Προς το περιεχόμενο

VISTA με το ζόρι


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάντως ευτυχώς που υπάρχουν και άλλα λειτουργικά που σου δίνουν και άλλες επιλογες απο το να έχεις απαρχαιωμένο λειτουργικό ή να έχεις λειτουργικό γεμάτο προβλήματα που πρέπει να ακριβοπληρώσεις για να το παρεις και να περιμενεις ποτε θα γίνει σταθερό.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γιατί συνιστά πρόβλημα η κατάργηση της υποστήριξης για τα ΧΡ;

 

υποστήριξη έχουν όσοι τα 'χουν πληρώσει

 

τι ποσοστό χρηστών στην ελλάδα τα έχει πληρώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως και στον παλιό τα home και στον καινούριο τα pro τα έχω πληρωμένα.

Βέβαια στον παλιό (p4 3ghz, 1gb ram) του πέρασα πλέον μόνιμα ubuntu (που μου φαίνονται πολύ πιο εύκολα από τα win) για τα διάφορα διαδυκτιακά και πολυμεσικά και στον καινούριο του έχω τα pro και όντας σεταρισμένος μόνο για τα προγράμματα της σχολής μου (κάτι επιστημονικά) και για τα στουντιοτέτοια μου, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Τώρα αν το σκαλίζω διαρκώς, θα κοπανάω το κεφάλι μου.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ποσοστό χρηστών στην ελλάδα τα έχει πληρώσει;

 

Α δεν ξέρω .... είναι ερώτηση παγίδα ?

 

Μήπως όσοι έχουν αγοράσει καινούργιο υπολογιστή με τα Windows XP προεγκατστημένα ?

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το θέμα όμως πέρα απο όλα αυτά π αναφέρθηκαν είναι οτι η φάμπρικα είναι τόσο καλοστημένη που σε αναγκάζει να θέλεις vista για να δείς 4gb ram, ή ας πούμε για 4πυρινο επεξεργαστή και τις υπόλοιπες ηλίθιες επινοήσεις τους. Κ τώρα θα σκέφτεται κανείς ''κ μενα τί με νοιάζει αφού το pc  μου δουλεύει ως έχει?"... Ναι αλλά καποια στιγμή θα βγεί πρόγραμμα το οποίο κάποιος χρειάζεται για τον α η β λόγο κ θα σου λέει ''θέλω 4 ram..'' Τελικώς λοιπόν μαζι με τη μνήμη θα θές κ λειτουργικό και τέλος νέο pc. Πετάς λοιπόν τα ωραία σου λεφτάκια... Σκεφτείτε μόνο τί όργανα θα χαμε πάρει με ολα αυτά π έχουμε χαλάσει για τετοιες μπούρδες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι μια αντιμετώπιση που έχει πολλά χρόνια ζωής, και που λέει ότι οι developers θα μπορούσαν να φτιάχνουν λειτουργικά και νέα software με πολύ μικρότερες απαιτήσεις σε minimum hardware, αν ο κώδικας φτιαχνόταν με πιο αποτελεσματικό προγραμματισμό. Μάλιστα, η θεωρία συνομωσίας λέει ότι υπάρχει μια άμεση σχέση αυτού του "φουσκώματος" των minimum requirements με την αγορά hardware, με απώτερο σκοπό να την προωθεί συνεχώς.

 

Τολμώ να πω ότι η ανωτέρω θεωρία αληθεύει κατά ένα μεγάλο ποσοστό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα. Effective προγραμματισμό μπορούν να κάνουν αλλά δν το κάνουν για ευνόητους λόγους. Τα Linux αντίθετα είναι απείρως πιο καλοστημένα σα σύστημα. Έκανε ενας φίλος πείραμά με τη διαρκεια μπαταρίας ενός απλου λάπτοπ με windows και linux. Με win ήταν κλασσικά 1μισι με 2 ώρες ενώ με linux έφτασε τις 4....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Επειδή σκοπεύω τις επόμενες μέρες να βγω στη γύρα για ένα laptop, κι επειδή θέλω να το δουλέψω με XP...

Υπάρχει περίπτωση κάποια μοντέλα ή κάποιες μάρκες να μην έχουν drivers για XP;

Να προσέξω κάτι σχετικά με αυτό το θέμα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκοπεύω τις επόμενες μέρες να βγω στη γύρα για ένα laptop, κι επειδή θέλω να το δουλέψω με XP...

Υπάρχει περίπτωση κάποια μοντέλα ή κάποιες μάρκες να μην έχουν drivers για XP;

Να προσέξω κάτι σχετικά με αυτό το θέμα;

 

Θα πρέπει να ρωτήσεις στο κατάστημα από το οποίο θα αγοράσεις, ώστε να σου εγγυηθούν ότι υπάρχουν διαθέσιμοι drivers για XP. Μην αρκεστείς σε μισόλογα, συνήθως σημαίνουν το χειρότερο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου