Προς το περιεχόμενο

Ψήνεστε για online κιθαρο-jam;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

έχει ενδιαφέρον να γράψουμε όλοι τον εξοπλισμό & τη μέθοδο ηχογράφησης που χρησιμοποιήσαμε για να βγάλουμε συμπεράσματα κατά πόσο τελικά μπορεί να βγάλει κανείς αξιοπρεπή ήχο με χαμηλής αξίας εξοπλισμό ή όχι.

 

 

I rather not... :-X....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 531
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1)o Feevom "επαιξε",αλλα τον εστειλα σπιτι.

 

16-0 μικρέ μου μπλε μαρέν...

 

 

ΥΓ: φακιν καρμαδόρε...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μετά από ώριμη σκέψη, θεωρώ ότι ο Elavd μας παρέσυρε σε ένα άκρως ρατσιστικό thread σε σχέση με τις άλλες μειονότητες του Noiz (πληκτράδες, μπασίστες, κρουστούς...). Έτσι υπερίσχυσε μέσα μας ο lead κιθαρίστας που βγαίνει μπροστά και ξεχάσαμε όλους τους άλλους. Βέβαια και αυτοί είναι κότες (κοινώς κλ@σ@νε μέντες) μπροστά σε τόσο μαζεμένο ταλέντο!!! Νομίζω ότι θα ήταν ενδιαφέρον στο συγκεκριμένο backing track να γραφούν πιάνα, σύνθια (που είναι ρε μάγκες τα εργαλεία σας? ρίξτε κανένα minimoog να κάνουμε κέφι και εμείς οι ένχορδοι!!) και ο Fleamail να κάνει την "αγγαρεία" να τους ξαναμιξάρει...

Επίσης σαν τελικό αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ένα κομμάτι (πάλι με ευθύνη παραγωγής fleamail-γιατί απέδειξε ότι μπορεί να κουλαντρήσει 30 χαβαλέδες) που να έχει περίοπτη θέση στο Noiz σαν μια πρώτη online συνεργασία....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως θα ήταν πιο ωραίο να φτιαχτεί ένα κομμάτι από το μηδέν, αλλά η αλήθεια είναι ότι είναι δύσκολο (όχι όμως ακατόρθωτο) να συντονιστεί μια τέτοια προσπάθεια.

Στο παρελθόν, αν θυμάμαι καλά έχει ξαναγίνει 2 φορές.

 

ο ελνταβ,200€ πλουσιοτερος,εδωσε τα 150 για να μπει στο ιδιο κλιπ με μενα.Ο απεσταλμενος μου στα Γιαννενα,Πασάς Γιωργος,ανεφερε οτι ο λεγαμενος εθεαθη σε ροζ καμπριολέ φορτωμενο με τρυφερες υπαρξεις,πουλωντας φουμαρα οτι παιζει στο μερος μου.

 

Λες που λες ψέματα, πες τουλάχιστον το όνομα του ανθρώπου σωστά:

ΠαSHιάς.

Έτσι διαβάζεται και προφέρεται. ΆΣΧΕΤΕ ε ΑΣΧΕΤΕ!

 

Εγώ έμαθα για σένα ότι μόλις σε ξεφτύλισε ο Freedom με ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ νότα, έγινες από μουστακαλής...Μάρθα Βούρτση και έτρεχες μέσα στους δρόμους κλαίγοντας και ψάχνοντας τον SF, για να σου μάθει κανά κόλπο στην Tonelab.

 

 

blue.gif

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μετά από ώριμη σκέψη, θεωρώ ότι ο Elavd μας παρέσυρε σε ένα άκρως ρατσιστικό thread σε σχέση με τις άλλες μειονότητες του Noiz (πληκτράδες, μπασίστες, κρουστούς...). Έτσι υπερίσχυσε μέσα μας ο lead κιθαρίστας που βγαίνει μπροστά και ξεχάσαμε όλους τους άλλους. Βέβαια και αυτοί είναι κότες (κοινώς κλ@σ@νε μέντες) μπροστά σε τόσο μαζεμένο ταλέντο!!! Νομίζω ότι θα ήταν ενδιαφέρον στο συγκεκριμένο backing track να γραφούν πιάνα, σύνθια (που είναι ρε μάγκες τα εργαλεία σας? ρίξτε κανένα minimoog να κάνουμε κέφι και εμείς οι ένχορδοι!!) και ο Fleamail να κάνει την "αγγαρεία" να τους ξαναμιξάρει...

Επίσης σαν τελικό αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ένα κομμάτι (πάλι με ευθύνη παραγωγής fleamail-γιατί απέδειξε ότι μπορεί να κουλαντρήσει 30 χαβαλέδες) που να έχει περίοπτη θέση στο Noiz σαν μια πρώτη online συνεργασία....

 

Δεν μπορω να φανταστω τι θα μπορουσε να προσθεσει ενας ντραμμερ ή ενας μπασιστας σε ενα ηδη ετοιμο backing track σαν και αυτο...Παλι θεμα για lead θα ηταν απλα θα μπορουσαν να παιξουν και πληκτραδες και πνευστοι και ισως και καποια αλλα εγχορδα....

Αν το φτιαχναμε απο την αρχη μηπως?

Ενα μπλουζ δηλαδη στα ηδη υπαρχοντα μετρα να παιξουμε εμεις στην ουσια το backing track...

Τι λετε??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έμαθα για σένα ότι μόλις σε ξεφτύλισε ο Freedom με ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ νότα, έγινες από μουστακαλής...Μάρθα Βούρτση και έτρεχες μέσα στους δρόμους κλαίγοντας και ψάχνοντας τον SF, για να σου μάθει κανά κόλπο στην Tonelab.

 

ΡΕ ΠΟΥΛΗΜΕΝΕ!!! ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ή ΜΕ ΤΟΝ ΜΥΣΤΑΚΟΦΟΡΟ???

 

16-1, αλλα θα επανέλθω...

 

(σε πληρωσε με κας ή με τριχες απο μουστακι για να φτιαξεις κανα μαξιλαρι??? Ουουουουουουουουουουουουουου!!!)

 

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freedom διάβασε καλύτερα! :D Μαζί σου είναι! ;) 8)

 

Ρε παιδια, η κοντρα ειναι στο ποιος απο τους 2 μας ειναι ο πιο κουλος, πραγμα που ειναι αυταποδεικτο αλλα η παλλώμενη αμοιβαδα που εχει για μυαλο δεν μπορει να το αποδεχτει...ελεος δηλάδη...ερχεται ο μπαρμπουνης να μου παρει τον θρονο...Ε ΟΧΙ ΡΕ ΜΟΥΣΤΑΚΙΑ, πρεπει να σπασεις πολλες χορδες ακομα για να παρεις την θεση...

 

Φακιν wannabe κουλάδι...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μπλουζ δηλαδη στα ηδη υπαρχοντα μετρα να παιξουμε εμεις στην ουσια το backing track...

Τι λετε??

 

ενα Blues ομως, οχι μουσικη υποκρουση για τσοντα... αυτο το backing ηταν λιγο σοφτ...  ;D

 

 

...ριξτε και καμια Hammondια εσεις οι πληκτραδες!  ;)

 

 

 

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου