Προς το περιεχόμενο

Internet? Στο Γέρακα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστα frail . αυτο ειναι που λεμε εναρμονιση τιμων (αν οχι καρτελ τραστ κλπ. το ιδιο συμβαινει στην κινητη τηλεφωνια , ευτυχως πηγε να τους την χαλασει λιγο η wind αλλα δε ξερω τελικα τι εγινε, και παντου σχεδον)

 

Λαμπρος υπαρχει πλεον ιδιοκτητο δικτυο και δεν χρησιμοποιουν ολοι τις υποδομες του οτε , δεν εχεις δει να σκαβουν ? Πως τις  πετας  ετσι με σιγουρια ρε παιδι μου τις αρβυλιες . αμα δεν το ηξερα θα σε πιστευα . Καμια φορα γραφω κατι που δεν ειμαι τελειως σιγουρος (την εχω πατησει μερικες φορες ) και τρεμω μην ειναι μ@λ@κι@. Δε σε νοιαζει καθολου? Προσεξε λιγο βρε συντροφε τι λες . φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδη το εχω κοιταξει το θεμα κι αυτο που λεει ο λαμπρος εχει βαση αλλα μαλλον μπερδευτηκε.

Εξηγω υπαρχουν και εταιριες με ιδιοκτητα δικτυα... αλλα ολες απο το σπιτι μεχρι το dslam (τον πρωτο "κομβο" του ολικου δικτυου) χρησιμοποιουν τον ΟΤΕ.

Απο κει και περα αλλες νοικιαζουν ολοκληρο το δικτυο τους απο τον ΟΤΕ αλλες απο κει και περα εχουν ιδιοκτητο.

Ολες παντως χρειαζονται τη μικρη "βοηθεια" του ΟΤΕ και δεν ειναι στο χερι τους το ποτε θα σε συνδεσουν (και για αυτο ειναι πιο αργες οι ενεργοποιησεις στα ιδιοκτητα) ενω οτε ειναι πολυ πιο ανετος σε αυτο!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

boody σου είπα και πρίν. Και η τελλάς έλεγε ότι έχει ιδιόκτητο δίκτιο και είδες τι μου έλεγαν για 4 μήνες μέχρι να μου το βάλουν.

 

"περιμένουμε να μας δώσει πόρτα ο ΟΤΕ"

Δεν ξέρω αν σου φαίνεται αρβυλιά, πάντως έτσι είναι.

 

 

Νομίζεις ότι είναι τόσο απλό να πάει η τελλάς και η κάθε τελλάς να αρχίσει να σκάβει τους δρόμους? Ποιός θα της δώσει άδεια? Με τί λεφτά θα το κάνει? Δηλαδή σε κάτι επαρχιακές πόλεις που έχουν αυτές τις εταιρίες, νιάστικε η ιδιωτική να πάει να δώσει ένα σκασμό χρήματα και να πάει να σκάψει για να κάνει 10 συνδέσεις?

 

Ιδιόκτητο δύκτιο θεωρείται η ενοικίαση της γραμμής. Τα σκαψίματα που βλέπεις είναι έργα του Ο.Τ.Ε. για να περάσουν οπτικές ίνες σε όλη την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι frail, ο οτε ειναι υποχρεωμενος να παρεχει το ρουτινγκ απλως μεχρι το σπτι του χρηστη, οχι ομως δικτυα οπτικες ινες μηχανηματα (σερβερς κλπ δε ξερω και πως λεγονται ακρβως ), καταλαβαινεται την ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα ετσι?

ο Λαμπρος ομως ισχυριζεται οτι το ιδιοκτητο ειναι παραμυθι ακριβως οπως το λεγαμε πριν ενα χρονο περιπου που οντως ηταν παραμυθι γιατι ολες οι εταιριες νοικιαζαν την υποδομη του οτε σε ΚΑΘΕ επιπεδο . Η  γραμμη της forthnet πχ που εχω εγω ειναι σε τετοιο καθεστως (υποδομη σε ολα τα επιπεδα του οτε) επειδη δεν εκανα αιτηση για αλλαγη προς το ιδιοκτητο. βασικα τρομοκρατηθηκα οταν ειδα στα χωραφια και στους δρομους και τις γειτονιες ποσο προχειρα επιφανειακα και τσαπατσουλικα περνουσαν τα καλωδια , και φοβαμαι οτι με την παραμικρη αγροτικη η αλλου ειδους εργασια θα ξηλωνουν και κανα καλωδιο. μπορει ομως να βγω τελικα ψευτης (μακαρι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν μερικες εταιριες που λενε οτι εχουν ιδιοκτητο δικτυο αλλα...λενε μουφες  :P

Παντως οι περισσοτερες εννοουν οτι εχουν ιδικτητα dslam και sυνδεονται απο πολη σε πολη. Γιατι οντως ειναι πολυ δυσκολο να σκαβουν απο σπιτια σε dslam. Ομως νομιζω η forthnet εχει υποσχεθει κατι τετοιο (πληρες ιδιοκτητο δικτυο) ισως αυτα που λες ειναι η αρχη της υλοποιησης αυτης της υποσχεσης!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαμπρουκο μου σταμάτα τις αρβυλιες. εισαι ενα με εναμισυ χρονο πισω . πηρανε αδειες , σκαψανε , σκαβουν , εχω δει καρουλια ατελειωτα , μπηκα στο αντιθετο ρευμα λογω εργων απειρες φορες οι δρομοι στο επαρχιωτικο δικτυο συχνα εχουν μια "μπαλωμενη " λωριδα , απο κατω στους 20 ποντους νομιζω , υπαρχει οπτικη ινα που ΔΕΝ ανηκει στον οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η Forthnet μπορεί να το κάνει. Είναι χρόνια στην Ελλάδα, πάει αρκετά καλά και με τόσα χρόνια εδώ όλο και κάτι θα έχει μαζέψει απο γνωριμίες και κέρδη για να μπορέσει να υλοποιήσει κάτι τέτοιο.

 

Αλλα ολοκληρωμένο ιδιωτικό δύκτιο σε όλη την ελλάδα ειδικά έξω απο την Αθήνα το θεωρώ αδύνατον, ακόμη και σε 5 χρόνια.

 

λαμπρουκο μου σταμάτα τις αρβυλιες. εισαι ενα με εναμισυ χρονο πισω . πηρανε αδειες , σκαψανε , σκαβουν , εχω δει καρουλια ατελειωτα , μπηκα στο αντιθετο ρευμα λογω εργων απειρες φορες οι δρομοι στο επαρχιωτικο δικτυο συχνα εχουν μια "μπαλωμενη " λωριδα , απο κατω στους 20 ποντους νομιζω , υπαρχει οπτικη ινα που ΔΕΝ ανηκει στον οτε.

 

Είπαμε ότι ίσως ΞΕΚΙΝΑΕΙ κάτι τέτοιο η forthnet. Όχι ότι έχει η Ελλάδα ιδιόκτητο δίκτυο όπως είπες.

 

Και πάλι στα απο τα λαγουμάκια και τα σχέδια του οτε θα περάσει το καλωδιάκι οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

frail απιστε :)

με κουρασατε , παω παραλια εχει εκθεση βιβλιου ... θα εχει και καλαμποκι και μαλλι της γριας...

καλαμποκι απο τη γιαγια παρε! το χει ενα πενηνταρικο πιο ακριβα λλα καμια σχεση με τα αλλα  :P

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Είπαμε ότι ίσως ΞΕΚΙΝΑΕΙ κάτι τέτοιο η forthnet. Όχι ότι έχει η Ελλάδα ιδιόκτητο δίκτυο όπως είπες.

 

Και πάλι στα απο τα λαγουμάκια και τα σχέδια του οτε θα περάσει το καλωδιάκι οπότε...

 

δεν εχεις τον θεο σου !!!

frail θα παρω απο την γιαγια καλαμποκι , λεω να ξανοιχτω οικονομικα λιγο σημερα :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου