Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Air Condition!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πού 'ν' τοι;  ???

 

Ακριβώς !

 

Λάμπρο, αν υπήρχαν φορητά air-condition κανείς (κανείς, λέμε) δεν θα αγόραζε εντοιχισμένα. Σκέψου το λίγο, γιατί να βάλεις ένα σταθερό σε ένα δωμάτιο (και να χρειάζεσαι τρία για όλο το σπίτι) αν μπορούσες να έχεις ένα φορητό και να το πηγαινοφέρνεις από το σαλόνι στη κρεββατοκάμαρα.

 

Άστο σου λέω, το έχω ψάξει πολύ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα φορητά έχουν αυτό που αποκαλούμε ώς εξωτερική και εσωτερική μονάδα ενσωματωμένα μία εσωτερική συσκευή, και βγάζουν τον ζεστό αέρα με έναν πλαστικό σωλήνα που πρέπει να περαστεί με κάποιον τρόπο έξω. Λόγω σχεδίασης έχουν μεγαλύτερο κόστος και χειρότερη ενεργειακή απόδοση.

;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μη γελασετε , αλλα υπηρχαν (και ισως να υπαρχουν ακομη ) μερικα φορητα συστηματα στα οποια εβαζες παγο και αυτο ειχε εναν ανεμιστηρα μεσα  και "εσπρωχνε " επανω σου τον καπως κρυο αερα του παγου.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καφετεριάτο είναι αυτο μπλούντι.Κλασσική φτηνή λύση καφετέριας.Οταν σκαω κ γω επειδή χωρίζουμε το σπίτι κάποιες ώρες για υπνο εγω μένω χωρίς ερκούλ ναούμ κ το σκέφτηκα αυτο το ανεμιστηρόπαγος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας γνωστος μου , εβαζε κατω απο τον ανεμιστηρα μια μεγαλη σακουλα γεματη παγο. ιδια φαση με το παραπανω μηχανημα .χε χε αμα ζεσταινεται ο ανθρωπος δοκιμαζει τα παντα.

Δε θα ξεχασω, στους μεγαλους καυσωνες στην αθηνα του ογδοντακατι (85 νομιζω?) , οταν το aircondition δεν ηταν στανταρντ εξοπλισμος ουτε καν στις τραπεζες ακομη (στην ελλαδα ) , πολλοι βαζαν τα σεντονια στο ψυγειο ολη μερα για να ειναι δροσερα. το ειδα με τα ματια μου αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+2112 harilatron τα ειπε πολυ σωστα!

 

κατι ψιλο ασχετο εμ το θεμα ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ!

οταν σαν βαζουν aircondition να προσεχετε οταν τοποθετουν την αποχετευση του εσωτερικου μηχανιματος(εξατμιστης λεγετε κανονικα)

να λειτουργει σωστα δλδ να κυλαει το νερακι εξω γιατι ειναι η κυρια πηγη της νοσος των "λεγεωναριων"

επισης να ψεκαζετε τις κυψελες του εσωτερικου μηχανηματος με ενα ιδικο υγρο για να σας προστατευει απο αυτους!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάντως κάποιος θέλει να καταφύγει σε ημίμετρα ή και καθολούμετρα  :o :o :o και δεν τον καλύπτουν τα προϊόντα του bloody-sunday  ;) ;D

υπάρχει αυτό http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&la=1&itm=6239&ct=144&gclid=CIbo9tnCi5QCFQw_MAodXkl3Xw

 

Επίσης υπάρχει μια πατέντα που προσαρμόζεις παγοκύστες στον ανεμιστήρα και είναι και καλά πιο αποδοτικός.

 

Πάλι εντυπωσιάζω με τον πλούτο των μουσικών μου γνώσεων, ε? 

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι αυτο που λετε για τον παγο μπροστα απο ανεμιστηρα τα παλια τα χρονια ήταν διαφορετικο.εβαζαν ξηρό παγο που δεν λιωνει ,αλλά εξαχνούται.Σημερα που θα βρειτε τετοιον?

 

ΥΓ.πως φερνω ξηρο παγο απο Αμερική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου