Προς το περιεχόμενο

Guru των MAC σας παρακαλώ τα φώτα σας


ex-frhodes 88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο ένα thread που νόμιζα ότι είχα να κάνει με τα Mac(Donald's) και σαν γκουρού έσπευσα να συμμετάσχω αλλά μάταια...  :D

 

 

 

 

Ρε μην τον πριζώνετε, κάναμε τόσο καιρό να συνέλθουμε απ'το σοκ της πρώτης αλλαγής του nick, αν το ξαναλλάξει θα χρειαστούμε επειγόντως Μπυροποσία #6 καπάκι μετά την #5....χμμ....boukas καλά λένε τα παιδιά άλλαξε nick  ;D

 

 

 

kilon το avatar σου έχει πολύ γέλιο  :D 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

kilon το avatar σου έχει πολύ γέλιο  :D 8)

 

Τι να κάνω προσπαθώ πάντα να βοηθώ τους ηλίθιους σε θέματα μουσικής  ;D

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kilon

 

Σωστά τα λες, απλά βρίσκω ανώφελο να πιάνουμε συγκρίσεις από την εποχή των δεινοσαύρων τύπου G3 vs P3. Τα δεδομένα αλλάζουν εν μία νυκτί κι εδώ μιλάμε για μια δεκαετία πίσω. Καλύτερα να περιοριστούμε στα Intel Core και PowerPC G5, των οποίων η διαφορά ισχύος είναι γνωστή. ;)

 

Υ.Γ. Δούκας FTW! :D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Δεν ξέρω αν καλύφτηκες με τις παραπάνω απαντήσεις. Εγώ θα σου πώ τη δική μου εμπειρία. Χρησιμοποιώ G5 λόγω software. Επειδή όλα αυτά τα χρόνια χρησιμοποιώ "εξωτικό" software (RA, Latin-ethno World...) και επειδή αυτά και ακριβά είναι και δεν έχουν βγεί ακόμα για Intel, δεν τολμώ τη μετακίνηση. Με το G5 δεν μου λείπει επεξεργαστική δύναμη και όλα τα Intel προγράμματα παίζουν (ενώ στο Intel όχι).

Άρα -λέω- ότι εάν ξεκινάς τώρα πάς καρφί για Intel (γιατί σήγουρα είναι το μέλλον), εάν έχεις παλαιό πολύτιμο software, πας για G5. Θεωρώ ότι το G5 μου έχει ζωή ακόμα 2-3 χρόνια...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Δεν ξέρω αν καλύφτηκες με τις παραπάνω απαντήσεις. Εγώ θα σου πώ τη δική μου εμπειρία. Χρησιμοποιώ G5 λόγω software. Επειδή όλα αυτά τα χρόνια χρησιμοποιώ "εξωτικό" software (RA, Latin-ethno World...) και επειδή αυτά και ακριβά είναι και δεν έχουν βγεί ακόμα για Intel, δεν τολμώ τη μετακίνηση. Με το G5 δεν μου λείπει επεξεργαστική δύναμη και όλα τα Intel προγράμματα παίζουν (ενώ στο Intel όχι).

Άρα -λέω- ότι εάν ξεκινάς τώρα πάς καρφί για Intel (γιατί σήγουρα είναι το μέλλον), εάν έχεις παλαιό πολύτιμο software, πας για G5. Θεωρώ ότι το G5 μου έχει ζωή ακόμα 2-3 χρόνια...

 

Εγώ στο γραφίο μέχρι πριν λίγο καιρό είχα εναν pentium 200mhz 10 ετών που με έμπασε στο computer music. Ο υπολογιστής είχε περάσει 8 μεταφορίκες !!! μεταξύ Ελλάδα Αγγλία και δεν μασούσε ταραμά. Είχε σκηρό δίσκο με ήχο τρακτέρ (κυριολεκτικά) αλλά μέχρι την τελευταία στιγμή που τον έδωσα δούλευε άψογα. Δεν με ταλαιπώρησε με ιους ούτε με κρας. Δυστηχώς δεν υπήρξα ξανά το ίδιο τυχερός με τα επόμενα 4 Pc Μου.

 

Συμπέρασμα, ακόμα και με έναν παλίο υπολογιστή μπορείς να δουλεύεις άψογα. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι γυρίζουν στον τόπο του εγκλήματος... εκτός από τον Mechmg93 (καλό - για μερικούς - το πρώτο, κακό το δεύτερο).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου