Προς το περιεχόμενο

Smells like teen spirit, εντάξει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εκκλησια ειναι το οπιο του λαου.

Το οπιο ειναι ναρκωτικο.

Οι Νιρβανα ειναι ναρκωτικακηδες.

Αρα οι Νιρβανα ειναι η Εκκλησια.

 

...γιατι μας αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει. Αν θεωρείται και μαγκια να παίρνεις ναρκωτικά και είναι ή πρέζα ή εκκλησία, χωρίς ενδιάμεσες λύσεις τότε τι να σας πώ.

 

Ακούτε τον και να να τον χαίρεστε γιατί αυτός σας αξίζει.

 

Το αν έχεις δεί ο ίδιος ότι η γη είναι στρογγυλή ήταν αστειάκι... Δεν το αμφισβητώ αυτό..........

 

αγορίνα είσαι απίστευτος!άλλα λέμε,άλλα καταλαβαίνεις!κ αφού δεν σου αξίζουμε γιατί ακούμε διάφορους....ναρκοτικάκηδες,μην μας μιλάς κιόλας!κανείς δεν είπε τίποτα για μαγκιά......Καλό σου βράδυ,πολύ ασχολήθηκα με τα ταμπού σου...(απάντηση για τον jackson δεν πήρα!)

 

ps...παιδιά...ναρθώ και γώ στο αεροπλάνο?!?!?!βαρέθηκα εδώ! ;)

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκκλησια ειναι το οπιο του λαου.

Το οπιο ειναι ναρκωτικο.

Οι Νιρβανα ειναι ναρκωτικακηδες.

Αρα οι Νιρβανα ειναι η Εκκλησια.

 

...γιατι μας αξιζει.

 

καλα το γελας,αλλα ενας αλλος ανηθικος ναρκοτικακιας (χαμερπής να προσθέσω) απολαμβανει θρησκευτικη λατρεια.

Αλλος μλκς βεβαια κι αυτος ,διπλοθεσιτης στο καλλιτεχνικο στερεωμα,καμμια σχεση με παιδια που μπορουν να παιξουν πεντατονικη σε 4 θεσεις.Πρεζορουφης τι περιμενεις.Κωλοζωη.Παλιοκατασταση.Ανηθικοτητα,

 

http://www.coltranechurch.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς δεν είπε τίποτα για μαγκιά......

 

κ ναί ρε λάμπρο,μόνο ο cobain βαρούσε πρέζα,όλοι οι υπόλοιποι κάθε κυριακή στην εκκλησία με το αντίδωρο στο χέρι!!!!για να μην πώ για τους εγχώριους!!!αλλά...μαγκιά τους ρε φίλε!!!

 

 

...  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

 

Τέλος πάντων.

 

Κάτι τελευταίο για να κλείσει το θέμα από μένα.

Tο ροκ και οι εκφραστές του, την εποχή των 70s 80s 90s, πέρα απο τη μουσική η οποία ήταν το μέσον, αντιπροσώπευε κάποια πράγματα, έναν τρόπο ζωής μια ιδεολογία. Τότε όντως ήταν αμφισβήτηση το να πάρεις ναρκωτικά ή να μπεις σε ένα φολκσβάγκεν με μια κιθάρα και ένα όνειρο. Τότε ήταν όντως τιμή σου να πεθάνεις απο AIDS αφου τις είχες πηδήξει όλες Backstage. Τότε όντως ήταν κ@υλα να έχεις πιεί 10 μπύρες και να απλώς να γουστάρεις που κάποιοι χτυπιούνται στη σκηνή για πάρτη σου ασχέτως με το τί παίζεις.

 

Ξυπνήστε όμως, ζούμε στο 2008. Δεν με ενδιαφέρει πόσο χρονών είστε και αν κάποτε τα ζήσατε αυτά και όντως συμμετείχατε. Αυτή τη στιγμή κάθεστε στην καρεκλίτσα σας μπροστά απο τον υπολογιστή σας και γράφετε. Ούτε αμφισβήτηση, ούτε όνειρο ούτε κ@υλα χωράει σε μια οθόνη. Αν όντως τα πιστεύετε αυτά που λέτε, πάρτε το φολκσβάγκεν σας και δρόμο.

 

Δεν έχω τίποτα με αυτήν την ιδεολογία, και ειλικρινά καταριέμαι που δεν έζησα εκείνα τα χρόνια και όχι τώρα. Μπορεί να ξυνίζω στην αρχή όταν βλέπω ξεχασμένους χίπιδες με μια κιθάρα στο δρόμο το 2008, αλλα μετά που το σκέφτομαι λέω μακάρι να είχα την θέληση να το κάνω και εγώ.

 

 

Τίποτα δεν είναι σωστό και τίποτα δεν είναι λάθος. Απλώς κάποια πράγματα ταιριάζουν και άλλα όχι. Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μην παρεξηγηθούμε ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις ειμαστε ξεχασμενοι χιπιδες,αλλα εσυ εισαι ενεργος πολιτης του σημερα,δημιουργωντας συνειρμους μεταξυ ναρκωτικών και ανηθικοτητας.

 

Η αμφισβητηση ηταν παντα προϊον έλλογης σκεψης κ αυτο δεν μπορει να στερηθει απο τη διαδικασια καρεκλα-οθονη,οσο κυνικα κ να νομιζεις οτι την περιγραφεις.Ισα ισα χρησιμοποιουμε αυτο το μεσο για να ακουστει περισσοτερο η αποψη μας.Παλιοτερα στελναμε επιστολες σε περιοδικα που σεβομασταν για την υλη τους.Τωρα τα περιοδικα αντιγραφουν printscreens απο τα fora και κειμενα απο blogs.

 

Τελος,δεν τιθεται θεμα παρεξηγησης.Ο καθενας μπορει να νομιζει οτι θελει.Θα ηταν θλιβερο κατα τη γνωμη μου να μην ανοιγε αυτο το θεμα εδω μεσα,αλλα να το αποδεχομασταν ολοι οπως εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν είπα μαγκιά τους,εννοούσα οτι αν δεν πείράζουν εμένα κ εσένα,τότε γιατί μας απασχολεί?!?!?!αν γουστάρεις να ακούς κομμάτια ενός καλλιτέχνη,γιατί να σε απασχολεί η προσωπική του ζωη??εκτός αν 'βαράει' μπροστά στα μάτια σου!!!!

μην κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις-υποβιβάζεις τον εαυτό σου.......

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις ειμαστε ξεχασμενοι χιπιδες,αλλα εσυ εισαι ενεργος πολιτης του σημερα,δημιουργωντας συνειρμους μεταξυ ναρκωτικών και ανηθικοτητας.

 

Η αμφισβητηση ηταν παντα προϊον έλλογης σκεψης κ αυτο δεν μπορει να στερηθει απο τη διαδικασια καρεκλα-οθονη,οσο κυνικα κ να νομιζεις οτι την περιγραφεις.Ισα ισα χρησιμοποιουμε αυτο το μεσο για να ακουστει περισσοτερο η αποψη μας.Παλιοτερα στελναμε επιστολες σε περιοδικα που σεβομασταν για την υλη τους.Τωρα τα περιοδικα αντιγραφουν printscreens απο τα fora και κειμενα απο blogs.

 

Τελος,δεν τιθεται θεμα παρεξηγησης.Ο καθενας μπορει να νομιζει οτι θελει.Θα ηταν θλιβερο κατα τη γνωμη μου να μην ανοιγε αυτο το θεμα εδω μεσα,αλλα να το αποδεχομασταν ολοι οπως εσυ.

 

Ωραία. Αφού δεν είναι πρόβλημα και δεν υποθάλπτει την έννοια και την ιδεολογία των χίπις η οθόνη και η καρέκλα (που κάποιο σύστημα τελείως αντίθετο με την ιδεολογία των χίπις λειτούργησε για να μπορείς εσύ να τα έχεις - τέλος πάντων) να στο θέσω αλλιώς.

 

Τί έκανες εσύ (και οι όμοιοί σου) σήμερα που να έφερε έστω και λίγο πιο κοντά στην πραγματικότητα αυτό που οραματίστικαν τα είδωλά σου: Οι beatles, οι mamas and papas, οι Pink Floyd και τόσοι άλλοι?

 

Φυσικά και ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει, αλλα όταν δεν κάνεις πράξη αυτό που πιστεύεις είσαι απλώς ένας υποκριτής. Σαν τα ΕΜΟ που υποτίθεται ότι θέλουν να αυτοκτονήσουν και το επιδιώκουν συνεχώς, αλλα κανένα δεν τα έχει καταφέρει και αυξάνονται συνεχώς.

Θέλεις να είσαι χίπις και να το υποστηρίζεις? Τότε ζήσε σαν χίπις. PC-καρέκλα-δουλειά-σπίτι-λεφτά είναι εκτός κλίματος.

Θέλεις να είσαι ΕΜΟ? Αυτοκτόνα με το που θα γίνεις. Αφού πιστεύεις ότι η ζωή είναι μάταιη σε αυτόν τον κόσμο κάντο, μην με πρήζεις.

 

Με λίγα λογια: Αν όσα μου λέτε τόση ώρα μου τα έλεγε κάποιος ο οποίος όντως ζει έτσι, όντως τα πιστεύει ακόμα και είναι αληθινός + του ότι έχει το θάρρος να το κάνει το 2008 θα τον άκουγα με αυτιά τεντωμένα και δεν θα του πρόσέβαλα ποτέ την μουσική και την ιδεολογία του.

 

Το να μου κάνουν κύρηγμα ημι-χίπιδες και απομιμήσεις ή/και πρώην αριστεροί δεν το δέχομαι.

 

όταν είπα μαγκιά τους,εννοούσα οτι αν δεν πείράζουν εμένα κ εσένα,τότε γιατί μας απασχολεί?!?!?!αν γουστάρεις να ακούς κομμάτια ενός καλλιτέχνη,γιατί να σε απασχολεί η προσωπική του ζωη??εκτός αν 'βαράει' μπροστά στα μάτια σου!!!!

μην κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις-υποβιβάζεις τον εαυτό σου.......

 

Δεν πειράζει εμένα και σένα να πηγαίνεις σε μια συναυλία και το μισό κοινό απο κάτω και ο καλλιτέχνης να είναι μαστουρωμένοι επειδή "έτσι πρέπει όταν ακούμε ροκιές"????

 

Το "μαγκιά τους" δείχνει σεβασμό.

Το "δουλειά τους" που μου λες τώρα για να διορθώσεις "επειδή δεν κατάλαβα" δείχνει αδιαφορία.

 

Τελείως διαφορετικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τίποτα δεν είναι σωστό και τίποτα δεν είναι λάθος. Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μην παρεξηγηθούμε ξανά.

 

Bρισκομαστεν εις το μεσον της διαδρομης μας, εχοντας το παρελθον πισω μας, και το μελλον μπροστα μας.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος.

 

Α και μπορουμε να βαλουμε μπανερακι στο front page:

 

[move]NO LOUSY HIPPIES ALLOWED IN THIS FORUM. [/move]

 

Λαμπρο, πες οχι στα ναρκωτικα. Δεν φτανουν για ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου