Προς το περιεχόμενο

Διαφορά τιμών Στόλλα - Thomann - Drumstore


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δείτε διαφορές στο TD-20 της Roland.. O Στόλλας 6000 ευρώ με βάση hh και πεντάλ (μονό), o thomann 5390 χωρίς βάσεις και πεντάλ, και το drumstore 5000 χωρίς βάσεις κ πεντάλ, και με την προηγούμενη έκδοση του Kick το αφήνει 4500 (σε επαφή που είχα από κοντά)......Δεν νομίζω να υπάρχει κάπου φτηνότερα από drumstore έστω και στις 5000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα από γνωστό μαγαζί της θεσσαλονίκης δέρματα και μπαγκέτες αξίας 46ευρώ ενώ ο thomann  τα ίδια ακριβώς τα χρέωνε 58ευρώ. Η αγορά θέλει ψάξιμο και σίγουρα όχι εφησυχασμό. Η εποχή που ο thomann ήταν ελκυστικά φθηνότερος έχει περάσει. Οι σοβαροί έμποροι πλέον είναι το ΄διο καλοί σε τιμές και μερικές φορές φθηνότεροι. ;)

Τόσο καλύτερο για εμάς. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Στόλλας ως αντιπρόσωπος έχει την υψηλότερη τιμή (τιμή καταλόγου)

από κει και πέρα ο κάθε μεταπωλητής αγοράζει με κάποια έκπτωση από

αυτή την τιμή και πουλάει σε κάποια χαμηλότερη τιμή που θεωρεί αυτός

σωστή με κριτήρια από το ενοίκιο που πληρώνει μέχρι τις τιμές του

εξωτερικού ΑΛΛΆ αν κάποιος μεταπωλητής αγοράζει με την έκπτωση

υψηλότερα από άλλον μεταπωλητή (για τον Α-Β λόγο) τότε δεν μπορεί

να έχει και καλύτερες τιμές. Γενικότερα οι τιμές της αγοράς ορίζονται

από τους αντιπροσώπους και τα έξοδα των μαγαζιών

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πιο συγκεκριμένα : Η τιμή λιανικής των 6000 ευρώ, δίνεται από τον Στόλλα στα συνεργαζόμενα καταστήματα με έκπτωση 30% χονδρικής. Αυτό σημαίνει πως ένα κατάστημα μουσικών ειδών το αγοράζει 4200 ευρώ. Εαν ο καταστηματάρχης πιστεύει ότι ένα κέρδος 600 ευρώ του είναι αρκετό για να το πουλήσει, θα το δώσει 4800 μαζί με το πεντάλ και το HH. Δηλαδή αυτό το μαγαζί στα... Τρίκαλα π.χ. θα έδινε το ίδιο προιον με τα έχτρα του Στόλλα πιό φθηνά κι από το drumstore κι ο τύπος θα έβγαζε και 600 ευρώπουλα μεροκάματο χωρίς να κάνει τίποτα !!! Και γενικά όσοι αγοράζουν χονδρική από τις Ελληνικές αντιπροσωπείες, πάντα αγοράζουν φθηνότερα από όλα τα Thomann του κόσμου. Συμπέρασμα : Βρείτε μπάρμπα ή κολλητό μέσα στον Στόλλα ή στο Bon Studio κι όταν θα ακούτε Thomann θα χαμογελάτε....

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λες δεν ισχύει πάντα γιατί κάποια προϊόντα τα αγοράζουν ακριβότερα

οι μεταπωλητές απ όσο τα δίνει ο thomann για αυτό και μερικές φορές βλέπουμε

τρελές διαφορές ΑΛΛΆ το θέμα δεν είναι να αγοράσει ένα μεταπωλητής σε τιμή

φθηνότερη του thomann αλλά να φτάσει το προϊόν στον πελάτη με καλή τιμή

δηλαδή αν κάποιος έχει ένα μαγαζί και δουλεύει όλη μέρα για να πουλήσει 4-5

πράγματα και βγάλει 5% καλύτερα να το κλείσει. Το θέμα της αγοράς είναι να

γίνονται σωστά deal από πλευράς αντιπροσώπων ώστε να αγοράζει ο πελάτης

τιμή thomann και να βγάζει και το μαγαζί ένα 15% (στα περισσότερα προϊόντα)

ώστε να μπορεί να συντηριθεί και να βγαίνει και κέρδος (δεν νομίζω να πάει

κανείς από μας να κάνει μια δουλειά και να θέλει να ΜΗ βγάζει χρήματα)

 

εντάξει υπάρχουν και πολλοί κλέφτες ακόμα στην αγορά αλλά με τον καιρό θα

εκλείψουν

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ο Στόλλας απ ότι έχω ακούσει αμα πας κ ψωνίσεις απο εκεί κάτι η τιμή πέφτει αρκετά σε σημείο να ανταγωνίζεται τους μεταπωλητές. Αυτό είναι κάτι π δν συμβαίνει στον Τρίμη [να σ λεεί οτι ξέρω γω τα superstar έχουν 1200ε κ στα δίνει με έκπτωση 900 ενώ στο drumstore έχουν 850 χωρίς εκπτωση...]. Οσο για τον thomman με έχει ξενερώσει η ταρίφα των 20ε για μικρές αγορές γιατί αν πχ δίνει κάτι 5-10ε φτηνότερα απο κάποιο άλλο μαγαζι στα παίρνει πίσω έτσι. Τώρα βέβαια με όλα αυτά κανένας δεν πάει στο Νάκα πλέον γιατί οι τιμές του ήταν απλησίαστες και γι αυτό έχει αρχίσει κ κάνει αρκετά καλές τιμές κ προσφορές 20-30%. Πιστεύω οτί αυτό είναι ένα επίτευγμα των καταναλωτών και μπράβο μας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οτί αυτό είναι ένα επίτευγμα των καταναλωτών και μπράβο μας!!!

 

Εχεις δικιο . Μονο το Bon Studio εμεινε πιστευω να παρει το μηνυμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρω κ γω παιδια συνεχεια οτι ο νακας κερδιζει σε πολλα προιοντα παλι το χαμενο εδαφος.Ο στολλας κ οι λοιποι μεταπωλητες που εχουμε εδω μου δινουν την εντυπωση πως δεν ειναι σε θεση για γενναιες εκπτωσεις.

 

Το μονο που με χαλαει στον νακα ειναι οι daddario 0.12 flat που τις παιρνω 10 ευρω με την καλοκαιρινη εκπτωση κιολας.Αυτο με τις χορδες ειναι ενα προβλημα κ ειδικα οταν αλλαζεις μονο τα καντινια πρεπει το χυμα να ειναι φθηνο που δεν ειναι γμτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου