ότι με προστατεύουν και οχι επειδή θα φάω πρόστιμο αν δεν το κάνω και πάει λέγοντας για τα πάντα.

 

ΕΣΥ τα κανεις αυτα..(γιατι απο οτι φαινεται και απο το nickname σου εχεις καποιο επιπεδο...) οι ΚΑΦΡΟΙ ομως που με γεμισαν καρκινο την Κυριακη το απογευμα που γυρναγα με το πλοιο στον ΠΕΙΡΑΙΑ (και μαλιστα σε θεση ΜΗ καπνιστων ::) δεν το εκαναν (και φυσικα το τι γοπα και κουτακι Coca Cola γεματο αποτσιγαρα επεφτε στη ΘΑΛΑΣΣΑ δεν περιγραφεται...οποτε ΝΑΙ απαγορευση και παλι απαγορευση...(και να σκεφτεις οτι οι περισσοτεροι απο αυτους τους ΚΑΦΡΟΥΣ ειχαν πλαϊ τους  & τα ΠΑΙΔΙΑ τους... ::))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε superfunk. Δεν είπα ποτε οτι δεν υπάρχουν όλοι αυτοι οι τυποι, γιατι στην ιδια χώρα ζουμε! χεχε! Αλλα προτιμώ του καφρου να του πω μια κουβέντα ( κ ας είναι εντονη), παρα να καλέσω το "νομο" (π.χ. Γερμανια, μην αρνηθείς οτι δεν το κάνουν, γιατι τα ξέρω από πρώτο χέρι) για να του βάλει πρόστιμο. Και το να περασεις με κόκκινο έχει πρόστιμο 800 Ε (αν θυμάμαι καλά), αλλα αν οδηγησω 10 λεπτα θα σου μετρήσω αντιστοιχα 10 ανθρώπους που θα περάσουν με κόκκινο (ούτε καν πορτοκαλί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω και μερικά ακόμη:(τωρα που μου ρθαν θα τα πω!!  ;D)

 

Αυτή η εκστρατεία με την απαγόρευση του τσιγάρου είναι ημίμετρο και εισπρακτικού τύπου γιατι:

Α) αν το κρατος και η ΚΑΘΕ κυβερνηση (τονίζω το καθε κυβερνηση για οποιον προτρέξει να πει ότι είμαι πασοκος,κουκουες,συριζιτης, νεοδημοκρατης κλπ κλπ.) ενδιαφερόταν όντως για την υγεία μας, δεν θα εκλεβε τα ασφαλιστικα ταμεία και ολες τις υπολοιπες λαμογιές που εχουν κανει, κάνουν και θα κανουν. Με όλα αυτά τα λεφτα που εχουν φαγωθεί θα είχαμε την καλύτερη περίθαλψη σε σημείο να μας επιδοτούνται και καραμελες βουτύρου στο νοσοκομείο.  ;D ;D

 

Β) Με το να αλλαξεις ενα νόμο (οπως πχ για το τσιγάρο) δεν θα αλλάξεις ποτέ την λογική του ελληνάρα οπως και οποιουδήποτε ανθρώπου. Το πολυ πολυ να μάθει να σέβεται το Νομο και ποτε τον συνανθρωπο του. Π.χ. τις προαλλες είχε έρθει ενας Γερμανος φιλος απο το Βερολίνο  (απο τους αναρχοαυτόνομους όπως λες και εσυ Superfunk  :) και όταν πηγαμε σε μαγαζί δεν είχε κανενα προβλημα να 

καπνίζει σαν "ελληνας" ασχετα αν κάποιοι απο την παρέα δεν κάπνιζαν (κατα τ'αλλα πολύ κομπλε τύπος, όχι καννιβαλος οπως τους περιεγραψες παραπανω). Κ αυτό γιατί στη Γερμανια έχει μαθει να σέβεται το Νομο, ό,τι κ αν είναι αυτός και όχι τον διπλανό του. Χωρίς παιδεία και λογική θα πρέπει να έχουμε 1.000.000 νομους για τα παντα (που μπορουμε να κλανουμε, που να μιλαμε δυνατα κλπ) και καποιον με ενα γκλομπ να μας κυνηγαει απο πισω συνέχεια.

 

Αν δε το πω κ αυτό θα σκάσω!! Ολοι εσείς που γκρινιαζετε για το τσιγάρο (δεν το λεω με ασχημο τρόπο. Καλα κανετε όσοι δεν καπνίζετε κ σας ενοχλει) γιατι δεν γράψατε κατι για τα εισητηρια του λεωφορείου που έχουν πάει 80 λεπτα το κανονικό και 50 λεπτά το φοιτητικο, μαθητικό και θα αναγκαζόμαστε να τρωμε στη μαπα αλλα τοσα καυσαέρια απο αυτούς που τους συμφέρει πλεον να κυκλοφορουν με την αμαξαρα τους αντί με τα μεσα μαζικης μεταφορας?!?!? Είναι κ αυτο εξίσου ενοχλητικό, ρυπογόνο και καρκινογόνο οσο το παθητικό κάπνισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα προτιμώ του καφρου να του πω μια κουβέντα ( κ ας είναι εντονη), παρα να καλέσω το "νομο" (π.χ. Γερμανια, μην αρνηθείς οτι δεν το κάνουν, γιατι τα ξέρω από πρώτο χέρι) για να του βάλει πρόστιμο.

 

Ατιθετα  εγω θα καλεσω τον ΝΟΜΟ και οχι γιατι ειμαι κακος αλλα γιατι ΜΟΝΟ ετσι δεν θα το ξανακανει ποτε (εξαλλου σιγα μη κατσω να καυγαδισω με τον υπανθρωπο....) 

 

Κακα τα ψεμματα ειδικα στην Ελλαδα αν δεν υπαρχει καταστολη και ελεγχος ΤΙΠΟΤΑ δεν γινεται  (μη νομιζεις βεβαια  οτι και οι Γερμανοι ειναι τοσο υποδειγματικοι πολιτες γιατι εχουν σωνει και καλα ολοι τελειο ...χαρακτηρα..κατα βαση τον νομο φοβουνται και αυτοι....)

 

γιατι δεν γράψατε κατι για τα εισητηρια του λεωφορείου που έχουν πάει 80 λεπτα το κανονικό και 50 λεπτά το φοιτητικο, μαθητικό και θα αναγκαζόμαστε να τρωμε στη μαπα αλλα τοσα καυσαέρια απο αυτούς που τους συμφέρει πλεον να κυκλοφορουν με την αμαξαρα τους αντί με τα μεσα μαζικης μεταφορας?!?!? Είναι κ αυτο εξίσου ενοχλητικό, ρυπογόνο και καρκινογόνο οσο το παθητικό κάπνισμα.

 

γιατι οι ΜΗΝΙΑΙΕΣ καρτες που ΟΛΟΙ μας πρεπει να παιρνουμε (μια και χρησιμοποιουμε ΜΟΝΟ ΜΜΦ.. ;D) ειναι τωρα ΠΙΟ ΦΤΗΝΕΣ οπως αλλωστε και το εννιαιο εισητηριο αν χρησιμοποιεις ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ μεσων (οπως οι περισσοτεροι Αθηναιοι) ;) προσωπικα πλεον  πληρωνω πλεον μονο 0.80 ευρω αντι για 1.30 που εδινα για να παω στη δουλεια μου ;)

 

για να μη μιλησουμε για τους κατοικους των απομακρυσμενων προαστιων (Κορωπι,Καντζα κτλ.) που επισης πληρωνουν πλεον 0.40 ευρω λιγοτερα απο πριν ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά ρε SF... Θα γίνεις ρουφιάνοςςςςςςςς... Θα αναφέρεις στη χωροφυλακή τον συνάνθρωπο σου παρά το γεγονός ότι σε βρωμίζει, σου υποβαθμίζει την υγεία και σε έχει και γραμμένο; Θα βάλεις τους μπάτσους πάνω από την ατομική μας ελευθερία να κάνουμε ό,τι γουστάρουμε έχοντας γραμμένους τους κάθε λογής συνανθρώπους μας; Μα καλά, με τι μέτωπο θα κυκλοφορήσεις μετά στην κενωνία; Όλοι θα σε κοιτάνε σαν τον Αρτέμη Μάτσα ή τον λαδά από το "Ο Χριστός ξανασταυρώνεται"...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μη φοβασαι Μαρια οι ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ"!!!! ;D ;D

 

(παρανοϊκο και γλυωδες γελοιο που σβυνει μεσα στις κατακομβες τις Γκεσταπο στη ΜΕΡΛΙΝ... ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου