Προς το περιεχόμενο

Internet? Στο Γέρακα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Παιδιά...

 

Πανικός με πιάνει.

 

Μετά απο 4 χρόνια στο Λονδίνο, γυρίζω Ελλάδα. Στην Ελλαδίτσα μας!

 

και δε ξέρω που πάνε τα 4 πλέον...

 

2 ερωτησούλες λοιπόν, αν μου επιτρέπετε.

 

1. Ιντερνετ? Τι? Ποια εταιρία; Δουλεύω απο το Ιντερνετ και πρέπει να έχω ταχύτητα και να είναι σταθερό (αν μη πέφτει καθε 5 λεπτά). forthnet? Ote? Vivodi? Tellas? etc...?

 

2. Κινητό τηλέφωνο. Πάντα με  vodafone ήμουν αλλα μήπως υπάρχει τίποτα καινούριο; Με πάγιο και τσάμπα λεφτά ομιλίας πάω, όχι καρτοκινητό.

΄

Αν παίζει ρόλο η περιοχή, θα είμαι στο Γέρακα (για το Ιντερνετ).

 

Βοήθειαααααααααααααααα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ με οτενετ είμαι, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Από φίλους με forthnet έχω δεί πως δεν είναι καθόλου μα καθόλου αξιόπιστο. Κάθε τρείς και λίγο ψάχνουν να το βρούν! Πέραν αυτού δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω...  :-X

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Σταθερό = ΟΤΕ. Δυστυχώς οι εναλλακτικοί πάροχοι έχουν ακόμα προβλήματα στις υπηρεσίες που προσφέρουν. Δίνουν μεν καλές ταχύτητες γενικά αλλά με σημαντικές διαφορές ανά περιοχή και σίγουρα όχι τελείως αξιόπιστα*. Μακάρι να μη συνεχίσει για καιρό αυτό αλλά προς το παρόν ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ...

 

2. Από κάλυψη λογικά είναι μπροστά η Cosmote αλλά από άποψη κόστους, η Wind έχει κάνει ωραία πράγματα. Η Vodafone είναι ένα καλό compromise μεταξύ κόστους και ποιότητας, γενικά δεν χρειάζεται να σε αγχώνει και πολύ το κινητό γιατί πάνω κάτω τα ίδια είναι αν μιλάμε για Αθήνα και για νορμάλ χρήση.

 

*Ό,τι κι αν κάνεις, μακριά από Vivodi για να μην βαράς το κεφάλι σου μετά!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά...

 

Πανικός με πιάνει.

 

Μετά απο 4 χρόνια στο Λονδίνο, γυρίζω Ελλάδα. Στην Ελλαδίτσα μας!

 

το σκεφτηκες καλα?εμενα θα με επιανε πανικος μονο και μονο με τη σκεψη του να ΓΥΡΙΖΩ στην Ουζουμπουρα.... ::) ;D

 

εδω εμεις λεμε να (ξανα)φυγουμε και να ριξουμε και black stone πισω μας & εσυ γυριζεις??? :o

 

παντως εγω (κεντρο Αθηνας) με Tellas ZISTO ειμαι πασας.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ξέρω 'γω ρε παδιά...

 

Πέρασαν τα 4 χρόνια. Μεγάλωσαν τα παιδιά, θα πάνε σχολείο. Να τα β΄΄αλω σε Αγγλικό σχολείο θα μου βγούν μαλάκες και συγνώμη δηλ, αλλά τα Αγγλάκια ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ (διδάσκω παιδάκια πιάνο και μεγάλους σύνθεση σε επίπεδο πανεπιστημίου. Έχω επαφή δηλ). Θα μου πεις η Ελλάδα είναι καλύτερη; Ξέρω 'γω... (πού ξεκίνησα; στο ξέρω 'γω).

 

Άρα forthnet είναι λίγο επικύνδινη ακόμη, έτσι; Όλοι έχουν δικές τους γραμμές; Γιατί θα γίνεται χαμός αν είναι έτσι και άντε να βγάλεις άκρη... Για κινητό, στην Αθήνα θα είμαι, κάλυψη θα έχω 100% μάλλον. Κάνα GPS να μπαίνω στο ιντερνετ μπορεί, κανα μήνυμα στη γυναίκα "θα αργήσω, ψήσε το αρνί, κόιμησε τα παιδιά και ξάπλωσε γυμνή"!!!!!!!!!!!!1 και κανα τηλέφωνο στους μαθητές και στη μάνα μου "μαμά, θα αργίσουμε, πάλι. Κράτα τα παιδιά μέχρι το πρώι, οκ; Ωχ, ωχ... κλείνει η γραμμή δεν έχω σήμα, μισή γραμμη΄και... *κλικ*"

 

Τώρα, πέρα απο την πλάκα, το κινητό, κάλυψη θα έιναι οκ, απλά να δω τι τιμές παίζουν. Τα βιάζομαι, βλέπετε και μόλις πατήσω το πόδι μου την άλλη εβδομάδα, θα πάω ... στο Γερμάνο, ή όπου, να χρυπήσω κινητό καταρχήν. Μετά το Ινερνετ... έχει ο θεός.

 

__________

 

ΥΓ. Πολύ χαίρομαι που βρήκα αυτή τη σελίδα... Βρήκα και κανά δυό γνωστούς μου απο παλιά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω με  Τελλας ειχα τα απιστευτα προβληματα και τραβηγματα... (εν ολιγοις στου 4 μηνες 2 μηνες χωρις καθολου ιντερνετ-χωρις υπερβολη)

Με forthnet τους τελευταιους 9 μηνες δεν εχει πεσει ΠΟΤΕ (ισως να ετυχε) ...

Αλλα ψαχνοντας τι θα βαλω ειχα καταληξει σαν πιο αξιοπιστη forthnet... και πιο συμφεροντα πακετα για τηλεφωνα ιντερνετ.

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

frail μηπως εχεις φορθνετ μεσω οτε και οχι ιδιόκτητη? εγω εχω frthnt μεσω οτε γιατι περιμενω να δω τι θα γινει με τα ιδιοκτητα (τα οποια δεν ειναι πολυ σταθερα ακομη) και δεν με εχει κρεμασει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ιδιοκτητη forthnet (24mb/1mb) στην Αθηνα εσυ αν θυμαμαι καλα εισαι Βολο? δε ξερω αν υπαρχει ιδιοκτητο κι εκει... νομιζω ειχα δει καπου οτι θα γινει!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω εχει ιδιοκτητο εδω βολο  εδω και κατι μηνες . απλα κατι φιλαρακια που εχουν βαλει ιδιοκτητο φορθνετ εχουν ψιλο προβληματα(για μενα που με νοιαζει περισσοτερο η σταθεροτητα απο την ταχυτητα , ειναι μεγαλα προβληματα και οχι ψιλα) .

Εχω ακουσει και κατι τρελα με μυνησεις και τετοια με το ιδιοκτητο της hol  και φυλαγομαι ακομη και παραμενω στο δικτυο οτε με παροχεα την forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου