Προς το περιεχόμενο

Smells like teen spirit, εντάξει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υ.Γ. Φίλε μου Λάμπρο, μάλλον τραβηγμένα μου ακούγονται όσα λες. Ειδικά αυτός ο ρατσισμός ρε παιδί μου... >:(

 

Μα που είδες ρατσισμό? Είπα κάτι για τους χίπιδες? Είπα ότι είναι λάθος? Ίσα ίσα που τους υποστήριξα και δήλωσα ότι ζηλεύω. Το μόνο που είπα είναι ότι δεν ταιριάζουν με το σήμερα, κάτι που μπορεί να το διαπιστώσει ο καθένας και δεν είναι ρατσιστικό.

Εκτός αν εννοείς ότι μίλησα ρατσιστικά για τους δήθεν χίπιδες, ΕΜΟ κλπ κλπ...

 

το nevermind ειναι ενας δισκος που αλαξε την μουσικη ειτε σας αρεσει ειτε οχι!

 

Αν κρίνω τις αλλαγές της μουσικής απο την κλασσική μουσική, μάλλον πάμε απο το κακό στο χειρότερο σε αυτόν τον πλανήτη...

 

Εye καλά τα λες, αλλα το συγκεκριμένο τραγούδι το ξέρει όλος ο τρέντυ κόσμος. Απλά εκμευταλλευτήκανε οι hip-hopάδες το γεγονός ότι υπάρχει στα αυτιά του κόσμου για να κονομήσουνε ως συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο το κακό στο χειρότερο?!?!?!?!?!?!?!?μιλάς για τον καλύτερο δίσκο,σύμφωνα με ψηφοφορίες στα μεγαλύτερα περιοδικά του τετράγωνου κόσμου σου,της δεκαετίας του '90 ρε λάμπρο!!!!ξεκόλλα ρε φίλε-κ εμένα δεν μου αρέσουν πχ οι scorpions κλπ κλπ....αλλά ρε γαμώτο ένα respect τους το δίνω!!!!!!

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εye καλά τα λες, αλλα το συγκεκριμένο τραγούδι το ξέρει όλος ο τρέντυ κόσμος. Απλά εκμευταλλευτήκανε οι hip-hopάδες το γεγονός ότι υπάρχει στα αυτιά του κόσμου για να κονομήσουνε ως συνήθως.

 

 Όχι... όχι... σιγά μην ξέρουν οι θεατές του Alpha τη δουλειά των Nirvana... Αυτό είναι το φρικαλέο, όχι τη μία μέρα ακούνε Πάριο στις εκπομπές του Λαβρόπουλου και την άλλη μέρα Νίνο να διασκευάζει Νιρβάνα. Γι' αυτό σπαστήκανε οι συνφορουμίτες.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το κακό στο χειρότερο?!?!?!?!?!?!?!?μιλάς για τον καλύτερο δίσκο,σύμφωνα με ψηφοφορίες στα μεγαλύτερα περιοδικά του τετράγωνου κόσμου σου,της δεκαετίας του '90 ρε λάμπρο!!!!ξεκόλλα ρε φίλε-κ εμένα δεν μου αρέσουν πχ οι scorpions κλπ κλπ....αλλά ρε γαμώτο ένα respect τους το δίνω!!!!!!

 

DG, οι γενικεύσεις του στυλ "δίσκος που άλλαξε τη μουσική" είναι πάντα αντιπαθητικές, ειδικά όταν είσαι 40+ όπως εγώ και τις έχεις ακούσει καμιά τριανταριά φορές. Τίποτε απολύτως δεν άλλαξε ο δίσκος, με την έννοια που το λες και ούτε έχει καμία σημασία το ότι το έχουν ψηφίσει όσοι το έχουν ψηφίσει. Αυτά που λες είναι δημοσιογραφικά επιχειρήματα, όχι μουσικά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα με νοημα.Προτοκόλι προσεχε τι κλειδώνεις κ τι όχι γιατι σε κόβω στο πολύ λάθος ναούμ

 

Για ακομη μια φορά επικρατεί αρβιλοΠΑΟΚ κ συνεχιζει ετσι για την ποιότητα.Πάντε να δείτε τι έκανε το παλικάρι με τις λάμπες κ τα καλώδια μπροστά κι αφήστε την Τατιάνα ναούμ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη χρειαζεται εξηγηση το 1+1=2 :

 

1)Λαμπρο, ρατσισμος και ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ειναι ο συσχετισμος σου ναρκωτικα-ανηθικοτητα.

 

2)Λαμπρο-eye: το προβλημα δεν ειναι οτι ενα βλακομετρο που εγινε γνωστο επειδη φοραγε σκουφο σε ενα δωματιο τραγουδαει ενα κομματι που αγαπησαμε οταν ξεκινησαμε να ακουμε μουσικη,αλλα οτι η θλιβερη ελληνικη πραγματικοτητα χρησιμοποιει τον αποηχο εκεινης της επιτυχιας για να τσεπωσουν κατι καθυστερημενοι αποφοιτοι ιεκ μαρκετινγκ 5 φραγκα απο διαφημισεις κ οτι αυτο λειτουργει.

 

Αυτο ειναι που απαιτει επεμβαση (κοινωνικη-ιδεολογικη-χειρουργικη).Διασκευες νιρβανα υπαρχουν εκατονταδες, με καλυτερη την la creperie (rape me) που προβαλλε την ιδια εποχη το MCM.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί άραγε??

 

Μήπως διότι ήταν στις playlists κάποιων trendy ελληνικών ραδιοσταθμών για μία πενταετία; Έχεις υπ' όψιν σου τι άλλο καλό κυκλοφόρησε την ίδια περίοδο. Ορίστε, προκαλώ ανοιχτά τον καθένα να γράψει εδώ έναν Άλλο δίσκο από την ίδια χρονιά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνω τις αλλαγές της μουσικής απο την κλασσική μουσική, μάλλον πάμε απο το κακό στο χειρότερο σε αυτόν τον πλανήτη...

 

επειδη δεν αρεσει κατι σε σενα δεν σημαινει οτι ειναι κ λαλακια!

εκτος εαν εσυ εισαι το κεντρο του γουστου!

 

αλλα κ παλι ασε εμας τους ασχετους κακογουστους αμπαλους ακουρδιστους ναρκωτικακους να ακουμε αυτες τις λαλακιες ετσι κα λλιως η μουσικη ειναι ενας τροπος εκφρασης κ οχι επειδηξη τεχνικης κ πολυπλοκης αρμονιας!

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DG, οι γενικεύσεις του στυλ "δίσκος που άλλαξε τη μουσική" είναι πάντα αντιπαθητικές, ειδικά όταν είσαι 40+ όπως εγώ και τις έχεις ακούσει καμιά τριανταριά φορές. Τίποτε απολύτως δεν άλλαξε ο δίσκος, με την έννοια που το λες και ούτε έχει καμία σημασία το ότι το έχουν ψηφίσει όσοι το έχουν ψηφίσει. Αυτά που λες είναι δημοσιογραφικά επιχειρήματα, όχι μουσικά.

 

 

 

φίλε μου,δεν μίλισα ποτέ για δίσκο που άλλαξε την μουσική!!!αλλά όχι κ να λέμε οτι δεν ήταν ένας άριστος δί΄σκος!!!και να μην ξεχνάμε οτι ακόμα και σήμερα διδάσκουν παραγωγή πάνω στο nevermind.....

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου