Προς το περιεχόμενο

addictive drums


grohl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγκατέστησα το addictive drums και αφού το δοκίμασα μεσα απο το nuendo και αυτο ανταποκρίθηκε είπα να κάνω restart.

 

Δυστηχώς όμως μετα το restart το πρόγραμμα δε παίζει.Ενώ δείχνει οτι πάει ήχος Midi παρόλα αυτά δεν ακούγεται τίποτα από τα ακουστικά.

 

Ετσι λοιπόν το επανεγκατέστησα και όμως μετά το restart πάλι τα ίδια.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει??? :(

 

midi in:έχω βάλει τη κάρτα ήχου μου

Midi out:addictive drums

 

μέσα από τις ρυθμίσεις του addictive drums κατι γίνεται και όχι με το nuendo καθώς το nuendo με το ezdrummer ανταποκρίνεται κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή , εσύ έχεις ένα Nuendo και ένα Addictive Drums τα οποία μετά το restart απλώς δεν παίζουν μαζί;

 

Τι κάνει δηλαδή το Addictive Drums; Ανοίγει και δείχνει την οθόνη του αλλά δεν βγάζει ήχο; Και αυτό γίνεται μόνο μέσα από το Nuendo; Δοκίμασες να το ανοίξεις από άλλο πρόγραμμα; Δοκίμασες να το ανοίξεις μόνο του; Δοκίμασες να το βάλεις να παίξει ένα midi file;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω δοκιμάσει με το ez drummer και παίζει κανονικά,ενώ με το addictive  δειχνει οτι φωρτώνει αλλά δεν ακούγεται τίποτα.

 

Δεν σε ρώτησα αν έχεις δοκιμάσει το Nuendo με άλλο πρόγραμμα, αλλά αν έχεις δοκιμάσει το Addictive Drums με άλλο πρόγραμμα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω οτι ανοίγει μόνο του αλλά και δεν εχω άλλο πρόγραμμα να το ανοίξω,οσον αφορα τα paterns που έχει από μόνο του αναπαράγονται χωρίς ομως πάλι να ακούγεται κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν είναι σπασμένα είναι μάταιο να προσπαθούμε να βρούμε λύση.

Χίλια-δυό μπορεί να συμβαίνουν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου