Προς το περιεχόμενο

Επιτελους! Αλλοι 18 μηνες ΣΚΛΑΒΙΑΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι. Όλους όσους κάθονται και κάνουν λόγο για ρατσισμούς, διακιώματα και τέτοια άλλα ηλίθια επί του συγκεκριμένου θέματος, αντί να σκεφτούν ότι υπερασπίζονται τη μεγαλύτερη και πιο ύπουλη πρέζα που έχει κυκλοφορήσει ever.  ;)

 

Ναι αλλα μην συγχεεις την πρεζα με το "πρεζακι", το ποτο με τον "ποτη", το τσιγαρο με τον "καπνιστη", το "AIDS" με τον "φορεα", και γενικως την "παθηση" με τον "αρρωστο".

 

Κανεις δεν διαφωνει οτι το τσιγαρο η τα ναρκωτικα η τα ποτα η τα αυτοκινητα η τα αρωματα η η τσικνα απο τα κοκορετσια κανουν κακο σε μας και σε καποιους συμπολιτες μας.

 

Ας απαγορευτουν να εισαγονται, να πωλουνται να διατιθενται στα περιπτερα αν ετσι κρινουν οπως εχει γινει με πολλες ουσιες/φαρμακα/φαγητα που αποσυρθηκαν. No prob...

 

 

Το να μεταθετεις και να βλεπεις εχθρο σου τον καπνιστη, τον ποτη, τον ασθενη, τον φορεα ομως ειναι ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ. Αλλο: "το τσιγαρο βλαπτει", "το AIDS σκοτωνει", "οι ψειρες τρωνε", αλλο "ο υποβαθμισμενος βρωμυλος να κανει παρεα με τους ομοιους του ομοιοπαθεις να καθαρισουν τα ρουχα μας επιτελους απο την βρωμοτσιγαριλα του"... τζιζας δηλαδη για οποιον δεν καταλαβαινει την διαφορα ... υπαρχει αλμα λογικης εδω... επικινδυνο ...

 

 

Αυτή η τσιγαρο-απαγόρευση τελικά θα έχει κακό τέλος.... ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ..... δικαίωμά μου και να καπνίσω και να πιώ και να...... έ μα πιά!!!!

Να δείτε ότι θα γίνουν Club μόνο για καπνιστές που θα απαγορεύουν την είσοδο σε μη καπνιστές τελικά (αλλιώς θα κλείσουν όλα τα μαγαζιά, εμείς είμαστε Ελλάδα, χώρα του Τουρισμού ζούμε από αυτό οι άλλοι δεν έχουν τα ίδια κίνητρα με μας.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Βρε συ evris...

τι σε έχει πιάσει?

 

Ξεχνάμε κάτι: Το πράγμα είναι λιγότερο απλό από το "ο καθένας έχει δικαίωμα να καπνίζει αν εμένα δεν με φλομώνει".

 

Εγώ έχω οικογένεια. Και αν αρρωστήσω σοβαρά δεν θα είμαι εκεί όταν με χρειάζονται. Και αν μπω στο νοσοκομείο θα πληρώσει τη "νύφη" το ταμείο μου.  Το οποίο ταμείο μου θα με περιθάλψει από τις εισφορές του superfunk και του menelaou (OK και τις δικές μου) οι οποίες είναι "τσιμπημένες" με βάση το μέσο όρο των αναγκών περίθαλψης.

 

Με τις στατιστικές που υπάρχουν.... είναι πράξη υπεύθυνου ατόμου το να καπνίζω?

Είναι δικαίωμά μου (απέναντι στις υποχρεώσεις μου) να καπνίζω στο υπόγειο έστω και αν είμαι μόνος μου και δεν φλομώνω κανένα?

Είναι δικαίωμά μου όταν οδηγώ να μην φοράω ζώνη?

 

Ξέρετε... κάποιοι με περιμένουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ evris...

τι σε έχει πιάσει?

 

Ξεχνάμε κάτι: Το πράγμα είναι λιγότερο απλό από το "ο καθένας έχει δικαίωμα να καπνίζει αν εμένα δεν με φλομώνει".

 

Εγώ έχω οικογένεια. Και αν αρρωστήσω σοβαρά δεν θα είμαι εκεί όταν με χρειάζονται. Και αν μπω στο νοσοκομείο θα πληρώσει τη "νύφη" το ταμείο μου.  Το οποίο ταμείο μου θα με περιθάλψει από τις εισφορές του superfunk και του menelaou (OK και τις δικές μου) οι οποίες είναι "τσιμπημένες" με βάση το μέσο όρο των αναγκών περίθαλψης.

 

Με τις στατιστικές που υπάρχουν.... είναι πράξη υπεύθυνου ατόμου το να καπνίζω?

Είναι δικαίωμά μου (απέναντι στις υποχρεώσεις μου) να καπνίζω στο υπόγειο έστω και αν είμαι μόνος μου και δεν φλομώνω κανένα?

Είναι δικαίωμά μου όταν οδηγώ να μην φοράω ζώνη?

 

Ξέρετε... κάποιοι με περιμένουν.

 

 

 

Προς Θεου ρε, δεν ειμαι μογγολος (πρωτης γενιας τουλαχιστον). Δεν διαφωνω με την ιδια την εξτρατεια ρε συ, ουτε με τους νομους, ουτε το οτι το καπνισμα βλαπτει αυτον που καπνιζει και τους αλλους. Ουτε οτι ειναι ανευθυνοτητα να ενοχλεις τους αλλους η να μην φροντιζεις να εισαι εκει για αυτους που σε χρειαζονται επειδη ζεις "επικινδυνα" (τωρα για το ποσο ειναι ανευθυνο να μην κοιταω με τις συνηθειες μου να ελαφραινω το ασφαλιστικο ταμειο του menelaou ισως να ειναι λιγο υπερβολικο) .... Τα μιλησαμε τα συμφωνησαμε που λεει και το ασμα.

 

Με χαλαει το ζητημα "χαιρεκακος αντι-καπνιστης σε φουλ επιθεση κατα προσωπων" που τελευταια εχω την αισθηση οτι ειναι πολλοι απο δαυτους.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, με το να είσαι ΤΟΣΟ αντικαπνιστής που να αποκλείεις έναν άνθρωπο και να τον περιθωριοποιείς βάσει του ότι καπνίζει πιστεύω ότι όλοι εδώ διαφωνούμε. Απλώς δεν πιστεύω (εγώ, και απ'όσο βλέπω κ τα υπόλοιπα παιδιά) ότι τα μέτρα αυτά θα φέρουν κάποιο τέτοιο αποτέλεσμα. Εννοείται ότι προσωπικά είμαι 100% κατά του φανατισμού σε οποιοδήποτε θέμα (αν και αν με ρωτήσεις θεωρώ ΠΟΛΥ πιο λογικό να είσαι φανατικός στο θέμα του καπνίσματος, παρά πχ στο θέμα της μπάλας ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, με το να είσαι ΤΟΣΟ αντικαπνιστής που να αποκλείεις έναν άνθρωπο και να τον περιθωριοποιείς βάσει του ότι καπνίζει πιστεύω ότι όλοι εδώ διαφωνούμε. Απλώς δεν πιστεύω (εγώ, και απ'όσο βλέπω κ τα υπόλοιπα παιδιά) ότι τα μέτρα αυτά θα φέρουν κάποιο τέτοιο αποτέλεσμα. Εννοείται ότι προσωπικά είμαι 100% κατά του φανατισμού σε οποιοδήποτε θέμα (αν και αν με ρωτήσεις θεωρώ ΠΟΛΥ πιο λογικό να είσαι φανατικός στο θέμα του καπνίσματος, παρά πχ στο θέμα της μπάλας ;D ;D)

 

Μενελαε, δεν περιμενα να πεσεις τοσο χαμηλα αγορι μου, επειδη αυτοι οι επιτηδειοι σε πανικοβαλουν οτι θα πληρωνεις μεγαλες ασφαλιστικες εισφορες  ;D Εδω εχουμε φαει ψωμι και αλατι μαζι και τωρα ετσι μας δινεις μια μπαμ και μας πετας για 10 ψωροευρω... Νταξ ρε menelae χτυπα και εσυ τωρα που μας εχεις στα σκοινια, πεσμενους στο καναβατσο... ;D

 

 

Το οποίο ταμείο μου θα με περιθάλψει από τις εισφορές του superfunk και του menelaou (OK και τις δικές μου) οι οποίες είναι "τσιμπημένες" με βάση το μέσο όρο των αναγκών περίθαλψης.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε οι USA διαφημιζαν οτι το καπνισμα κανει καλο στην υγεια (1940-ως τον καουμποι του μαρλμπορο).

Τι συνεβει;

Αποφασισαν να μειωσουν τα κονδυλια για την ΥΓΕΙΑ αυτο ειναι το κολπο. Οχι, θελω να καπνιζω και να επιλεξω τον τροπο που θα πεθανω. Το κρατος οφειλει να με περιθαλπει οποιος κι αν ειμαι, ο,τι κι αν κανω. Δεν τους δινω αλλοθι για τους υποπτους σχεδιασμους τους. Ο φορος του καπνου θα πολλαπλασιαστει  οταν θα μειωθουν οι πωλησεις, λογω απαγορευσης (ο,τι γινεται με ολες τις απαγορευσεις) σ' αυτη την περιπτωση ο ΕΜΠΟΡΟΣ ΚΡΑΤΟΣ δεν θα χασει.

 

Σε μαγαζια με καλο εξαερισμο, αν ο αλλος δεν φυσαει τον καπνο στα μουτρα σου, δεν καταλαβαινεις αν καπνιζει κανεις. Ας τους υποχρεωσουν να εχουν καλα συστηματα εξαερισμου και κλιματισμου.

Ρε παιδια ειμαι σε συγχιση γιατι οι απαγορευσεις ποτε δεν εξυπηρετησαν εμας αλλα καποια συμφεροντα ΕΝΑΝΤΙΟΝ μας. >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, θελω να καπνιζω και να επιλεξω τον τροπο που θα πεθανω. Το κρατος οφειλει να με περιθαλπει οποιος κι αν ειμαι, ο,τι κι αν κανω. Δεν τους δινω αλλοθι για τους υποπτους σχεδιασμους τους.

 

Πες τα ***** τη ζωη μου :D

Ας τους βλαψουμε αρρωσταινοντας.

Εχω καλυτερο σχεδιο δρασης όμως : να αυτοκτονησουμε,να δουμε ποιος θα σκουπιζει τα αιματα! (γελιο που θα κανει η οικογενεια μου οταν δει καποιο χαζοαμερικανακι να σφουγγαριζει  ;) )

 

Μποϋκοτάζ στην υγεία,ο θανατος μας ειναι αυτο που αρμοζει στα ΝΑΤΟικά συμφεροντα.

 

ΥΓ.κ εγω καπνιζω,αλλα πολιτικη ιδεολογια απο πισω δεν περιμενα οτι υπηρχε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε οι USA διαφημιζαν οτι το καπνισμα κανει καλο στην υγεια (1940-ως τον καουμποι του μαρλμπορο).

Τι συνεβει;

Πληροφοριακά, κάποιοι από αυτούς τους καουμπόις πέθαναν πριν φτάσουν τα 50. Μάντεψε από τι... ::) :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Πληροφοριακά, κάποιοι από αυτούς τους καουμπόις πέθαναν πριν φτάσουν τα 50. Μάντεψε από τι... ::) :(

 

Α : Από δάγκωμα κροταλία

Β : Επεσαν από το άλογο

Γ : Δυσεντερία από χαλασμένη κονσέρβα φασόλια.

 

Στείλε SMS ΚΑΜΠΟΗΣ-ΠΕΘΑΝΕ (κενό) Α Β ή Γ στο 090-SMOKE-FREE

 

[move]Χρέωση 3.223 Eur/SMS +19%ΦΠΑ[/move]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου