Προς το περιεχόμενο

Smells like teen spirit, εντάξει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως εκει ειναι η ενσταση. Καντε οτι θελετε, βγαλτε οσα λεφτα θελετε με οποιον τροπο θελετε, αλλα μην γαματε τη μουσικη μας. Το να ακουσω μια σαπια κακη λουπα με αφηνει αδιαφορο. Το να ακουω σοδομισμενο ενα καλο κοματι, τι να κανουμε, με ενοχλει. Ακομα και αν το σοδομισμενο κοματι a priori θα ειναι καλυτερο απο την σαπια λουπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ που δε βαριέμαι, να σου πω ότι οι γνώμες στο wikipedia δεν έχουν καμία αξία. Για περισσότερες πληροφορίες, ψάξε ένα παλιότερο ποστ/άρθρο μου στο noiz.

 

 

 

ίσως,αλλά ξέρεις εγώ που κολλάω..?!δέχομαι οτι ίσως δεν αρέσει σε κάποιους μια μπάντα...μια οποιαδήποτε μπάντα!αλλά δεν μπορείς νομίζω να αμφισβητείς κάποια γεγονότα-δεν σου λέω για τις εκατομμύρια πωλήσεις,για εξώφυλλα κλπ κλπ.....αλλά πόσοι μετέπειτα μουσικοί επηρεαστήκαν,οτι κάτι ακούγεται ακόμα στα ραδιόφωνα μετά απο 10,15,20 χρόνια ,οτι ρε παιδί μου........υπάρχει ένας αντίκτυπος!και δεν μιλάω μόνο για τους nirvana.αυτό γιατί το αμφισβητούν μερικοί???

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως,αλλά ξέρεις εγώ που κολλάω..?!δέχομαι οτι ίσως δεν αρέσει σε κάποιους μια μπάντα...μια οποιαδήποτε μπάντα!αλλά δεν μπορείς νομίζω να αμφισβητείς κάποια γεγονότα-δεν σου λέω για τις εκατομμύρια πωλήσεις,για εξώφυλλα κλπ κλπ.....αλλά πόσοι μετέπειτα μουσικοί επηρεαστήκαν,οτι κάτι ακούγεται ακόμα στα ραδιόφωνα μετά απο 10,15,20 χρόνια ,οτι ρε παιδί μου........υπάρχει ένας αντίκτυπος!και δεν μιλάω μόνο για τους nirvana.αυτό γιατί το αμφισβητούν μερικοί???

 

Ραδιόφωνα, πωλήσεις και εξώφυλλα έχει και ο χατζηγιάννης. Τί σημαίνει αυτό?

 

Ακριβως εκει ειναι η ενσταση. Καντε οτι θελετε, βγαλτε οσα λεφτα θελετε με οποιον τροπο θελετε, αλλα μην γαματε τη μουσικη μας. Το να ακουσω μια σαπια κακη λουπα με αφηνει αδιαφορο. Το να ακουω σοδομισμενο ενα καλο κοματι, τι να κανουμε, με ενοχλει. Ακομα και αν το σοδομισμενο κοματι a priori θα ειναι καλυτερο απο την σαπια λουπα.

 

Συμφωνώ. Όντως είναι ενοχλητικό, αλλα όπως είπα και πριν αυτή είναι η σκοτεινή πλευρά. Δες και την φωτεινή: Θα αποκτήσει νέους οπαδούς το είδος και θα έχεις έναν ακόμη να μιλησετε για την αγαπημένη σας μουσική +σύμμαχο στην μάχη με τον Λάμπρο.  ;)

 

Και ποτέ δεν ξέρεις. Αν οι οπαδοί γίνουν τόσοι πολλοί μπορεί να γίνει και κάτι της προκοπής σ αυτή την χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποτέ δεν ξέρεις. Αν οι οπαδοί γίνουν τόσοι πολλοί μπορεί να γίνει και κάτι της προκοπής σ αυτή την χώρα.

 

Να δεις που αυτό ήταν σλόγκαν σε φέιγ-βολάν του ΚΟΔΗΣΟ.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιαξω φορουμ να μαζεψω πρωην Νιν-αδες, νυν γραντζαδες να οργανωσουμε ταξιδακι στην Κρητη να ρθουμε να σε λυντσαρουμε και να ψωνισουμε και κανενα ντρογκι, σαν ναρκωτικακηδες που θα γινουν οι πρωην Νιν-αδες. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ραδιόφωνα, πωλήσεις και εξώφυλλα έχει και ο χατζηγιάννης. Τί σημαίνει αυτό?

 

καλά ρε αγόρι μου,οτι θέλεις διαβάζεις?!?!?!?!?!το υπόλοιπο που έγραψα δεν του έδωσες σημασία..?!?!?!?αλλά και να του έδινες,οτι θέλεις εσύ θα καταλάβαινες μάλλον! :-\

 

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά,υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας-μερικοί άλλα διαβάζουν,άλλα καταλαβαίνουν,για άλλα θέματα απαντάνε-ειλικρινά έχει καταντήσει λίγο εκνευριστικό όλο αυτό!

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πωπω ρε παδιά... Για μια μπύρα έιπα να βγώ και εγαμίθη ο Διάς να πούμε...

 

Viva el noiz!

 

Ως, μάλλον καινούριος, και όχι κάτοικος Ελλάδας (ακόμη) μου φαίνεται ότι στη μέση είναι τα πράγματα λιγουλάκι...

 

1. Ο Λάμπρος, ορθα τσαντίζεται να βλέπει τέτοια 'θρησκία' γύρω απο έναν τέτοιο καλιτέχνη. Ναι μεν αλλά... Δεν ειναι ο άνθρωπος που θα έλεγες 'άντε παιδάκι μου να του μοιάσεις...' να το παραδεχτούμε. Δεν είναι ο άντρας γαμπρός.

 

2. Απο την άλλη όμως, έκανε την επανάσταση του, τα έγραψε στα αχαμνά του, αυτοκνώνισε τελικά (και καλά έκανε καθ'αυτόν), και άφησε πίσω του ιστορία, η οποία δεν είναι εκεί για τυχαίο λόγο. Υπάρχει! Έκανε τ'εχνη τελικά; Εγώ λέω ναι (προσωπικό θέμα). Κοροϊδεψε κανένα; Δε πρόλαβε νομίζω...

 

Μας πειράζει που τον εκθιάζουν κάποιοι; Προσωπικα ναί. Συμβάινει και μου τη δίνει. Όπως μου τη δίνει να είσαι στο μπαρ με κάνα φίλο (Έλληνα) και να σου κάνει quote προφορικά τον Καριοτάκη... "Όπως έλεγε και ο Κώστας...", λες και έπιναν μαζί μπύρες πριν απο 10 μέρες... Το ίδιο και με τους νιρβάνα και όλα τα ιδάλματα. Τα βάζουμε στο βάθρο και άντε να τα βγάλουμε μετά.

 

ΑΛΛΑ

 

Αξίζουν να είναι στο βάθρο;

 

ΝΑΙ

 

Αξιζουν να εκθιάζονται;

 

ΝΑΙ

 

Έιναι άδικο ή ανήθικο;

 

ΟΧΙ

 

Αρα; Πού το πρόβλημα ντε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε αγόρι μου,οτι θέλεις διαβάζεις?!?!?!?!?!το υπόλοιπο που έγραψα δεν του έδωσες σημασία..?!?!?!?αλλά και να του έδινες,οτι θέλεις εσύ θα καταλάβαινες μάλλον! :-\

 

 

Όλο το διάβασα. Σε όλα υπάρχει ταύτιση χατζηγιάννη νιρβάνα σε αυτά που λες:

 

1. Εξώφυλλα

2. Πωλήσεις

3. Ραδιόφωνα (όχι για 15 χρόνια επειδή δεν το επιτρέπει η ηλικία του, αλλα θα το ζήσεις στο εγγυώμαι)

4. Όλοι απο αυτόν επηρεάζονται και προσπαθούν να κάνουν κάτι παρόμοιο

5. Ανίκτυπος: ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΑΝ EXEI.

 

Ξέχασα κάτι?

1.Δεν ειναι ο άνθρωπος που θα έλεγες 'άντε παιδάκι μου να του μοιάσεις...' να το παραδεχτούμε. Δεν είναι ο άντρας γαμπρός.

 

Εντάξει πεθαίνω μόνο στην ιδέα να γίνεται συζήτηση κλασικής μάνας με κόρης: "και να βρεις παιδί μου ένα καλό παιδί σαν τον κομπειν να ανοίξετε σπιτικο..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου